Start arrow Aktualności
wtorek, 03 maj 2016
 
 
Aktualności
Zwyciężyli w kwalifikacjach wojewódzkich Drukuj E-mail
Napisał: Jacek   
poniedziałek, 02 maj 2016

27 kwietnia 2016 roku w Ośrodku Szkolenia Policji w Łodzi z siedzibą w Sieradzu odbyła się czwarta edycja wojewódzkich zawodów ratowników policyjnych z kwalifikowanej pierwszej pomocy jednostek podległych Komendzie Wojewódzkiej Policji w Łodzi. W zawodach zwyciężyła drużyna Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli.


W zawodach wzięły udział 22 dwuosobowe drużyny zgłoszone przez Kierowników jednostek. W ramach konkursu rozegrano dwie konkurencje: test wiedzy zawodowej z kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz praktyczne zadanie udzielania pomocy medycznej osobie poszkodowanej w wyniku zdarzenia. Komendę ze Zduńskiej Woli reprezentowali sierż. sztab. Adam Kaźmierczak z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego oraz aspirant Krzysztof Bomba z Wydziału Ruchu Drogowego. Policjanci w obu konkurencjach zdobyli w sumie 58 punktów. Taki wynik wystarczył aby odnieść zwycięstwo. Teraz nasi policjanci będą reprezentować Komendę Wojewódzką Policji w Łodzi w zawodach centralnych. Odbędą się one w dniach 18 - 20 maja br. w Szkole Policji w Słupsku.

 

Zmieniony ( poniedziałek, 02 maj 2016 )
 
Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku Drukuj E-mail
Napisał: Jacek   
poniedziałek, 02 maj 2016

Na drodze ekspresowej S8 w okolicach miejscowości Paprotnia, gmina Zapolice doszło w nocy do wypadku drogowego. Kierujący samochodem ciężarowym man z naczepą jadąc w kierunku Wrocławia potrącił śmiertelnie pieszego. Okoliczności tego zdarzenia wyjaśniają policjanci ze zduńskowolskiej komendy policji.

2 maja br. parę minut po północy na odcinku trasy S8 przebiegającej przez gminę Zapolice doszło do wypadku drogowego. Kierujący samochodem ciężarowym man z naczepą 38-letni mieszkaniec powiatu łowickiego, jadąc w kierunku Wrocławia potrącił śmiertelnie 28-letniego mieszkańca gminy Rzgów. Mężczyzna wracał do domu z pracy za granicą. Wraz z kolegami zatrzymał się na parkingu na Miejscu Obsługi Podróżnych Paprotnia. Dlaczego znalazł się na drodze i został potrącony przez samochód ciężarowy wyjaśniają śledczy. Kierowca ciężarówki był trzeźwy. Został zatrzymany pod Złoczewem przez patrol sieradzkich funkcjonariuszy. Trafił do aresztu komendy. Zduńskowolscy policjanci prowadzą w tej sprawie czynności pod nadzorem prokuratora. Ustalają dokładny przebieg tego zdarzenia.

Zmieniony ( poniedziałek, 02 maj 2016 )
 
Udana akcja ratownicza Drukuj E-mail
Napisał: Robert L.   
piątek, 29 kwiecień 2016
29 kwietnia policjanci Wydziału Ruchu Drogowego patrolując teren gminy Szadek w miejscowości Łobudzice zauważyli czarny, gęsty dym wydobywający się z budynku mieszkalnego. Natychmiast powiadomili o tym dyżurnego komendy, a sami udali się na miejsce pożaru, który płomieniami objął część gospodarczą budynku. Od próbującego gasić ogień właściciela posesji dowiedzieli się, że w domu znajduję się również 85-letnia kobieta. Policjanci po otrzymaniu tej informacji weszli do zadymionego domu, skąd wyprowadzili starszą kobietę. Była ona w szoku, lecz nie doznała żadnych obrażeń. Następnie razem z właścicielem budynku i przybyłym sąsiadem przystąpili do gaszenia pożaru, który swym zasięgiem zaczął obejmować dach domu. Po kilku minutach płomienie udało się opanować, a dalsze działania ratunkowe kontynuowały przybyłe na miejsce jednostki straży pożarnej. Ustalono, że prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie w urządzeniu elektrycznym.

 
Zbliża się majowy weekend Drukuj E-mail
Napisał: Jacek   
piątek, 29 kwiecień 2016

Jak zwykle w tych dniach wzrośnie natężenie ruchu na drogach w związku z licznymi wyjazdami. Zadbajmy o bezpieczeństwo podczas podróży ale i o odpowiednie zabezpieczenie pozostawianego majątku. Podczas weekendu majowego należy spodziewać się częstszych kontroli drogowych. Policjanci będą zwracać uwagę na stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia pasażerów. Nie będzie taryfy ulgowej dla piratów drogowych nie przestrzegających ograniczeń prędkości czy wyprzedzających "na trzeciego". Funkcjonariusze będą też przeprowadzać liczne kontrole stanu trzeźwości kierowców.

Musimy jednak pamiętać, że nawet najlepiej zorganizowane i przeprowadzone działania policyjne nie są w stanie zapewnić każdemu bezpieczeństwa. To my sami musimy podnosić jego poziom przez kulturalną jazdę, zgodną z przepisami prawa.

Podczas wyjazdów weźmy też pod uwagę warunki pogodowe na drodze. Ładna pogoda sprawia, że wielu kierowców czuje się pewniej za kółkiem a przez to paradoksalnie rośnie liczba zdarzeń na drodze. Niestety koniec weekendu majowego nie zapowiada się pod tym względem zbyt optymistycznie. Musimy się liczyć z opadami, a to jak wiemy pogarsza widoczność i znacznie wydłuża drogę hamowania pojazdów. Niezachowanie odpowiedniego odstępu, nadmierna prędkość, wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych czy nieustępowanie pierwszeństwa, to najczęstsze przyczyny tragedii na drodze.

Przed wyjazdem w trasę zadbajmy o:

1.Dobry stan techniczny pojazdu.
2. Dokładne zaplanowanie trasy podróży, uwzględniające prognozy pogody.
3.Dobry stan psychofizyczny kierowcy (siadając za kierownicą bądźmy wypoczęci i trzeźwi!)
4. Zapewnienie sobie odpowiednio dużo czasu na dojazd na miejsce - nie można przewidzieć wszystkich zdarzeń na drodze.
5. Przerwy w podróży. Po dwóch – trzech godzinach jazdy należy obowiązkowo zrobić  co najmniej 15-minutową przerwę w bezpiecznym miejscu – na parkingu, przy motelu, na stacji paliw.

6. Bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników drogi przestrzegając przepisów drogowych ale i pamiętając o zasadzie ograniczonego zaufania na drodze. 

Bezpieczne mieszkanie

Zanim wyjedziemy z domu zadbajmy o to, by po powrocie z długiego weekendu nie spotkała nas nieprzyjemna niespodzianka i pomyślmy o tym, jak odpowiednio zabezpieczyć swoje mieszkanie. Nie ma idealnych zabezpieczeń przed włamaniem, ale sami możemy zminimalizować jego ryzyko. Najlepszym zabezpieczeniem mieszkania jest… życzliwy sąsiad. Przed wyjazdem poprośmy więc zaprzyjaźnionego sąsiada, aby zwrócił uwagę na to, co dzieje się z naszym mieszkaniem podczas naszej nieobecności. Powierzmy sąsiadom lub znajomym komplet kluczy do naszego domu. Poprośmy, żeby co jakiś czas otworzyli okna i włączyli światło wieczorem, zabrali z wycieraczki gazetki reklamowe i wyjęli korespondencję ze skrzynki na listy.

Przed wyjazdem zamknijmy drzwi i okna, a w budynkach wolno stojących pamiętajmy o zamknięciu okien dachowych i piwnicznych, drzwi garażowych oraz innych pomieszczeń gospodarczych, przez które złodziej może łatwo dostać się do naszego domu. Nie nagłaśniajmy informacji o planowanym wyjeździe i nie zostawiajmy tego rodzaju informacji na automatycznej sekretarce. Starajmy się nie pozostawiać w mieszkaniu wartościowych przedmiotów ani gotówki. Pamiętajmy też o tym, by zakręcić zawory z wodą i gazem.

Warto również pamiętać o zabezpieczeniu samochodu. Parkujmy w miejscu do tego wyznaczonym, dobrze oświetlonym i strzeżonym. Nie zostawiajmy bagażu i innych przedmiotów w widocznych miejscach wewnątrz pojazdu – najlepiej zabierać je ze sobą./KGP/Zmieniony ( piątek, 29 kwiecień 2016 )
 
Czad cichy zabójca Drukuj E-mail
Napisał: Jacek   
czwartek, 28 kwiecień 2016

28 kwietnia 2016 r. - Policjanci ze zduńskowolskiej komendy powiatowej wyjaśniają okoliczności tragicznego zdarzenia w Zduńskiej Woli przy ulicy Grunwaldzkiej. Najprawdopodobniej w wynik zaczadzenia zmarł 93-letni zduńskowolanin. W środę około godziny 19 policjanci zostali poinformowani przez strażaków o znalezieniu zwłok 93-letniego mężczyzny w jednym z mieszkań na Osiedlu Karsznice. Prawdopodobną przyczyną jego śmierci było zaczadzenie. Do szpitala w Łodzi trafiła również lokatorka tego mieszkania 64-letnia mieszkanka Zaręby. Jak ustalili śledczy, tlenek węgla przedostał się z pomieszczeń piwnicznych, gdzie znajdował się piec do mieszkań ciągami wentylacyjnymi. Policjanci wykonali szczegółowe oględziny  miejsca zdarzenia i przesłuchali świadków. Teraz w prowadzonym dochodzeniu wyjaśnią szczegółowe okoliczności śmiertelnego zatrucia. Ciało denata zabezpieczono w prosektorium.


APELUJEMY O SZCZEGÓLNĄ OSTROŻNOŚĆ!

Aby uniknąć tragedii należy:

uchylić okno w mieszkaniu, gdy korzystasz z jakiegokolwiek źródła ognia (pieca gazowego z otwartą komorą spalania, kuchenki gazowej lub węglowej),
• nie zasłaniać kratek wentylacyjnych i otworów nawiewnych, 
• przy instalacji urządzeń i systemów grzewczych korzystaj z usług wykwalifikowanej osoby,
• dokonywać okresowych przeglądów instalacji wentylacyjnej i przewodów kominowych oraz ich czyszczenia. 
• w przypadku wymiany okien na nowe, sprawdzić poprawność działania wentylacji, ponieważ nowe okna są najczęściej o wiele bardziej szczelne w stosunku do wcześniej stosowanych w budynku i mogą pogarszać wentylację, 
• systematycznie sprawdzać ciąg powietrza, np. poprzez przykładanie kartki papieru do otworu, bądź kratki wentylacyjnej; jeśli nic nie zakłóca wentylacji, kartka powinna przywrzeć do wyżej wspomnianego otworu lub kratki, 
• często wietrzyć pomieszczenie, w których odbywa się proces spalania (kuchnie, łazienki wyposażone w termy gazowe), a najlepiej zapewnić, nawet niewielkie, rozszczelnieniem okien. 
• rozmieścić czujniki tlenku węgla w części domu, w której sypia twoja rodzina. Dla zwiększenia bezpieczeństwa, dodatkowe czujniki warto umieścić w każdym pomieszczeniu, 
• nie bagatelizuj objawów duszności, bólów i zawrotów głowy, nudności, wymiotów, oszołomienia, osłabienia, przyspieszenia czynności serca i oddychania, gdyż mogą być sygnałem, że ulegasz zatruciu czadem; w takiej sytuacji należy natychmiast przewietrzyć pomieszczenie, w którym się znajdujemy i zasięgnąć porady lekarskiej.

Zmieniony ( czwartek, 28 kwiecień 2016 )
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 9 z 2683
WYSZUKIWARKA
BANERY
mamo tato
NSZZP
bezpiecznysenior
narkotykowy slang
www.sieciaki.pl
policjantktorypomogl
pokrzywdzenia.gov.pl
korupcja
Telefon bezpieczeństwa dla turystów zagranicznych
kochamreauguje
www.rozumwysiada.pl
szkola
stopbezmyślności
116111
zaginieni
www.komisarz-blysk.pl
seirplodz
BEZPIECZNY WYPOCZYNEK NAD WODA
bezpiecznyprzejazd
Kieruj się rozsądkiem
wspolneosiedla
pat.policja.gov.pl
Informacje dla osób głuchoniemych i słabosłyszącyc
http://www.reportracism.pl/pl
niebieskalinia
kibicujbezpiecznie
tozsamosc