Start arrow Aktualności
czwartek, 26 maj 2016
 
 
Aktualności
Dzieci pod opieką pijanej matki Drukuj E-mail
Napisał: Jacek   
środa, 25 maj 2016

25 maja 2016 r. – Policjanci interweniowali wobec pijanej matki, która opiekowała się małymi dziećmi. 4-letnia dziewczynka i półroczny chłopiec trafili pod opiekę babci. We wtorek po godzinie 11 dzielnicowi wspólnie z pracownikiem socjalnym odwiedzili rodzinę w której miało dochodzić do nadużywania alkoholu przez matkę wychowującą dwójkę dzieci. Informacja ta została wstępnie potwierdzona przez sąsiadów. Kontrolę przeprowadzono w bloku przy ulicy Złotej. Gdy funkcjonariusze weszli do środka mieszkania zastali tam 25-letnia zduńskowolankę i jej dwójkę dzieci w wieku 4 lat i 6 miesięcy. Podczas rozmowy z kobietą, funkcjonariusze wyczuli z jej ust woń alkoholu. Poddali ją badaniu na alkomacie. Urządzenie wykazało w jej organizmie ponad pół promila alkoholu. Wobec powyższego dzieci przekazano pod opiekę babci, która zobowiązała się opiekować się wnuczętami. O dalszym losie tej rodziny i opieki nad dziećmi zdecyduje sąd rodzinny. Mieszkanka Zduńskiej Woli posiada już ograniczoną władzę rodzicielską.


Zmieniony ( środa, 25 maj 2016 )
 
Boże Ciało - utrudnienia w ruchu drogowym Drukuj E-mail
Napisał: Jacek   
wtorek, 24 maj 2016
24 maja 2016 r. – W święto Bożego Ciała na terenie powiatu zduńskowolskiego odbywać się będą uroczystości religijne. Policjanci od 25 do 29 maja prowadzić będą akcję „ Bezpieczny wekend – Boże Ciało”.  25 maja w godzinach 18-22 i 26 maja w godzinach 8-22 będą obowiązywać ograniczenia poruszania  się po drogach pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton. Policjanci będą uczestniczyć również w zabezpieczeniu przemarszów mieszkańców powiatu. Głównym celem będzie zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom uroczystości. Podajemy godziny i trasy procesji: 
 
Z Kościoła Świętego Antoniego przy ul. Łaskiej do Bazyliki Mniejszej Wniebowzięcia NMP przy ul. Kościelnej w godz. 11:30-14:00. Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Karsznicach ul. Wojska Polskiego, Sylii, Grunwaldzka, 1-go Maja w godz. 11:00-12:30. Parafia Świętego Maksymiliana M. Kolbego ulice Staffa, Szymanowskiego, Iwaszkiewicza, Malczewskiego, Baczyńskiego, Staffa w godzinach 17:15 -19:00. W Parafii Matki Bożej Miłosierdzia w Janiszewicach od godziny 11:50 wstrzymany będzie ruch na trasie Zduńska Wola – Szadek. Parafia Świętej Katarzyny w Korczewie, około  godziny 12:15 wstrzymany zostanie czasowo ruch na trasie Tymienice - Wojsławice. W Parafii Świętej Urszuli w Strońsku procesja rozpocznie się o godzinie 12:15. Czasowo zostanie wstrzymany ruch na trasie Beleń – Pstrokonie. Od około godziny 11:00 wstrzymany zostanie całkowicie ruch na ul. Rynek w Szadku związku z procesją w Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i Świętego Jakuba. Tu utrudnienia będą trwały do godziny 12:00. 
Zmieniony ( środa, 25 maj 2016 )
 
Policjanci apelują Drukuj E-mail
Napisał: Jacek   
wtorek, 24 maj 2016
Wysokie temperatury w połączeniu z brakiem rozsądku i wyobraźni są  bardzo niebezpieczne. Apelujemy, by kategorycznie nie zostawiać w samochodzie, nawet na chwilę, dzieci i zwierząt. Przy upałach we wnętrzu pojazdu robi się swego rodzaju szklarnia, w której temperatura jest znacznie wyższa od tej na zewnątrz. Nie doprowadzajmy do takich niebezpiecznych sytuacji. Mandat karny w wysokości 500 złotych to najmniejsza konsekwencja. Przez brak rozwagi możemy mieć na sumieniu czyjeś zdrowie, a nawet życie.
 
Policja apeluje szczególnie do osób dorosłych. Nawet jeśli wydaje się nam, że załatwienie jakiejś sprawy zajmie chwilę, nie zostawiajmy swoich pociech samych. Taka troska powinna dotyczyć także zwierząt. Pozostawienie psa w wysokiej temperaturze w aucie to znęcanie się nad zwierzęciem, za które zgodnie z ustawą o ochronie praw zwierząt grozi nawet do 2 lat więzienia.

Nie bądźmy obojętni. Gdy zauważymy, że jakaś osoba czy zwierzę znajduje się w sytuacji zagrażającej życiu lub zdrowiu poinformujmy o wszystkim policję dzwoniąc pod numer tel. alarmowego 997 lub 112. Policjanci  zwracają szczególną uwagę na takie sytuacje. Pamiętajmy też o tym, że jeśli funkcjonariusze stwierdzą, że dłuższe pozostawanie psa w aucie zagraża jego życiu, mają prawo użyć wszelkich środków umożliwiających wydostanie go z pojazdu – włącznie z wybiciem szyby.
 
W zduńskowolskiej komendzie polała się krew Drukuj E-mail
Napisał: Jacek   
wtorek, 24 maj 2016

24 maja 2016 r. - W zduńskowolskiej komendzie polała się krew. Najcenniejszym darem życia - własną krwią, podzielili się dzisiaj z potrzebującymi zduńskowolscy policjanci. „Oddaj krew ocal życie ...” w zorganizowanym pod taką nazwą przedsięwzięciu w budynku Komendy Powiatowej Policji, przez Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów, wzięli udział stróże prawa i pracownicy cywilni komendy. 
W ciągu trzech godzin trwania akcji krwiodawcy, oddali
prawie 10 litrów krwi, która jest bardzo potrzebna.
Pozyskana dziś krew trafi do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi i służyć  będzie wszystkim  potrzebującym z regionalnych lecznic. Dzisiejsza akcja ma na celu zwrócenie uwagi  na potrzeby drugiego człowieka. Jeśli organizuje ją Policja, a więc służba działająca na rzecz bezpieczeństwa  ludzi, to jej wymiar jest szczególny.

 

Zmieniony ( środa, 25 maj 2016 )
 
Dzień dziecka zaginionego Drukuj E-mail
Napisał: Jacek   
poniedziałek, 23 maj 2016

25 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Dziecka Zaginionego. To dzień, w którym zwracamy uwagę społeczeństwa na problem zaginięć dzieci i młodzieży. Symbolem pamięci o zaginionych dzieciach jest kwiat niezapominajki.

Z danych Komendy Wojewódzkiej Policji wynika, że w 2015 roku zgłoszono 496 zaginięć dzieci i nastolatków, natomiast 488 odnaleziono. W ubiegłym roku zgłoszono łódzkiej policji zaginięcie 21 dzieci w przedziale wiekowym do lat 6, a odnaleziono 21. W wieku 7-13 lat zgłoszono 60 osób zaginionych natomiast odnaleziono 60 Najwięcej – 415 – dotyczyło zaginięć młodych ludzi w wieku od 14 do 17 lat. W tym przedziale wiekowym odnaleziono 407 osób. Jak podkreślają policjanci, znaczna część zaginięć w ostatnim przedziale wiekowym, to ucieczki./Joanna Kącka/

Myśl o nich pojawia się wtedy, kiedy nastolatek ma poczucie, że jego potrzeby są lekceważone, czuje się niezrozumiany, opuszczony. Impulsem do podjęcia decyzji mogą stać się słabe oceny w szkole, miłosny zawód, skumulowanie poczucia osamotnienia czy bezsilności wobec własnych problemów. Ucieczka to także wołanie o pomoc, chęć zwrócenia na siebie uwagi lub możliwość poznania nowych ludzi.

Rodzicu, dbaj o swoje dziecko!

Młodsze dzieci są ciekawe świata i nie są w stanie ocenić grożącego im niebezpieczeństwa. Przyczyną większości zaginięć małych dzieci jest brak należytej opieki. Zdarza się, że dzieci padają ofiarą przestępstwa. Wiele z zaginięć w tym przedziale wiekowym to także tzw. porwania rodzicielskie.

Przy zaginięciu małego dziecka szczególnie ważny jest czas. Najmłodsi są narażeni na większe zagrożenia. Zagubienie w lesie, wpadnięcie do rzeki lub wyziębienie – mogą mieć dramatyczne skutki. By ich uniknąć, należy pamiętać, aby nie zostawiać dzieci do lat 10 samych w domu czy bez opieki na podwórku. Dziecko jak najwcześniej powinno znać swoje imię i nazwisko oraz adres. Warto nauczyć również swoją pociechę zasad zachowania się wobec obcych osób. I najważniejsze: pamiętajmy, że to rodzice mają dbać o bezpieczeństwo swoich dzieci, dlatego to oni są zobowiązani do pilnowania dziecka, a nie dziecko pilnowania się rodzica.

Starsze dzieci potrafią już zadbać o swoje zdrowie i życie. Nie oznacza to jednak, że można pozostawić je samych sobie. Nastolatkowie szczególnie mocno potrzebują zainteresowania swoich rodziców. Nie można ignorować ich problemów, choć dorosłemu mogą wydawać się nie aż tak poważne, jak przestawia to nastolatek. Warto poświęcić im uwagę, rozmawiać, wiedzieć, z kim się przyjaźnią i jak spędzają wolny czas.

Child Alert

Ponadto Polska od listopada 2013 roku włączyła się do ogólnoświatowego programu Child Alert. To system natychmiastowego informowania społeczeństwa o zaginięciu dziecka, gdy okoliczności wskazują, że jego zdrowie lub życie może być zagrożone. Tak było w przypadku zaginięcia w połowie kwietnia 10-letniej dziewczynki z Wołczkowa. Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych opracowało komunikat, który został rozpowszechniony w mediach oraz rozpoczęło koordynację działań poszukiwawczych. Po kilkunastu godzinach udało się odnaleźć dziewczynkę oraz zatrzymać sprawcę porwania.

 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 9 z 2694
WYSZUKIWARKA
BANERY
policjantktorypomogl
BEZPIECZNY WYPOCZYNEK NAD WODA
narkotykowy slang
116111
kibicujbezpiecznie
stopbezmyślności
Kieruj się rozsądkiem
tozsamosc
Informacje dla osób głuchoniemych i słabosłyszącyc
pat.policja.gov.pl
www.komisarz-blysk.pl
wspolneosiedla
Telefon bezpieczeństwa dla turystów zagranicznych
mamo tato
zaginieni
www.rozumwysiada.pl
niebieskalinia
bezpiecznysenior
szkola
kochamreauguje
seirplodz
pokrzywdzenia.gov.pl
korupcja
NSZZP
http://www.reportracism.pl/pl
www.sieciaki.pl
bezpiecznyprzejazd