Komenda Powiatowa Policji w Zduńskiej Woli

Aktualności

Zobacz SPOT
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w Polsce
Dzielnicowy bliżej nas

Najczęściej czytane

 1. ODBLASKI CHRONIĄ PIESZYCH I ROWERZYSTÓW !

  W ramach akcji "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego- Bezpieczna Rodzina" przy współpracy z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Zduńskiej Woli oraz telewizją ZW Media powstał spot reklamowy informujący jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych przez pieszych i rowerzystów.

 2. „Centrum 2018” - ćwiczenia powiatowe

  12 czerwca 2018 r. po godz. 22:00 na przejeździe kolejowym w miejscowości Wymysłów doszło do wypadku kolejowego. Bus przewożący pasażerów nie zatrzymując się przed znakiem "STOP" wjechał na niestrzeżony przejazd kolejowy, a nadjeżdżający w tym czasie skład kolejowy przewożący cysterny z paliwem uderzył w pojazd, w którym znajdowała się nieustalona ilość osób. Na szczęście to tylko scenariusz ćwiczeń powiatowych, których organizatorem był Starosta Zduńskowolski wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Zduńskiej Woli i Państwową Strażą Pożarną w Zduńskiej Woli. W działaniach czynny udział wzięły także służby ratunkowe, Straż Ochrony Kolei, PKP PLK SA oraz LOTOS Kolej SA.

 3. ZDUŃSKOWOLSKI POLICJANT – HONOROWYM DAWCĄ KRWI

  Policjant Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli - sierżant sztabowy Radosław Nowicki został uhonorowany Odznaką Zasłużony dla Zdrowia Narodu przyznawaną przez Ministra Zdrowia.

 4. "Żółta kartka" nie tylko na boisku ale i na drodze

  Oficjalne otwarcie mundialu było doskonałą okazją do przeprowadzenia akcji profilaktycznej przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli i uczniów Szkoły Podstawowej w Janiszewicach. Jako kibice, dzieci wręczały żółte kartki, niczym sędzia na boisku piłkarskim, tym uczestnikom ruchu drogowego , którzy popełniali wykroczenia.

 5. Aktywnie z profilaktyką wśród dzieci

  Przez cały tydzień zduńskowolscy policjanci przeprowadzili szereg działań profilaktycznych w Szkołach Podstawowych z terenu powiatu zduńskowolskiego. Tematem przewodnim spotkań z dziećmi było bezpieczeństwo nad wodą oraz zagrożenia w sieci czyli problemy, z którymi obecnie najczęściej spotykają się młodzi ludzie.

 6. Areszt za zabójstwo syna

  Zduńskowolscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności śmierci 33-letniego mężczyzny, którego zwłoki znaleziono 5 czerwca 2018 roku w mieszkaniu przy ul. Piaskowej w Zduńskiej Woli.

 7. Śmiertleny wypadek w Dziadkowicach

  Zduńskowolscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło 4 czerwca 2018 roku około godziny 12:30 na drodze wojewódzkiej nr 473 w miejscowości Dziadkowice. W wyniku zdarzenia śmierć poniósł mężczyzna podróżujący osobowym volvo.

 8. Zanim wsiądziesz na quada lub kupisz go dziecku przeczytaj !

  Quady to nie zabawki. Policjanci apelują o ostrożność i więcej wyobraźni. Za niewłaściwe korzystanie z tych czterokołowców grożą sankcje karne.

 9. O bezpieczeństwie nad wodą

  Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli rozpoczęli cykl spotkań z dziećmi w Szkołach Podstawowych pod hasłem "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą".

 10. Policja @peluje o rozwagę podczas korzystania z Internetu.

  W czasach masowego korzystania z komputerów, czy urządzeń mobilnych, codziennie stykamy się z siecią internetową. Dlatego warto wspomnieć o tym, jak robić to bezpiecznie.

Tagi

dziecko odblaski kradzież rozbójnicza wizerunek wakacje marihuana nietrzeźwy kierujący pożar wnioski żólta kartka święto policji upal ruch drogowy poszukiwany pijany ratowanie życia usiłowanie kradzieży z włamaniem komendant pobicie pijana matka podróbki wypadek mapa zagrożeń oszustwa pedofil rower narkotyki Moja Komenda ŚDM prewencja motocyklista woda internet weekend kradzież kierownictwo kradzież z włamaniem zabójstwo PaT krew

Linki

CZAD I OGIEŃ. OBUDŹ CZUJNOŚĆ