Start arrow Aktualności
wtorek, 28 lipiec 2015
 
 
B I P
Menu główne
Start
Aktualności
Kierownictwo
Do pobrania
DZIELNICOWI
Galeria
Poszukiwani
1% Ratuje Życie
Podziękowania
Informacje
Praca w Policji
Mediacje - Sąd Okręgowy
   w Łodzi
Przemoc w rodzinie - organizacje pozarządowe w Zduńskiej Woli
fotoprzestroga
1.jpg
KONTAKTY
Skargi
Gadu Gadu

Nasz numer: 3767000
Status:

Statystyka
Użytkownicy: 6
Nowości: 2701
Odnośniki: 1
odwiedzających: 3117454
Aktualności
Święto Policji. Były awanse i odznaczenia Drukuj E-mail
Napisał: Jacek   
poniedziałek, 27 lipiec 2015
26 lipca 2015. – Święto Policji obchodzono w piątek w zduńskowolskiej komendzie. Tradycyjnie tego dnia wręczane są awanse na wyższe stopnie służbowe. Otrzymało je 43 funkcjonariuszy: 8 na stopień aspiranta sztabowego, 9 na stopień starszego aspiranta, 3 na młodszego aspiranta, 10 policjantów i 2 policjantki na sierżanta sztabowego, a 11 policjantów na stopień sierżanta. Były także odznaczenia. Złoty Medal za Długoletnią służbę otrzymał asp. szt. Andrzej Cichecki, a Brązową Odznakę Zasłużony Policjant asp. szt. Zdzisław Kwiatyszek i asp. szt. Zbigniew Nowak.
 
 
Święto policji było okazją do życzeń, jakie składali funkcjonariuszom oraz pracownikom cywilnym samorządowcy oraz przedstawiciele prokuratury i straży pożarnej. Szczególne miejsce poświęcono paniom służącym w policji, ponieważ mija właśnie 90 lat odkąd to robią. W zduńskowolskiej Komendzie Powiatowej Policji pracuje 124 policjantów, w tym 20 policjantek i 30 cywilów.
 
 
Uroczystościom towarzyszyły III zawody strzeleckie, zorganizowane dla policjantów pracowników cywilnych i samorządowców o Puchar Komendanta Powiatowego Policji. W kategorii „Wydział” zwyciężył Wydział Prewencji. W kategorii „Policjant” zwyciężył asp. sztab. Kraszewski Krzysztof, najlepszą policjantką okazała się st. sierż. Malwina Sobala.
 
 
Wśród pracowników cywilnych zwyciężyła Joanna Raniszewska. W kategorii „Samorządowiec” zwyciężył  Marcin Łabędzki. Najlepiej strzelającym emerytem policyjnym był Jacek Glinkowski.
 
 
Wszyscy zwycięzcy otrzymali z rąk Komendanta Powiatowego Policji inspektora Włodzimierza Kłobusa puchary i dyplomy.
 
 
Zmieniony ( poniedziałek, 27 lipiec 2015 )
 
Pijani kierowcy Drukuj E-mail
Napisał: Jacek   
poniedziałek, 27 lipiec 2015
26 lipca 2015 r. –  Trzech pijanych kierowców zostało zatrzymanych podczas weekendu przez zduńskowolskich policjantów. W sobotę  przed 13 na ulicy Łaskiej dzielnicowi zatrzymali do kontroli drogowej 45-letniego mieszkańca powiatu zduńskowolskiego, który kierował rowerem mając w organizmie ponad trzy promile alkoholu. Mężczyzna posiadał również obowiązujący zakaz kierowania wszelkimi pojazdami do 2021 roku wydany przez Sąd Rejonowy w Zduńskiej Woli. Tego samego dnia o godzinie 19:50 funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali w miejscowości Czechy 40-letniego mieszkańca powiatu zduńskowolskiego, który kierował samochodem daewoo tico. Po sprawdzeniu jego trzeźwości okazało się, że kierowca miał w organizmie dwa i pół promila alkoholu. W niedzielę natomiast na ulicy Szadkowskiej mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej kierującego oplem vectra. 43-letni mieszkaniec powiatu bielskiego wydmuchał w alkomat dwa promile alkoholu. Kierujący samochodami stracili prawa jazdy. Grozi im do 2 lat pozbawienia wolności. Rowerzyście grozi do 3 lat pozbawienia wolności za nie respektowanie wyroku sądu.  
Zmieniony ( poniedziałek, 27 lipiec 2015 )
 
Potrącenie nieletniego rowerzysty Drukuj E-mail
Napisał: Jacek   
piątek, 24 lipiec 2015
23 lipca 2015 r. – Po południu na ulicy Łaskiej doszło do wypadku drogowego. Potrącony przez samochód został 12-letni chłopiec, który jechał rowerem.  Około godziny 16:55 w Zduńskiej Woli na ulicy Łaskiej kierujący volkswagenem passatem z przyczepą  34-letni mieszkaniec  Sieradza, jadąc  od ulicy Spacerowej  w kierunku Placu Wolności podczas skręcania w lewo w ulicę Jagiełły  nie ustąpił pierwszeństwa i  uderzył  w jadącego z przeciwka  rowerzystę 12-letniego mieszkańca gminy Zduńska Wola.  Chłopiec  z urazem lewej ręki został odwieziony karetką pogotowia do szpitala w Łasku. Kierujący trzeźwi. Policja prowadzi czynności w celu wyjaśnienia przyczyn tego zdarzenia drogowego.
 
Uratowali życie zduńskowolance Drukuj E-mail
Napisał: Jacek   
czwartek, 23 lipiec 2015

23 lipca 2015 r. – W nocy policjanci uratowali życie starszej kobiecie, która zasłabła w swoim domu. Zduńskowolanka zamieszkiwała sama. O godzinie 2:00 zduńskowolanin mieszkający na ulicy Czeskiej, zgłosił telefonicznie dyżurnemu miejscowej komendy interwencję. Poinformował, że w sąsiedniej posesji słyszał wołanie o pomoc. Pod wskazany adres dyżurny natychmiast wysłał patrol prewencji. Na miejscu mundurowi stwierdzili, że w ogrodzonej płotem posesji okna i drzwi są pozamykane, a ze środka dochodzą głosy wołania o pomoc. Stróże prawa przeskoczyli ogrodzenie, wypchnęli okno i weszli do mieszkania.  Na podłodze leżała 86-letnia kobieta, która uskarżała się na bóle w klatce piersiowej. Natychmiast wezwano karetkę pogotowia i udzielono zduńskowolance pomocy przed medycznej.  Po przyjeździe ambulansu przekazali ją lekarzowi, który zabrał chorą do szpitala w Sieradzu.  Dzięki informacji sąsiada i szybkim działaniom policjantów zostało uratowane  życie starszej kobiety.

Zmieniony ( czwartek, 23 lipiec 2015 )
 
Zatrzymani sprawcy kradzieży rowerów Drukuj E-mail
Napisał: Robert L.   
wtorek, 21 lipiec 2015

18 lipca 2015 r. dyżurny zduńskowolskiej komendy policji został poinformowany o kradzieży roweru spod bloku mieszczącego się przy Łódzkiej w Zduńskiej Woli. Wysłani natychmiast na miejsce policjanci ustalili, że dwóch mężczyzn, po przecięciu nożycami zapięcia, dokonało kradzieży pozostawionego przy klatce schodowej roweru. Pokrzywdzona wartość skradzionej „damki” oszacowała na kwotę 800 zł. Policjanci ustalili rysopis i ubiór sprawców kradzieży. Razem z pokrzywdzoną dokonali kontroli osiedla, podczas której na ul. Sieradzkiej zauważyli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi sprawcy. W tym samym momencie zauważyli też drugiego ze sprawców, który jechał w innym kierunku skradzionym rowerem. Policjanci natychmiast podjęli za nimi pościg i po chwili zatrzymali 44-letniego mieszkańca gminy Zduńska Wola oraz 35-letnego mieszkańca Zduńskiej Woli. Podczas dalszych czynności procesowych policjanci ustalili, że ci sami sprawcy, wspólnie z innym mężczyzną, dokonali kradzieży kolejnego roweru spod tego samego bloku. Wówczas zainterweniowała jedna z mieszkanek, która spłoszyła sprawców i odzyskała wyceniony na 500 zł rower. Trzeci ze sprawców tej kradzieży został zatrzymany następnego dnia. Okazał się nim 26-letni mieszkaniec gminy Zduńska Wola. Podczas przesłuchań zatrzymani mężczyźni przyznali się do kradzieży innych rowerów z terenu Zduńskiej Woli. Przedstawiono im zarzuty kradzieży mienia, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 9 z 2532
WYSZUKIWARKA
BANERY
www.komisarz-blysk.pl
bezpiecznysenior
www.sieciaki.pl
niebieskalinia
pat.policja.gov.pl
BEZPIECZNY WYPOCZYNEK NAD WODA
Kieruj się rozsądkiem
korupcja
mamo tato
zaginieni
pokrzywdzenia.gov.pl
kibicujbezpiecznie
Telefon bezpieczeństwa dla turystów zagranicznych
bezpiecznyprzejazd
www.rozumwysiada.pl
policjantktorypomogl
seirplodz
stopbezmyślności
116111
wspolneosiedla
http://www.reportracism.pl/pl
narkotykowy slang
kochamreauguje
szkola