Start arrow Aktualności
wtorek, 03 marzec 2015
 
 
B I P
Menu główne
Start
Aktualności
Kierownictwo
DZIELNICOWI
Galeria
Poszukiwani
1% Ratuje Życie
Podziękowania
Informacje
Praca w Policji
Mediacje - Sąd Okręgowy
   w Łodzi
Przemoc w rodzinie - organizacje pozarządowe w Zduńskiej Woli
fotoprzestroga
IMG_6953.jpg
KONTAKTY
Napisz do Nas
Skargi
Gadu Gadu

Nasz numer: 3767000
Status:

Statystyka
Użytkownicy: 6
Nowości: 2643
Odnośniki: 1
odwiedzających: 2911011
Aktualności
Wypadek na ulicy Grzybowej Drukuj E-mail
Napisał: Jacek   
wtorek, 03 marzec 2015
02 marzec 2015 r. – Wieczorem na ulicy Grzybowej doszło do wypadku drogowego. Zginął w nim 86–letni kierowca opla corsy.  Około godziny 21 w Zduńskiej Woli na ulicy Grzybowej kierujący oplem corsą uderzył w drzewo. Wysłany na miejsce patrol Ruchu Drogowego  ustalił, że 86-letni zduńskowolanin jadąc w kierunku ulicy Złotej na prostym odcinku drogi z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na prawe pobocze i uderzył w drzewo. Kierujący mimo udzielenia mu pomocy medycznej zmarł. Najprawdopodobniej zasłabł za kierownicą.  Policja prowadzi czynności w celu wyjaśnienia przyczyn tego zdarzenia drogowego.
 
 
Zmieniony ( wtorek, 03 marzec 2015 )
 
Ukadł drzewo z lasu Drukuj E-mail
Napisał: Jacek   
poniedziałek, 02 marzec 2015
28 luty 2015 r. – Policjanci ukarali złodzieja drzewa z lasu mandatami w wysokości 500 i 100 złotych. Na kradzieży w lesie w Paprotni zatrzymał ich leśniczy nadleśnictwa Piaski.  W piątek parę minut przed południem do dyżurnego komendy zadzwonił leśniczy i poprosił o pomoc funkcjonariuszy policji, gdyż zatrzymał w miejscowości Marżynek, 56-letniego mieszkańca gminy Zapolice, który z lasu państwowego skradł cztery pnie brzozy i jeden pień sosny. Dyżurny wysłał tam dzielnicowych, którzy po dojechaniu na miejsce potwierdzili zgłoszenie leśniczego. Drzewo było przewożone wozem konnym do miejsca zamieszkania złodzieja.
Mundurowi ukarali woźnicę  mandatami. Za kradzież drzewa otrzymał mandat w wysokości 500 złotych. Natomiast za używanie słów wulgarnych w miejscu publicznym podczas interwencji mandat 100 złotowy.

Zmieniony ( poniedziałek, 02 marzec 2015 )
 
Dozór za pobicie Drukuj E-mail
Napisał: Jacek   
wtorek, 24 luty 2015
23 luty 2015 r. –  Miejscowy  prokurator  zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego w stosunku do trzech zduńskowolan, którzy pobili  dwóch mężczyzn na ulicy Kałużewskiego. Napastnicy, dwaj 18-latkowie i 20-latek  zostali zatrzymani przez interweniujących policjantów bezpośrednio po pobiciu na klatce schodowej jednego bloków, gdzie się ukryli.  Zdarzenie miało miejsce w niedzielę parę minut po godzinie drugiej na Osiedlu Karsznice. Młodzieńcy podeszli do stojących  na chodniku dwóch zduńskowolan  w wieku 20 i 30 lat i zaczęli ich bić, bez uzasadnionej przyczyny zadając im uderzenia pięściami po głowie i całym ciele. Następnie uciekli. Poszkodowani w wyniku pobicia doznali obrażeń głowy i ogólnych potłuczeń ciała. Stróże prawa zapewnili im pomoc medyczną. Obaj karetką pogotowia zostali przewiezieni do szpitala wojewódzkiego w Sieradzu. Zatrzymani agresorzy  w czasie popełniania przestępstwa byli nietrzeźwi mieli w organizmie od promila do dwóch promili alkoholu. Noc spędzili w areszcie komendy. Gdy wytrzeźwieli zostały przedstawione im zarzuty pobicia. Nie potrafili wytłumaczyć swojego postępowania. Grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.

Zmieniony ( wtorek, 24 luty 2015 )
 
Policjant odszedł na emeryturę Drukuj E-mail
Napisał: Jacek   
wtorek, 24 luty 2015
23 luty 2015 r. –  W poniedziałek o godzinie 11 Komendant Powiatowy Policji insp. Włodzimierz Kłobus  uroczyście pożegnał odchodzącego na emeryturę  policjanta aspiranta sztabowego Krzysztofa Maniosa.  W czwartek w obecności Naczelnika Prewencji podkomisarza Arkadiusza Michalskiego i Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji młodszego  inspektora Zbigniewa Polka, Komendant Powiatowy podziękował za wzorową, wieloletnią służbę w szeregach łaskiej i zduńskowolskiej policji i życzył zdrowia oraz  wiele radości w dalszym życiu społecznym.  Policjant związany był przez cały czas swojej pracy z Wydziałem Prewencji. W ostatnim okresie służby pracował na stanowisku zastępcy dyżurnego komendy. Osiągnął maksimum wysługi emerytalnej. Pracował w mundurze ponad 25 lat. Komendant dziękował  mu za duży wkład w dzieło umacniania bezpieczeństwa i porządku publicznego. Naszemu koledze życzymy aby odbierał emeryturkę jak najdłużej i cieszył się dobrym zdrowiem.
 
 
 
 
Zmieniony ( wtorek, 24 luty 2015 )
 
Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem Drukuj E-mail
Napisał: Robert L.   
piątek, 20 luty 2015

W tym roku „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” odbywać się będzie w dniach od 23 lutego do 28 lutego. Zasadniczym celem tego projektu jest zwrócenie szczególnej uwagi społeczeństwa oraz instytucji państwowych i samorządowych na potrzeby i prawa pokrzywdzonych przestępstwem.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Komenda Główna Policji przygotowały specjalny poradnik „Jak złożyć zawiadomienie o przestępstwie?”.

http://www.policja.pl/pol/aktualnosci/108979,Tydzien-Pomocy-Osobom-Pokrzywdzonym-Przestepstwem-23-28-lutego-2015-r.html

W Komendzie Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli wszelkich porad dla pokrzywdzonych przestępstwem udzielać będą Naczelnik oraz Zastępca Wydziału Dochodzeniowego Śledczego st.asp. Andrzej Kuca i kom. Grzegorz Sas (od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 – 15.30, tel. 43 824 43 35 lub 43 824 43 36). Ponadto dyżurni KPP w Zduńskiej Woli będą udzielać stosownej informacji osobom pokrzywdzonym przestępstwem lub kierować rozmowę do policjanta zajmującego się tą problematyką.

 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 9 z 2478
WYSZUKIWARKA
BANERY
wspolneosiedla
www.rozumwysiada.pl
seirplodz
kochamreauguje
Telefon bezpieczeństwa dla turystów zagranicznych
mamo tato
www.komisarz-blysk.pl
niebieskalinia
narkotykowy slang
http://www.reportracism.pl/pl
pat.policja.gov.pl
116111
szkola
Kieruj się rozsądkiem
stopbezmyślności
korupcja
www.sieciaki.pl
zaginieni
pokrzywdzenia.gov.pl
bezpiecznyprzejazd
policjantktorypomogl
BEZPIECZNY WYPOCZYNEK NAD WODA
kibicujbezpiecznie
bezpiecznysenior