Komenda Powiatowa Policji w Zduńskiej Woli

zostań policjantem

Aktualności

Zobacz SPOT
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w Polsce
Dzielnicowy bliżej nas
Serwis Służby Cywilnej

Najczęściej czytane

 1. Ferie tuż, tuż ...

  Przed nadchodzącymi feriami policjanci przypominają dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa obowiązujących podczas zorganizowanych wyjazdów zimowych, a także spędzania czasu wolnego od nauki szkolnej w miejscu zamieszkania. Okazją do podnoszenia wiedzy z szeroko rozumianego bezpieczeństwa są organizowane przez dzielnicowych i funkcjonariuszy Zespołu ds. Nieletnich spotkania w szkołach.

 2. Złodzieje katalizatorów samochodowych zatrzymani

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli, zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy kradli katalizatory samochodowe na terenie miasta i gminy Zduńska Wola.

 3. Wypadek w gminie Szadek

  Do groźnego wypadku doszło w Tarnówce, gmina Szadek. Zderzyły się tam cztery samochody. Cztery osoby trafiły do szpitali w Zduńskiej Woli i Pabianicach.

 4. Wypadek w gminie Zduńska Wola

  Do groźnego wypadku doszło w Karolewie, gmina Zduńska Wola. Zderzyły się tam dwa samochody. Jedna osoba trafiła do szpitala w Sieradzu.

 5. Zduńskowolscy policjanci zatrzymali samochód z licznikiem cofniętym o ponad 235 tys. km

  Od 25 maja 2019 r. zgodnie z nowelizacją kodeksu karnego, cofanie liczników w samochodach czy motocyklach to przestępstwo zagrożone karą nawet do lat 5 więzienia. Z kolei od 1 stycznia 2020 r. dzięki nowelizacji rozporządzenia w sprawie kontroli ruchu drogowego, policjanci spisują stan licznika w kontrolowanych pojazdach, a odczytane wskazania drogomierza są przesyłane do Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców.

 6. Wypadek w gminie Zapolice

  Do groźnego wypadku doszło w Kalinowej, gmina Zapolice. Samochód osobowy zderzył się czołowo z ciężarówką. Dwie osoby trafiły do szpitala w Sieradzu.

 7. Międzypowiatowe Obchody Święta Policji z Okazji 100. Rocznicy Powstania Policji Państwowej w Zduńskiej Woli

  Niespełna 100 lat temu, 24 lipca 1919 r., w odradzającej się Polsce, utworzona została Policja Państwowa. Ten piękny jubileusz stał się okazją do szczególnego świętowania. 19 lipca 2019 r. w Zduńskiej Woli odbyły się Międzypowiatowe Obchody Święta Policji, w których oprócz zduńskowolskich policjantów, udział wzięli funkcjonariusze z Komend Powiatowych Policji w Łasku, Pabianic, Sieradza oraz Wieruszowa.

 8. Groźny wypadek w Izabelowie

  Do groźnego wypadku doszło w Izabelowie, gmina Zduńska Wola. Skuter zderzył się czołowo z samochodem. Dwie osoby trafiły do szpitala w Sieradzu

 9. Szczęśliwy finał poszukiwań zaginionej

  Szybkie i zdecydowane działania policjantów doprowadziły do odnalezienia zaginionej 14-latki.

 10. Punkt kontroli autobusów

  Przed nami ferie zimowe, które w województwie łódzkim rozpoczną się już 13 stycznia 2020 r. Ferie to czas gdy najmłodsi mieszkańcy naszego miasta korzystać będą z zimowego wypoczynku. Zanim jednak wyruszą w drogę warto sprawdzić trzeźwość kierowcy i stan techniczny autokaru.

Tagi

Linki

CZAD I OGIEŃ. OBUDŹ CZUJNOŚĆ