Start arrow Aktualności
wtorek, 01 wrzesień 2015
 
 
B I P
Menu główne
Start
Aktualności
Kierownictwo
Do pobrania
DZIELNICOWI
Galeria
Poszukiwani
1% Ratuje Życie
Podziękowania
Informacje
Praca w Policji
Oferta Szkoleniowa
Mediacje - Sąd Okręgowy
   w Łodzi
Przemoc w rodzinie - organizacje pozarządowe w Zduńskiej Woli
fotoprzestroga
IMG_6953.jpg
KONTAKTY
Skargi
Gadu Gadu

Nasz numer: 3767000
Status:

Statystyka
Użytkownicy: 6
Nowości: 2727
Odnośniki: 1
odwiedzających: 3174042
Aktualności
Wypadek w Szadkowicach Drukuj E-mail
Napisał: Jacek   
poniedziałek, 31 sierpień 2015

31 sierpnia 2015 r. - Do wypadku drogowego  doszło dziś na drodze wojewódzkiej 473 łączącej Zduńską Wolę z Szadkiem w miejscowości Szadkowice. Poszkodowane  w wypadku  zostały dwie osoby. W poniedziałek o godzinie 12:20  dyżurny komendy został poinformowany telefonicznie o wypadku drogowym w Szadkowicach, gmina Szadek. Natychmiast wysłał tam funkcjonariuszy ruchu drogowego. Policjanci po dojechaniu na miejsce ustalili, że kierujący satem ibiza,  22-letni mieszkaniec  gminy Szadek,   jadąc  w kierunku  Szadku podjął manewr skrętu w lewo do posesji w miejscowości Szadkowice, nagle został uderzony w tył przez seata inca, kierowanego przez 34-letniego mieszkańca gminy Aleksandrów Kujawski, który jechał w tym samym kierunku. Następnie w oba pojazdy uderzył jadący za nimi volkswagen jetta, kierowany przez 43-letniego mieszkańca Kutna. W wyniku uderzenia ogólnych obrażeń ciała i urazu miednicy doznała pasażerka seata Ibizy. Kobieta pogotowiem lotniczym została przewieziona do szpitala w Sieradzu. Natomiast kierujący seatem inca doznał urazu obojczyka i kręgosłupa, przewieziono go karetką pogotowia do szpitala w Zduńskiej Woli. W Ibizie znajdowało się 3-letnie dziecko. Jednak dziewczynka nie odniosła poważnych obrażeń i po udzieleniu pomocy medycznej została przekazana rodzinie. Kierujący pojazdami  byli trzeźwi. Policjanci prowadzą czynności w celu wyjaśnienia przyczyn tego zdarzenia drogowego. 

 

 

Zmieniony ( poniedziałek, 31 sierpień 2015 )
 
Bezpieczna Droga do Szkoły Drukuj E-mail
Napisał: Jacek   
poniedziałek, 31 sierpień 2015
31 sierpnia 2015 r. –  Po beztroskim wypoczynku, dla dzieci i młodzieży nadszedł czas nauki. Z kolei dla policjantów wrzesień, to miesiąc w którym w sposób szczególny troszczą się o najmłodszych uczniów i ich bezpieczną drogę do szkoły. Każdego roku, gdy kończą się wakacje, a najmłodsi idą do szkoły, policjanci na terenie całego kraju ruszają ze szczególną misją - uczą dzieci jak bezpiecznie dotrzeć na zajęcia, a potem wrócić do domu. Również  na początku roku szkolnego 2015/2016 funkcjonariusze prowadzą wzmożone działania profilaktyczno-edukacyjne pn. "Bezpieczna droga do szkoły 2015".
W ramach akcji najwięcej funkcjonariuszy pojawia się w rejonach szkół i przedszkoli. Policjanci prowadzą kontrole w zakresie:
- właściwego oznakowania przejść dla pieszych,
- respektowania zasad i przepisów ruchu drogowego przez kierowców i pieszych użytkowników dróg publicznych (tu szczególnie uczniów szkół podstawowych).
Policjanci propagują wśród dzieci oraz rodziców świadome i bezpieczne zachowania na drodze. Szczególną uwagę zwracają na edukację najmłodszych uczniów, którzy wchodzą w świat nauki – nie tylko tej szkolnej, ale także tej związanej z ruchem drogowym. W ramach akcji funkcjonariusze przyglądają się także transportowi zbiorowemu. Jest to istotne, ponieważ bardzo duża liczba dzieci i młodzieży, szczególnie pochodząca z terenów wiejskich, dojeżdża do szkół autobusami. Pojazdy przewożące dzieci powinny być sprawne technicznie i prawidłowo wyposażone. Dlatego właśnie funkcjonariusze systematycznie, zarówno w ramach wzmożonych działań kontrolnych, jak i doraźnie, kontrolują pojazdy przewożące dzieci i młodzież do szkół.

Kolejnym zadaniem policjantów jest przeprowadzenie z dziećmi zajęć – wszystko po to, by wyrobić wśród nich prawidłowe nawyki komunikacyjne oraz uświadomić im, z jakimi zagrożeniami mogą się spotkać podczas drogi do i ze szkoły. Funkcjonariusze pomagają w przygotowaniu uczniów, szczególnie klas I szkół podstawowych, do świadomego i odpowiedzialnego korzystania z dróg. Spotkania są także okazją do przekazania dzieciom różnego rodzaju materiałów profilaktycznych, jak choćby książeczki edukacyjne czy elementy odblaskowe.
Na spotkaniach ze stróżami prawa omawiane są m.in. tematy związane z:
1. podstawowymi przepisami i zasadami ruchu drogowego niezbędnymi do prawidłowego korzystania z dróg publicznych przez pieszych,
2. rodzajami zagrożeń i niebezpieczeństw związanych z ruchem kołowym i pieszym, w tym sposobami unikania wypadków przez dzieci,
3. uwarunkowaniami zagrożeń z jakimi spotkać się mogą osoby nieletnie w miejscach publicznych (ulice, place zabaw itp.).  
Więcej informacji w banerze obok  „ Bezpieczna Szkoła”


4 września w godzinach 9:00-13:00 w KPP Zduńska Wola pod numerem telefonu 8244321 zostanie zorganizowany dyżur telefoniczny, w którym uczestniczył będzie przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Zduńskiej Woli, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego oraz  policjant Zespołu ds. Nieletnich i Patologii miejscowej komendy. Podczas dyżuru będzie można zgłosić uwagi dotyczące bezpieczeństwa dzieci przy szkołach, oznakowania dróg w obrębie szkół oraz porozmawiać  o sprawach z zakresu bezpieczeństwa w szkołach.
Zmieniony ( poniedziałek, 31 sierpień 2015 )
 
Stracili prawo jazdy - za prędkość Drukuj E-mail
Napisał: Jacek   
poniedziałek, 31 sierpień 2015

30 sierpnia 2015 r. – Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali prawa jazdy kierowcom, którzy jechali z nadmierną prędkością w terenie zabudowanym. W niedzielę o godzinie 8 rano funkcjonariusze z „drogówki” w miejscowości Czechy zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy volkswagen passat, w związku z przekroczeniem prędkości. Samochodem kierowała 19-letnia mieszkanka Sieradza. Miernik prędkości wskazał, że kierująca jechała  102 km/h. Przekroczyła dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o 52 km/h. Wobec powyższego za popełnione wykroczenie zatrzymano jej prawo jazdy, ukarano 400 złotowym mandatem i nałożono 10 punktów karnych.  Tego samego dnia o godzinie 16:50 w miejscowości Osiny gmina Szadek, patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli drogowej samochód osobowy audi a6, w związku z przekroczeniem prędkości. Samochodem kierował 52-letni łodzianin. Miernik prędkości wskazał, że kierujący jechał  103 km/h. Przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o 53 km/h. Mieszkaniec Łodzi poniósł identyczne konsekwencje prawne jak sieradzanka.

Zmieniony ( poniedziałek, 31 sierpień 2015 )
 
Pijani za "kółkiem" Drukuj E-mail
Napisał: Jacek   
poniedziałek, 31 sierpień 2015

29 sierpnia 2015 r. Dwóch pijanych kierowców zostało zatrzymanych podczas weekendu przez zduńskowolskich policjantów. W sobotę  przed godzina 22 na ulicy Przemysłowej dwaj mieszkańcy powiatu zduńskowolskiego zatrzymali nietrzeźwego motorowerzystę. Wezwali na miejsce policjantów. Gdy funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego dojechali na miejsce, na poboczu drogi stał czterokołowy pojazd, a obok jego kierowca i dwaj mężczyźni, którzy go zatrzymali.  Kierującym okazał się 59-letni zduńskowolanin. Mundurowi przeprowadzili badanie jego trzeźwości. Wynik badania wyniósł ponad półtora promila alkoholu. Wobec powyższego pojazd został odholowany na parking strzeżony. Mężczyzna odpowie za przestępstwo. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.  Stracił również prawo jazdy, na jak długo zadecyduje sąd. W niedzielę natomiast o godzinie 3 rano na ulicy Szadkowskiej mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej kierującego volkswagenem  golfem. Okazało się, że kierujący jest nietrzeźwy. 23-letni mieszkaniec gminy Szadek wydmuchał  ponad pół promila. Również stracił prawo jazdy. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Zmieniony ( poniedziałek, 31 sierpień 2015 )
 
Zatrzymana na list gończy Drukuj E-mail
Napisał: Jacek   
środa, 26 sierpień 2015

25 sierpnia 2015 r. – Zduńskowolscy policjanci na terenie Zduńskiej Woli zatrzymali kobietę poszukiwaną listem gończym do odbycia kary pozbawienia wolności. W godzinach rannych  „kryminalni” w Zduńskiej Woli na ulicy Juliusza zatrzymali 29-letnią zduńskowolankę. Kobieta, poszukiwana była listem gończym wydanym  przez miejscowy sąd celem doprowadzenia do zakładu karnego. Zatrzymana  trafiła do Zakładu Karnego w Łodzi do odbycia kary 14 dni pozbawienia wolności za przestępstwo oszustwa.

Zmieniony ( środa, 26 sierpień 2015 )
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 9 z 2555
WYSZUKIWARKA
BANERY
zaginieni
http://www.reportracism.pl/pl
kibicujbezpiecznie
policjantktorypomogl
Kieruj się rozsądkiem
www.komisarz-blysk.pl
www.sieciaki.pl
BEZPIECZNY WYPOCZYNEK NAD WODA
szkola
stopbezmyślności
seirplodz
pokrzywdzenia.gov.pl
niebieskalinia
Telefon bezpieczeństwa dla turystów zagranicznych
wspolneosiedla
www.rozumwysiada.pl
narkotykowy slang
NSZZP
bezpiecznyprzejazd
116111
kochamreauguje
pat.policja.gov.pl
mamo tato
bezpiecznysenior
korupcja