Komenda Powiatowa Policji w Zduńskiej Woli

Aktualności

Zobacz SPOT
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w Polsce
Dzielnicowy bliżej nas

Najczęściej czytane

 1. ODBLASKI CHRONIĄ PIESZYCH I ROWERZYSTÓW !

  W ramach akcji "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego- Bezpieczna Rodzina" przy współpracy z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Zduńskiej Woli oraz telewizją ZW Media powstał spot reklamowy informujący jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych przez pieszych i rowerzystów.

 2. „Centrum 2018” - ćwiczenia powiatowe

  12 czerwca 2018 r. po godz. 22:00 na przejeździe kolejowym w miejscowości Wymysłów doszło do wypadku kolejowego. Bus przewożący pasażerów nie zatrzymując się przed znakiem "STOP" wjechał na niestrzeżony przejazd kolejowy, a nadjeżdżający w tym czasie skład kolejowy przewożący cysterny z paliwem uderzył w pojazd, w którym znajdowała się nieustalona ilość osób. Na szczęście to tylko scenariusz ćwiczeń powiatowych, których organizatorem był Starosta Zduńskowolski wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Zduńskiej Woli i Państwową Strażą Pożarną w Zduńskiej Woli. W działaniach czynny udział wzięły także służby ratunkowe, Straż Ochrony Kolei, PKP PLK SA oraz LOTOS Kolej SA.

 3. ZDUŃSKOWOLSKI POLICJANT – HONOROWYM DAWCĄ KRWI

  Policjant Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli - sierżant sztabowy Radosław Nowicki został uhonorowany Odznaką Zasłużony dla Zdrowia Narodu przyznawaną przez Ministra Zdrowia.

 4. "Żółta kartka" nie tylko na boisku ale i na drodze

  Oficjalne otwarcie mundialu było doskonałą okazją do przeprowadzenia akcji profilaktycznej przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli i uczniów Szkoły Podstawowej w Janiszewicach. Jako kibice, dzieci wręczały żółte kartki, niczym sędzia na boisku piłkarskim, tym uczestnikom ruchu drogowego , którzy popełniali wykroczenia.

 5. Aktywnie z profilaktyką wśród dzieci

  Przez cały tydzień zduńskowolscy policjanci przeprowadzili szereg działań profilaktycznych w Szkołach Podstawowych z terenu powiatu zduńskowolskiego. Tematem przewodnim spotkań z dziećmi było bezpieczeństwo nad wodą oraz zagrożenia w sieci czyli problemy, z którymi obecnie najczęściej spotykają się młodzi ludzie.

 6. Areszt za zabójstwo syna

  Zduńskowolscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności śmierci 33-letniego mężczyzny, którego zwłoki znaleziono 5 czerwca 2018 roku w mieszkaniu przy ul. Piaskowej w Zduńskiej Woli.

 7. Śmiertleny wypadek w Dziadkowicach

  Zduńskowolscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło 4 czerwca 2018 roku około godziny 12:30 na drodze wojewódzkiej nr 473 w miejscowości Dziadkowice. W wyniku zdarzenia śmierć poniósł mężczyzna podróżujący osobowym volvo.

 8. Zanim wsiądziesz na quada lub kupisz go dziecku przeczytaj !

  Quady to nie zabawki. Policjanci apelują o ostrożność i więcej wyobraźni. Za niewłaściwe korzystanie z tych czterokołowców grożą sankcje karne.

 9. O bezpieczeństwie nad wodą

  Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli rozpoczęli cykl spotkań z dziećmi w Szkołach Podstawowych pod hasłem "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą".

 10. Policja @peluje o rozwagę podczas korzystania z Internetu.

  W czasach masowego korzystania z komputerów, czy urządzeń mobilnych, codziennie stykamy się z siecią internetową. Dlatego warto wspomnieć o tym, jak robić to bezpiecznie.

Tagi

pijany Moja Komenda zabójstwo ruch drogowy marihuana wnioski święto policji komendant ŚDM podróbki usiłowanie kradzieży z włamaniem wypadek żólta kartka mapa zagrożeń krew internet upal dziecko kradzież ratowanie życia wakacje poszukiwany woda prewencja narkotyki pożar PaT odblaski pobicie kierownictwo pijana matka motocyklista weekend rower kradzież rozbójnicza oszustwa kradzież z włamaniem pedofil nietrzeźwy kierujący wizerunek

Linki

CZAD I OGIEŃ. OBUDŹ CZUJNOŚĆ