Komenda Powiatowa Policji w Zduńskiej Woli

Aktualności

Najczęściej czytane

 1. Policjanci zlikwidowali plantacje konopi indyjskich

  Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli zlikwidowali uprawy konopi indyjskich, z których można było uzyskać ponad 3,5 kilograma marihuany. W rękach policjantów znalazło się również dwóch mężczyzn odpowiedzialnych za ten proceder.

 2. Groźny wypadek w Izabelowie

  Do groźnego wypadku doszło w Izabelowie, gmina Zduńska Wola. Skuter zderzył się czołowo z samochodem. Dwie osoby trafiły do szpitala w Sieradzu

 3. Od września odwiedź Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa

  Od września 2016 roku w województwie łódzkim ruszy program Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Każdy mieszkaniec naszego regionu będzie mógł sam zadbać o bezpieczeństwo. Zareagować na zagrożenia i podzielić się spostrzeżeniami. Będzie można sprawdzić czy w Twojej okolicy jest bezpiecznie. Możesz mieć na to wpływ. Od września odwiedź Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa

 4. Policjanci znaleźli zwłoki dwojga lokatorów

  Zduńskowolscy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zduńskiej Woli wyjaśniają okoliczności śmierci kobiety i mężczyzny, których zwłoki zostały znalezione w mieszkaniu przy ul. Chełmońskiego w Zduńskiej Woli. 30 lipca 2016 r. w godzinach rannych dyżurny zduńskowolskiej jednostki policji został powiadomiony przez zduńskowolanina, iż nie ma kontaktu z siostrą i jej mężem. Dyżurny wysłał pod wskazany adres patrol policji. W mieszkaniu znaleziono zwłoki kobiety i mężczyzny.

 5. Policjanci u dzieci na półkoloniach

  We wtorek mundurowi uczestniczyli w spotkaniu z dziećmi w Szkole Podstawowej nr 13, gdzie odbywają się półkolonie.

 6. Wpadł pod spychacz i zginął

  Zduńskowolscy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zduńskiej Woli wyjaśniają okoliczności śmierci mężczyzny, który pracując na wysypisku śmieci w Mostkach, gmina Zduńska Wola wpadł pod gąsienice spychacza i zginął na miejscu.

 7. Policjanci zatrzymali wandala, który zniszczył drzwi garażowe

  Policjanci po informacji mieszkańca Szadku zatrzymali 27- letniego wandala, który zniszczył drzwi budynku garażowego. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 8. Policjanci uwolnili mężczyznę z rozgrzanego samochodu

  Po informacji mieszkanki Zduńskiej Woli, mundurowi otworzyli samochód w którym przebywał mężczyzna chory na autyzm. Był bezradny nie potrafił otworzyć samochodu. Zostawił go tam ojciec, który poszedł do lekarza.

 9. Wakacje nie zwalniają rodziców z odpowiedzialności

  Czas wakacji to dla dzieci okres większej swobody, wolności, poczucia nieskrępowania obowiązkami szkolnymi i niestety często czas wolny od nadzoru dorosłych i często od odpowiedzialności. A dla dorosłych? Dla tych, którzy są rodzicami czy opiekunami, powinien to być czas zwiększonej koncentracji na dziecku – jego zainteresowaniach, sposobie spędzania wolnego czasu. Czas obserwacji zachowań naszych pociech, budowania z dzieckiem bliższej relacji nie wtłoczonej w sztywny grafik obowiązków, zajęć szkolnych i poza szkolnych. Ale też czas na naukę samodzielności dla dzieci i lekcja odpowiedzialności dla rodziców. Bo czy wiesz gdzie jest i co robi teraz Twoje dziecko? Z kim teraz przebywa?

 10. Policjanci kontrolowali kąpieliska

  Od początku kwietnia w całym kraju utonęło już 125 osób; w województwie łódzkim 12 osób. Policja apeluje do osób wypoczywających nad wodą o ostrożność, rozwagę i korzystanie ze strzeżonych kąpielisk. W związku z tym policjanci podczas pełnienia służb w ramach akcji „bezpieczne wakacje” kontrolują systematycznie w przydzielonych rejonach akweny wodne.

Tagi

kradzież pożar ratowanie życia ŚDM kierownictwo ruch drogowy internet wypadek dziecko narkotyki święto policji wakacje pijana matka prewencja PaT marihuana krew weekend wnioski woda nietrzeźwy kierujący mapa zagrożeń pijany motocyklista komendant rower pedofil upal

Linki