Start arrow Aktualności arrow Ograniczenia w długi weekend
wtorek, 01 wrzesień 2015
 
 
B I P
Menu główne
Start
Aktualności
Kierownictwo
Do pobrania
DZIELNICOWI
Galeria
Poszukiwani
1% Ratuje Życie
Podziękowania
Informacje
Praca w Policji
Oferta Szkoleniowa
Mediacje - Sąd Okręgowy
   w Łodzi
Przemoc w rodzinie - organizacje pozarządowe w Zduńskiej Woli
fotoprzestroga
1.jpg
KONTAKTY
Skargi
Gadu Gadu

Nasz numer: 3767000
Status:

Statystyka
Użytkownicy: 6
Nowości: 2727
Odnośniki: 1
odwiedzających: 3174231
Ograniczenia w długi weekend Drukuj E-mail
Napisał: Jacek   
środa, 29 maj 2013

29 maja 2013 r. –  Wydłużony okres dni wolnych od pracy, jak wskazuje dotychczasowa praktyka charakteryzuje się znacznym natężeniem ruchu drogowego, szczególnie podczas wyjazdów i powrotów z dużych aglomeracji miejskich. Zmasowany ruch pojazdów, brawura, ciągły pośpiech, a co za tym idzie nadmierna prędkość o nieprzestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa  w ruchu drogowym skutkują dużą liczbą wypadków i ofiar. Dodatkowo 30 maja na drogach powiatu zduńskowolskiego odbywać się będą uroczystości religijne Bożego Ciała. Uroczystości te wymagać będą szczególnego nadzoru do zapewnienia bezpieczeństwa uczestników uroczystości oraz zapewnienia bezpieczeństwa płynności ruchu na trasach przemarszu.

Podajemy trasy i godziny odbywania się uroczystości religijnych  Bożego Ciała:

  I -Godz. 11.30 – 14.00  odbędzie się procesja z Bazyliki Mniejszej Wniebowzięcia NMP ulicą Kościelną, Łaską do kościoła Świętego Antoniego. Zabezpieczenie polegać będzie na zatrzymaniu ruchu pojazdów poruszających się wzdłuż trasy procesji. Po przejściu wiernych zatrzymanie ruchu przejmuje policjant znajdujący się na skrzyżowaniu przez które przeszła procesja, natomiast policjant z poprzedniego skrzyżowania przemieszcza się na następne wskazane miejsce. W związku z przewidywanym udziałem znacznej ilości wiernych w mszy  w godzinach    10.30 – 11.30 zamknięta zostanie ulica Kościelna od ul. Złotnickiego do ul. Mickiewicza.

 

II-  Godz. 11.00 – 12.30 odbędzie się procesja z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Zduńskiej Woli – Karsznicach trasą : ul. Wojska Polskiego, Sylli, Plac Zwycięstwa, Grunwaldzka, 1-go Maja, Wojska Polskiego.

III- Godz. 17.30 rozpocznie się procesja z parafii św. Maksymiliana M. Kolbego, ulicami: Staffa, Szymanowskiego, Iwaszkiewicza, Malczewskiego, Baczyńskiego, Staffa.

 

IV- Godz. 11.50  rozpocznie się procesja z parafii w Janiszewicach. Zabezpieczenie polegać będzie na zatrzymaniu ruchu drogowego na trasie Zduńska Wola – Szadek  podczas przejścia procesji w poprzek tej drogi.

 

V- Godz. 12.15  rozpocznie się procesja w parafii w Korczewie . Zabezpieczenie polegać będzie na zatrzymaniu ruchu na trasie Tymienice – Kotliny, podczas przejścia procesji w poprzek tej drogi.

 

VI - Godz. 11.45 rozpocznie się procesja w parafii Strońsko. Zabezpieczenie polegać będzie na zatrzymaniu ruchu drogowego na trasie Beleń – Pstrokonie, podczas przejścia procesji w poprzek tej drogi.

VII- Godz. 11:00 rozpoczęcie procesji w Szadku. Procesja przechodzić będzie przez Rynek.

Przypominamy także o konieczności respektowania przez kierujących samochodami ciężarowymi  i zespołami pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton ograniczeń ruchu:

 29 maja w godzinach 18.00-22.00

30 maja w godzinach  od 8.00 do 22.00

Wszystkich użytkowników drogi prosimy o cierpliwość, w związku z zablokowaniem dróg i korzystanie z możliwych objazdów oraz  stosowanie się do przepisów i warunków na drodze!  Szerokiej drogi !   

Zmieniony ( środa, 29 maj 2013 )
 
wstecz   dalej »
WYSZUKIWARKA
BANERY
www.rozumwysiada.pl
narkotykowy slang
NSZZP
bezpiecznyprzejazd
116111
kochamreauguje
pat.policja.gov.pl
mamo tato
korupcja
bezpiecznysenior
zaginieni
http://www.reportracism.pl/pl
kibicujbezpiecznie
policjantktorypomogl
Kieruj się rozsądkiem
www.komisarz-blysk.pl
www.sieciaki.pl
BEZPIECZNY WYPOCZYNEK NAD WODA
szkola
stopbezmyślności
seirplodz
pokrzywdzenia.gov.pl
niebieskalinia
Telefon bezpieczeństwa dla turystów zagranicznych
wspolneosiedla