Start arrow Aktualności
środa, 16 kwiecień 2014
 
 
B I P
Menu główne
Start
Aktualności
Kierownictwo
DZIELNICOWI
Galeria
Poszukiwani
1% Ratuje Życie
Podziękowania
Informacje
Nabór
Mediacje - Sąd Okręgowy
   w Łodzi
fotoprzestroga
DSC08741.jpg
KONTAKTY
Napisz do Nas
Skargi
Gadu Gadu

Nasz numer: 3767000
Status:

Statystyka
Użytkownicy: 6
Nowości: 2453
Odnośniki: 1
odwiedzających: 2273117
Aktualności
Zarzuty za kradzieże w sklepach Drukuj E-mail
Napisał: Jacek   
środa, 16 kwiecień 2014

15 kwietnia  2014 r. – Prokurator Rejonowy  w Zduńskiej Woli zastosował dozór policji wobec mieszkańca  Łodzi. 28-latek kradł w marketach na terenie Zduńskiej Woli.  Podczas działań operacyjnych zduńskowolscy „kryminalni” ustali sprawcę kradzieży produktów spożywczych, kosmetyków i artykułów chemicznych  w sklepach na terenie miasta.   Sprawca  w okresie od 15 lutego do 5 marca br.  w sklepach przy ulicy Sieradzkiej i Szkolnej trzykrotnie ukradł artykuły  o wartości ponad  2 tysiące złotych. Sprawca wchodząc kilkakrotnie do sklepu chował skradzione przedmioty pod kurtkę i szybko wychodzili ze sklepu. Bezpośrednio po kradzieżach stróże prawa, przesłuchali świadków zdarzenia oraz zabezpieczyli zapis z monitoringu placówki. Na podstawie tych danych  ustalili rysopis mężczyzny, a następnie ustalili jego dane personalne. We wtorek rano „kryminalni” zatrzymali łodzianina w miejscu zamieszkania.  Był zaskoczony wizytą policjantów. Został dowieziony przez stróżów prawa  do  Zduńskiej Woli. Tam 28-latkowi  przedstawiono  zarzuty kradzieży sklepowych. Za kradzież grozi mu kara do  5-ciu lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec niego dozór policji. 

Zmieniony ( środa, 16 kwiecień 2014 )
 
Uciekał przed policją bo był nietrzeźwy Drukuj E-mail
Napisał: Jacek   
wtorek, 15 kwiecień 2014

14 kwietnia 2014 r. –  Pijany kierowca uderzył podczas ucieczki w stojące na poboczu ulicy Osmolińskiej pojazdy. O godzinie 23:15 policjanci prewencji podczas patrolowania ulicy Krętej w Zduńskiej Woli  postanowili skontrolować pojazd marki Ford Mondeo jadący w kierunku ulicy Osmolińskiej. W celu zatrzymania samochodu mundurowi  użyli sygnałów dźwiękowych i świetlnych. Kierowca nie zareagował i przyspieszył. Podczas ucieczki  ulicą Osmolińską  stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w zaparkowane na poboczu suzuki i volvo. Policjanci wyciągnęli z pojazdu kierującego, okazał się nim 59-letni mieszkaniec  Zduńskiej Woli. Stróże prawa wyczuli od niego woń alkoholu. Z uwagi na to, że nie chciał dmuchać w alkomat, w szpitalu pobrano od niego krew do badań w celu zbadania w niej ilości alkoholu. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu w komendzie. Gdy wytrzeźwieje zostaną przedstawione mu zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwym. Grozi za to do 2 lat pozbawienia wolności. Odpowie również za spowodowanie kolizji drogowej. Za co grozi grzywna do 5 tysięcy złotych. Straci też zapewne prawo jazdy.

Zmieniony ( wtorek, 15 kwiecień 2014 )
 
Odlecieli bez używek Drukuj E-mail
Napisał: Jacek   
poniedziałek, 14 kwiecień 2014

11-12 kwietnia 2014 – W piątek i sobotę Wojsławice i Szadek opanowali uczestnicy przystanku "PaT", programu promującego życie i zabawę bez nałogów. Warsztaty policyjne, kryminalne, artystyczne itp., a także happeningi - to tylko namiastka atrakcji, które mogli przeżyć młodzi ludzie podczas imprezy.

Powiatowy przystanek "Profilaktyka a Ty" rozpoczął się w piątek 11 kwietnia o godzinie 16 w Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wojsławicach. Przyjechała młodzież z całego powiatu zduńskowolskiego, a także twórca ideologii "PaT’’ i policjant insp. Grzegorz Jach. Komendę Powiatową Policji w Zduńskiej Woli reprezentował insp. Włodzimierz Kłobus. Byli przedstawiciele komend z Łasku, Sieradza i Wielunia gdzie powstała w ostatnim czasie najmłodsza grupa PaT w województwie łódzkim. Obecne były także koordynatorki z Wojsławic i Szadku Anna Majchrzak oraz Alina Stasiak.

Grzegorz Jach na rozpoczęciu przystanku podkreślił, że młody człowiek jest gotowy na ideę, na pójście nawet w rzeczy trudne jeśli widzi w tym sens, prawdę, uczciwość. Jeżeli to odkryje to nagle odkryje swoje pasje, mądrość by się rozwijać, bo o to chodzi.

Główną ideą "PaT’u" jest pokazanie młodym ludziom, że można się bawić bez alkoholu, papierosów, narkotyków i innych używek, a wolny czas spędzić na uczeniu się nowych umiejętności. Przez cały czas trwania imprezy trwały warsztaty m.in. rzeźbiarskie, teatralne, wokalne, policyjne, samoobrony, a także dziennikarskie. W sobotę w samo południe na rynku w Szadku młodzież zorganizowała happening dla lokalnej społeczności. Natomiast o godzinie 16 w Publicznym Gimnazjum w Szadku rozpoczęły się pokazy umiejętności zdobytych przez młodzież podczas warsztatów. Uroczyście regionalny przystanek PaT zakończono o godzinie 18:30. Następny już trzeci odbędzie się w Czechach w gminie Zduńska Wola, co potwierdził  podpisem Wójt Gminy Zduńska Wola Henryk Staniucha.

 

 

Zmieniony ( poniedziałek, 14 kwiecień 2014 )
 
Szkolenie dla motocyklistów Drukuj E-mail
Napisał: Jacek   
poniedziałek, 14 kwiecień 2014

11 kwietnia 2014 r. – Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego ze zduńskowolskiej  komendy przeprowadzili szkolenie dla cyklistów.  Z uwagi na to, że mamy sprzyjającą aurę,   na drogach widzimy większą liczbę motocykli i skuterów. W ostatnim czasie doszło też do dwóch niegroźnych wypadków  z udziałem motocyklistów. Aby zapobiec podobnym zdarzeniom z udziałem motocyklistów, policjanci zainicjowali szkolenie dla jednej z grup motocyklowych działających na terenie powiatu zduńskowolskiego. Szkolenie które przeprowadził aspirant Dariusz Kucharski z Wydziału Ruchu Drogowego dla grupy motocyklowej zrzeszającej lokalnych miłośników jednośladów  i dyskusja miała przedstawić opinie, porady dwóch stron, policji i kierujących motocyklami w celu poprawy bezpieczeństwa na drogach powiatu zduńskowolskiego oraz całej Polski. Podczas dyskusji obecny był nawet miejscowy Komendant Powiatowy Policji inspektor Włodzimierz Kłobus.

 

Wśród opinii publicznej motocykliści to "dawcy organów". Jednak są ofiarami wypadków, które powstały nie z ich winy. Szanse kierowcy motocykla w zderzeniu z samochodem są nikłe. Kierowcy samochodów natomiast nie uważają na drodze, nie patrzą w lusterka. Kierowcom brakuje kultury na drodze. Nikt nie zwraca uwagi na innych uczestników ruchu. Jednak motocykliści też nie są bez winy. Największym ich przewinieniem jest prowadzenie pojazdów z nadmierną prędkością. Powodem wypadków są zazwyczaj brak doświadczenia, zbyt szybka jazda i chęć zaimponowania. Policjanci przedstawili najbardziej istotne rady w użytkowaniu motocykla na drodze. Przypomnieli również o najczęściej popełnianych błędach przez kierujących motocyklami.

 

Zmieniony ( poniedziałek, 14 kwiecień 2014 )
 
Wręczenie certyfikatów w Wojsławicach Drukuj E-mail
Napisał: Jacek   
poniedziałek, 14 kwiecień 2014

11 kwietnia 2014 r. – Uczniowie trzeciej klasy Liceum Ogólnokształcącego o charakterze policyjnym przy Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wojsławicach zakończyli naukę. W sumie Certyfikaty Szkolenia Policyjnego i Pożarniczego uroczyście wręczono 92 uczniom klas trzecich.

Na uroczystość ślubowania, która odbyła się na placu przed budynkiem szkoły licznie przybyli rodzice i znajomi kończących naukę oraz przedstawiciele władz oświatowych i samorządowych powiatu zduńskowolskiego. Nie zabrakło oczywiście najwyższych rangą funkcjonariuszy policji i straży pożarnej z regionu. Policję reprezentował inspektor Grzegorz Jach pełnomocnik Komendanta Głównego Policji ds. promocji bezpieczeństwa i kontaktu z organizacjami pozarządowymi  i twórca Pat-u. Miejscową komendę reprezentował Zastępca  Komendanta Powiatowego Policji  podinspektor  Zbigniew Polek. Byli również policjanci z komend Z Łasku i Poddębic. Sto trzydziestu sześciu  kadetów zakończyło naukę w Liceum Ogólnokształcącym o charakterze policyjnym. Siedemdziesięciu  z nich otrzymało certyfikaty ukończenia edukacji ogólnopolicyjnej,  22  szkolenia pożarniczego. Należy podkreślić, że  super kadet Julita Zientara jako pierwsza  w historii egzaminu  końcowego zdobyła maksymalną liczbę 100 procent punktów. Wojsławicka szkoła prowadzi klasy mundurowe w ramach innowacji pedagogicznej od sześciu lat. Mury szkolne opuści już trzeci rocznik „policjantów”. Kadeci realizowali szkolenia specjalistyczne: ogólnopolicyjne, edukacja pożarnicza, były zajęcia studyjne, praktyczne w komendach w Zduńskiej Woli, Łasku i Poddębicach. Brali udział w obozach sprawnościowych i tematycznych takich jak np. strzelecki. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w wybranych akcjach oraz działaniach prewencyjnych na rzecz poprawy bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. Uczniowie klas policyjnych na stałe współpracują z ościennymi komendami policji. W ramach praktyk, pod okiem policjantów  zabezpieczają uroczystości powiatowe.

 

 

Zmieniony ( poniedziałek, 14 kwiecień 2014 )
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 9 z 2296
WYSZUKIWARKA
BANERY
pat.policja.gov.pl
www.sieciaki.pl
narkotykowy slang
zaginieni
www.rozumwysiada.pl
BEZPIECZNY WYPOCZYNEK NAD WODA
bezpiecznysenior
kibicujbezpiecznie
Telefon bezpieczeństwa dla turystów zagranicznych
www.komisarz-blysk.pl
niebieskalinia
stopbezmyślności
mamo tato
policjantktorypomogl
116111
kochamreauguje
http://www.reportracism.pl/pl
Kieruj się rozsądkiem
wspolneosiedla
szkola
bezpiecznyprzejazd
korupcja