Start arrow Aktualności
czwartek, 30 czerwiec 2016
 
 
Aktualności
Groźny wypadek w Izabelowie Drukuj E-mail
Napisał: Jacek   
środa, 29 czerwiec 2016

29 czerwca 2016 r. - Do groźnego wypadku doszło w Izabelowie, gmina Zduńska Wola. Skuter zderzył się czołowo z samochodem. Dwie osoby trafiły do szpitala w Sieradzu. Około godziny 6:20 policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym w Izabelowie. Na miejsce wysłano patrol ruchu drogowego, który ustalił, że na prostym odcinku drogi przy posesji oznaczonej nr 5 z niewiadomych przyczyn kierujący skuterem kymco zjechał na przeciwległy pas drogi i zderzył się czołowo ze skodą fabią, kierowaną przez 41-letniego zduńskowolanina. W wyniku zderzenia kierujący i pasażer motocykla doznali poważnych obrażeń ciała i zostali przewiezieni do szpitala w Sieradzu. Skuterem poruszali się 25-letni mieszkańcy gminy Szadek. Mundurowi ustalają, który z nich kierował jednośladem. Od obu mężczyzn pobrano krew do badań w celu ustalenia trzeźwości. Kierowca skody był trzeźwy. Przebieg zdarzenia zostanie ustalony przez śledczych w prowadzonym postępowaniu.

 

Zmieniony ( środa, 29 czerwiec 2016 )
 
Znów nietrzeźwi na drogach Drukuj E-mail
Napisał: Jacek   
poniedziałek, 27 czerwiec 2016

27 czerwca 2016 r. - W sobotę i niedzielę policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. Obaj mieli w organizmie ponad dwa promile alkoholu. W sobotę około godziny 16:00 patrol policji na Placu Zwycięstwa w Zduńskiej Woli zatrzymał do kontroli drogowej samochód fiat cinquecento. Pojazdem kierował 41-letni zduńskowolanin. Podczas rozmowy z nim policjanci wyczuli z ust alkohol. Poddali go badaniu trzeźwości. Okazało się, że kierowca fiata jest nietrzeźwy. Badanie wykazało w jego organizmie trzy promile alkoholu. Kierowca dalej już nie pojechał, a pojazd trafił na parking strzeżony. Drugi nietrzeźwy kierowca został zatrzymany w niedzielą o godzinie 17:00 przez stróżów prawa w miejscowości Janiszewice na terenie gminy Zduńska Wola. Kierujący samochodem volkswagen polo 46-letni mieszkaniec gminy Zduńska Wola wydmuchał w alkomat ponad dwa promile. Samochód którym jechał trafił na parking. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwym grozi do 2 lat pozbawienia wolności, utrata uprawnień do kierowania pojazdami nawet do 10 lat oraz kara grzywny do 5 tysięcy złotych.

Zmieniony ( poniedziałek, 27 czerwiec 2016 )
 
Nietrzeźwy i z zakazem Drukuj E-mail
Napisał: Jacek   
środa, 22 czerwiec 2016

21 czerwca 2016 r. - We wtorek policjanci zatrzymali kierowcę jadącego na „podwójnym gazie”. Był tak pijany, że jechał „pod prąd” ulicą Żeromskiego. Około godziny 20:20 patrol policji zauważył samochód dacia, który nie zastosował się do znaku zakaz wjazdu, droga jednokierunkowa i wjechał w ulicę Żeromskiego w kierunku ulicy Juliusza. Natychmiast ruszyli za nim i zatrzymali na ulicy Łaskiej. Samochodem kierował 44-letni zduńskowolanin. Podczas badania trzeźwości okazało się, że kierujący jest nietrzeźwy. Badanie wykazało w jego organizmie prawie trzy promile alkoholu. Mieszkaniec Zduńskiej Woli nie posiadał prawa jazdy. Samochód którym jechał trafił na parking. Na domiar złego okazało się, że kierowca posiada prawomocny zakaz poruszania się pojazdami mechanicznymi i rowerami do końca 2017 roku. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwym grozi do 2 lat pozbawienia wolności, utrata uprawnień do kierowania pojazdami nawet do 10 lat oraz kara grzywny do 5 tysięcy złotych. Za niestosowanie się do wyroków sądu do 3 lat pozbawienia wolności.

Zmieniony ( środa, 22 czerwiec 2016 )
 
"Dzielnicowy bliżej nas" - nowy program MSWiA Drukuj E-mail
Napisał: Jacek   
wtorek, 21 czerwiec 2016
20 czerwca 2016 roku w MSWiA zaprezentowano program „Dzielnicowy bliżej nas”. Jest to trzeci program z pakietu zmian wprowadzanych w Policji. Pozostałe z programów MSWiA dotyczących Policji to przywracanie zlikwidowanych posterunków oraz mapa bezpieczeństwa.

Założeniem programu „Dzielnicowy bliżej nas” jest wzmocnienie roli dzielnicowego i wyjście policjantów zza biurek. Minister SWiA Mariusz Błaszczak w swoim wystąpieniu podkreślił, że resort chce zwiększyć liczbę dzielnicowych – dzisiaj jest ich 8 tys. - Około 10 proc. policjantów powinni stanowić dzielnicowi aby mieli pod swoją opieką zbliżoną liczbę mieszkańców. Nasze działania opieramy o konsultacje społeczne. Zależy nam na tym, żeby dzielnicowy nie był policjantem „od wszystkiego”, żeby był policjantem znanym w miejscu gdzie będzie pracował, żeby każdy, kto zobaczy coś niepokojącego będzie wiedział do kogo się zgłosić – stwierdził szef MSWiA.

Sekretarz Stanu w MSWiA Jarosław Zieliński podkreślił, że obecny program jest odejściem od koncepcji „policji na telefon”, a policja musi być bliżej obywatela, by mieć lepsze rozeznanie na temat zagrożeń. Dodał, że najlepiej działająca policja nie będzie miała efektów, jeśli nie będzie ściśle współpracowała ze społeczeństwem. Dzielnicowy musi być osobą znaną mieszkańcom i dobrze postrzeganą. Będzie możliwy awans wewnątrz funkcji dzielnicowego wraz z podwyżką wynagrodzeń – dodał wiceszef MSWiA.

Program przewiduje także nowe formuły szkolenia dla dzielnicowych. Kładą one nacisk na kształcenie umiejętności wzmacniających kontakt z obywatelami – komunikatywność, nawiązywanie relacji, czy cierpliwość i odporność na stres. W programie ujęto także nowe narzędzia komunikacji społecznej, które mają ułatwić kontakt obywateli ze swoimi dzielnicowymi.

Komendant Główny Policji nadinsp. dr Jarosław Szymczyk zaznaczył, że trzeba zabrać dzielnicowym dodatkowe obowiązki i przywrócić rangę tej funkcji oraz poinformował, że podpisał już nowe zarządzenie w sprawie metod i form wykonywania zadań przez dzielnicowych i przez kierowników rewirów dzielnicowych. Zostały w nim uwzględnione oczekiwania zgłaszane przez poszczególne garnizony, on sam zaś został skonsultowany z jednostkami bezpośrednio wykonawczymi.

Program „Dzielnicowy bliżej nas” został poprzedzony pilotażem przeprowadzonym w Katowicach. Efekty pilotażu zaprezentowali insp. Roman Rabsztyn, zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Katowicach oraz  prof. zw. dr hab. Jadwiga Stawnicką.

mw / KGP
Zmieniony ( wtorek, 21 czerwiec 2016 )
 
Promowali życie bez uzależnień Drukuj E-mail
Napisał: Jacek   
wtorek, 21 czerwiec 2016
Blisko 120 uczniów ze szkół z powiatu zduńskowolskiego wzięło udział w IV Powiatowym Przystanku PaT, który w miniony weekend zatrzymał się w Zapolicach. Młodzież miała okazję wziąć udział w różnego rodzaju zajęciach, ale przede wszystkim nawiązać nowe relacje i wspólnie spędzać czas zgodnie z ideą akcji, czyli działania dla drugiego człowieka bez używek i sztucznych motywacji.IV Powiatowy Przystanek PaT odbył się w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Zapolicach, który był głównym organizatorem tegorocznej akcji. Do Zapolic przyjechała młodzież z kilku szkół powiatu zduńskowolskiego: Szadku, Janiszewic, Wojsławic i Zduńskiej Woli. Przez całą sobotę uczestnicy przystanku brali udział w warsztatach, dzięki którym można było rozwinąć i pogłębić swoje zainteresowania. Młodzież uczestniczyła m.in. w spływie kajakowym Widawką i Wartą, rajdzie rowerowym po terenie Parku Krajobrazowego Warty i Widawki, były warsztaty taneczne, samoobrony, fotograficzne, kulinarne, plener malarski, warsztaty komiksu, czy warsztaty kryminalistyczne. W sobotę wieczorem wszyscy "patowicze" spotkali się na ognisku i dyskotece. W niedzielę na uroczystej gali podsumowano warsztaty oraz wręczono okolicznościowe dyplomy statuetki. W przyszły roku gospodarzem Powiatowego Przystanku PaT będzie Zespół Gimnazjum, Szkoły Podstawowej i Przedszkola im. Jana Pawła II w Janiszewicach. PaT to skrót od nazwy programu "Profilaktyka a Ty": co Ty zrobiłeś w sprawie profilaktyki uzależnień? W programie znajdzie miejsce każdy, komu bliska jest myśl humanistyczna. Wartością tej inicjatywy są ludzie, którzy chcą działać dla drugiego człowieka. Program realizuje Gabinet Komendanta Głównego Policji poprzez Impresariat PaT w Warszawie.
 
 
 
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 9 z 2715
WYSZUKIWARKA
BANERY
BEZPIECZNY WYPOCZYNEK NAD WODA
www.sieciaki.pl
Kieruj się rozsądkiem
pokrzywdzenia.gov.pl
szkola
www.komisarz-blysk.pl
narkotykowy slang
http://www.reportracism.pl/pl
stopbezmyślności
niebieskalinia
bezpiecznysenior
mamo tato
bezpiecznyprzejazd
www.rozumwysiada.pl
NSZZP
tozsamosc
116111
Telefon bezpieczeństwa dla turystów zagranicznych
pat.policja.gov.pl
zaginieni
Informacje dla osób głuchoniemych i słabosłyszącyc
korupcja
seirplodz
kibicujbezpiecznie
wspolneosiedla
policjantktorypomogl
kochamreauguje