Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

„I Cross Doliny Rzeki Warty” z policjantami na podium

St. sierż. Jakub Resterny z Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli zwyciężył w kategorii "Najlepszy Policjant" w półmaratonie „I Cross Doliny Rzeki Warty”. Gratulujemy sukcesu!

Bieg odbył się 7 października 2018 r. na malowniczej trasie i miał charakter crossowy. Wiódł drogami i ścieżkami Powiatu Zduńskowolskiego, a biegacze  mogli podziwiać historyczne lokalizacje powiatu np. miejsce katastrofy samolotu RWD-8 z września 1939, miejsce bitwy kampanii wrześniowej nad Wartą ze słynnymi bunkrami, czy piękny kościół w Strońsku. W zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe w Zduńskiej Woli i Stowarzyszenie " Biegam bo Lubię Zduńska Wola" półmaratonie utworzona została kategoria " Najlepszy Policjant". W biegu udział wzięli funkcjonariusze garnizonu łódzkiego, w tym przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli. W tej kategorii zwyciężył st. sierż. Jakub Resterny ze zduńskowolskiej dochodzeniówki. W biegu głównym Kuba zajął wysokie 6 miejsce. Gratulujemy sukcesu!

To sportowe wydarzenie wymagało szczególnego zaangażowania policjantów. W celu zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom biegu, a także w celu zapewnienia odpowiedniej organizacji ruchu zduńskowolskich stróżów prawa wspierali uczniowie klas mundurowych, służby porządkowe Starostwa Powiatowego w Zduńskiej Woli, Klub Motocyklowy Moto-Pasja oraz strażacy. Pomimo wiążących się z imprezą sportową utrudnieniami w ruchu i objazdami nie doszło żadnych incydentów na trasie biegu. Policjanci dziękują przedstawicielom służb porządkowym za pomoc, a kierowcom za okazane zrozumienie i cierpliwość.

Na starcie - mecie biegu, zlokalizowanymi na terenie PMOS w Zduńskiej Woli, kibice i miłośnicy biegania mieli możliwość zapoznania się z informacjami na temat funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, założeniami programu „Dzielnicowy bliżej nas” - narzędzi kształtujących poczucie bezpieczeństwa, a także poznania procedur doboru do służby w policji.