Start arrow Aktualności
niedziela, 24 maj 2015
 
 
B I P
Menu główne
Start
Aktualności
Kierownictwo
DZIELNICOWI
Galeria
Poszukiwani
1% Ratuje Życie
Podziękowania
Informacje
Praca w Policji
Mediacje - Sąd Okręgowy
   w Łodzi
Przemoc w rodzinie - organizacje pozarządowe w Zduńskiej Woli
fotoprzestroga
DSC08741.jpg
KONTAKTY
Napisz do Nas
Skargi
Gadu Gadu

Nasz numer: 3767000
Status:

Statystyka
Użytkownicy: 6
Nowości: 2666
Odnośniki: 1
odwiedzających: 3020651
Aktualności
POSZUKIWANA SPRAWCZYNI KRADZIEŻY Drukuj E-mail
Napisał: Robert L.   
czwartek, 21 maj 2015

Prokuratura Rejonowa w Zduńskiej Woli wydała zarządzenie dotyczące publikacji w mediach wizerunku kobiety podejrzewanej o dokonanie kradzieży.

 

Zmieniony ( piątek, 22 maj 2015 )
Czytaj całość...
 
ZATRZYMANY NIELETNI Drukuj E-mail
Napisał: Robert L.   
środa, 20 maj 2015

19 maja 2015 r. zduńskowolska komenda została powiadomiona o kradzieży plecaka należącego do 12-latka biorącego udział w zawodach sportowych, które odbywały się na Stadionie Miejskim w Zduńskiej Woli. Chłopiec, swoje rzeczy osobiste, w tym telefon komórkowy, dokumenty oraz zegarek schował do plecaka, a następnie zostawiał go na trybunie stadionu. Chwilową nieuwagę wykorzystał sprawca, który niezauważony skradł plecak z całą jego zwartością. Po otrzymaniu tej informacji policjanci zespołu ds. nieletnich po wstępnych czynnościach wytypowali 16-latka, który mógł mieć związek z tą kradzieżą. Ich podejrzenia potwierdziły się. Nieletni podczas przesłuchania przyznał się do kradzieży plecaka. Ponadto nieletni wyjaśnił, że telefon został zastawiony w lombardzie, a zegarek ukrył w swoim mieszkaniu. Podczas dalszych czynności policjanci odzyskali skradzine przedmioty. Małoletni pokrzywdzony odzyskał również plecak, który został odnaleziony w rejonie ul. Orione w Zduńskiej Woli. Matka małoletniego wartość wszystkich utraconych przedmiotów oszacowała na kwotę 715 zł. Nieletni sprawca za popełnienie czynu karalnego odpowie przed Sądem Rodzinnym.

 

 
Zatrzymany za posiadanie narkotykow Drukuj E-mail
Napisał: Robert L.   
środa, 20 maj 2015

32-letni zduńskowolanin usłyszał zarzuty posiadania, uprawy, przetwarzania oraz udzielania środków odurzających.

W niedzielę 17 maja 2015 r. policjanci ogniwa patrolowo – interwencyjnego zostali skierowani przez dyżurnego na osiedle Karsznice w Zduńskiej Woli, gdzie miała miejsce awantura pomiędzy kilkoma osobami. Na miejscu interwencji, podczas wyjaśniania okoliczności zgłaszanych nieporozumień, mundurowi wyczuli specyficzną woń marihuany. Ich podejrzenia potwierdziły się. Przy mężczyźnie, który wcześniej zgłosił interwencję oraz w jego mieszkaniu policjanci ujawnili foliowe torebki z 24 gamami marihuany i 3 gramami amfetaminy. Zabezpieczali też 4 tabletki narkotyku „extasy” oraz 12 zasuszonych łodyg z kwiatostanem konopi indyjskich. Za uprawę, przetwarzanie i posiadanie środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

 
Zatrzymany kłusownik Drukuj E-mail
Napisał: Robert L.   
piątek, 15 maj 2015
Wieczorem, 14 maja 2015 r., dyżurny zduńskowolskiej komendy otrzymał informację o podejrzeniu kłusownictwa na terenie gminy Szadek. Natychmiast we skazane miejsce udali się policjanci z miejscowego posterunku. Tam zastali świadków zdarzenia, którymi byli myśliwi koła łowieckiego z Łodzi. Przekazali oni policjantom, że będąc na polowaniu zauważyli wychodzącą na pole sarnę, w kierunku której ktoś oddał strzał z broni palnej. Myśliwi zauważyli też mężczyznę, który na ich widok zaczął uciekać i skrył się w pobliskich zaroślach. Policjanci podczas penetracji wskazanego przez myśliwych miejsca zauważyli uciekającego w pole rzepaku mężczyznę. Natychmiast podjęli za nim pościg i po krótkiej chwili zatrzymali 67-letniego mieszkańca gminy Szadek. Mężczyzna ten miał przy sobie broń długą własnej produkcji, lornetkę oraz kilka sztuk amunicji. Postrzelonej sarny nie udało się odnaleźć.

Zatrzymanemu kłusownikowi przedstawiono zarzut polowania bez wymaganego pozwolenia oraz zarzut nielegalnego posiadania broni palnej i amunicji, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.

 

 

Zmieniony ( piątek, 15 maj 2015 )
 
Nowe przepisy dotyczące kierowców Drukuj E-mail
Napisał: Robert L.   
czwartek, 14 maj 2015
Od 18 maja zaczną obowiązywać nowe przepisy, zaostrzające sankcje wobec kierujących pojazdami, którzy popełnią najcięższe z naruszeń w ruchu drogowym, polegające w szczególności na kierowaniu pojazdem w stanie nietrzeźwości, powodowaniu zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, rażącym przekraczaniu dopuszczalnej prędkości czy kierowaniu pojazdem pomimo nieposiadania do tego stosownych uprawnień. Służbom kontrolnym oraz sądom dano w ten sposób nowe instrumenty, które powinny w jeszcze większym stopniu zdyscyplinować kierujących pojazdami do przestrzegania przepisów.
Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 9 z 2499
WYSZUKIWARKA
BANERY
stopbezmyślności
pokrzywdzenia.gov.pl
kibicujbezpiecznie
wspolneosiedla
seirplodz
116111
Kieruj się rozsądkiem
policjantktorypomogl
BEZPIECZNY WYPOCZYNEK NAD WODA
www.rozumwysiada.pl
szkola
pat.policja.gov.pl
zaginieni
mamo tato
korupcja
www.komisarz-blysk.pl
http://www.reportracism.pl/pl
narkotykowy slang
Telefon bezpieczeństwa dla turystów zagranicznych
www.sieciaki.pl
bezpiecznyprzejazd
bezpiecznysenior
niebieskalinia
kochamreauguje