Komenda Powiatowa Policji w Zduńskiej Woli

Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w Polsce
Dzielnicowy bliżej nas

Najczęściej czytane

 1. Nietrzeźwy wiózł dziecko

  Policjanci zduńskowolskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę BMW, który nietrzeźwy przewoził 9-letniego syna. Teraz dalszym losem nieodpowiedzialnego kierowcy zajmie się sąd.

 2. Zatrzymani sprawcy pobicia

  Zduńskowolscy policjanci zatrzymali 5 mężczyzn podejrzanych o pobicie. Do zdarzenia doszło w minioną środę na osiedlu Karsznice w Zduńskiej Woli. Dziś usłyszeli zarzuty, a za swoje postępowanie odpowiedzą teraz przed sądem.

 3. Zapraszamy w szeregi Policji

  Procedura rekrutacji do służby w Policji ma charakter ciągły i konkursowy. Oznacza to, że dokumenty są przyjmowane przez cały rok, natomiast charakter konkursowy wynika z faktu, iż w w trakcie postępowania kandydat uzyskuje z czterech etapów (test wiedzy, ocena sprawności fizycznej, test psychologiczny oraz rozmowa kwalifikacyjna) określoną ilość punktów. Im więcej punktów zdobędzie kandydat, tym wyżej znajduje się na liście rankingowej po zakończeniu całej procedury.

 4. Ścigany listami gończymi zduńskowolanin zatrzymany w Warszawie

  Po kilku miesiącach poszukiwań w ręce zduńskowolskich kryminalnych wpadł 33-letni mężczyzna poszukiwany w na podstawie 5 listów gończych i 2 zarządzeń wydanych przez Sąd Rejonowy w Zduńskiej Woli oraz Prokuraturę Rejonową w Aleksandrowie Kujawskim. Kompletnie zaskoczony zduńskowolanin zatrzymany został w Warszawie, gdzie od pewnego czasu ukrywał się przed organami ścigania.

 5. Zwolnij! Jak kocha to poczeka

  14 lutego to „Dzień Zakochanych” popularnie zwany Walentynkami. To czas, który chcemy spędzić z bliskimi nam osobami. Policjanci z garnizonu łódzkiego właśnie w tym wyjątkowym dniu zaplanowali działania mające na celu zwrócić uwagę kierujących na sprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Podczas akcji prowadzonej na drodze, funkcjonariusze dla osób, które przekroczyły dozwoloną prędkość przygotowali okolicznościowe zapachowe serduszka z wymowną treścią: „Zwolnij! Jak kocha, to poczeka”.

 6. Bezpieczeństwo uczniów

  Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży to jedno z priorytetowych zadań dla zduńskowolskich policjantów. Mundurowi podczas spotkań uczą dzieci prawidłowych zachowań oraz podpowiadają jak unikać niebezpieczeństw.

 7. Policjanci o cyberprzemocy

  Przemoc rówieśnicza, cyberprzemoc – wyjaśnieniem tych i innych zagadnień zajęli się policjanci KPP w Zduńskiej Woli podczas spotkania z uczniami Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Szadku.

 8. Trudne warunki na drogach. Apelujemy o ostrożną jazdę

  Pamiętajmy, że prędkość dopuszczalna w czasie trudnych warunków atmosferycznych, nie zawsze jest prędkością bezpieczną!

 9. Dzielnicowi z wizytą w Schronisku dla Bezdomnych

  Kolejne działania zduńskowolskich dzielnicowych zmierzające do poprawy bezpieczeństwo pieszych na drogach.

 10. Dzielnicowi o cyberzagrożeniach

  W ramach realizowanych założeń programu "Dzielnicowy bliżej nas" tym razem funkcjonariusze na spotkaniu z uczniami poruszali tematykę cyberzagrożeń oraz bezpieczeństwa w sieci.

Tagi

ratowanie życia kierownictwo PaT woda oszustwa dziecko wypadek narkotyki pedofil komendant mapa zagrożeń wnioski krew prewencja wizerunek weekend święto policji odblaski pijana matka upal pożar wakacje rower ruch drogowy marihuana pijany motocyklista internet Moja Komenda nietrzeźwy kierujący kradzież ŚDM

Linki

CZAD I OGIEŃ. OBUDŹ CZUJNOŚĆ