Start arrow Aktualności
sobota, 04 lipiec 2015
 
 
B I P
Menu główne
Start
Aktualności
Kierownictwo
Do pobrania
DZIELNICOWI
Galeria
Poszukiwani
1% Ratuje Życie
Podziękowania
Informacje
Praca w Policji
Mediacje - Sąd Okręgowy
   w Łodzi
Przemoc w rodzinie - organizacje pozarządowe w Zduńskiej Woli
fotoprzestroga
dsc_0021.jpg
KONTAKTY
Skargi
Gadu Gadu

Nasz numer: 3767000
Status:

Statystyka
Użytkownicy: 6
Nowości: 2693
Odnośniki: 1
odwiedzających: 3086957
Aktualności
ĆWICZENIA NA TORACH Drukuj E-mail
Napisał: Robert L.   
czwartek, 02 lipiec 2015

2 lipca o 2015 r. policjanci Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli wspólnie z innymi służbami brali udział w ćwiczeniach symulujących wypadek komunikacyjny na przejeździe kolejowym.  Według założenia w miejscowości Ochraniew, gm. Zduńska Wola samochód osobowy nie zatrzymując się przed znakiem „STOP” wjechał na niestrzeżony przejazd kolejowy doprowadzając do zderzenia z pociągiem.  Samochód został przepchnięty po torowisku,  kierowca i pasażer zostali ranni.

Zadaniem ze strony policji było zapewnienie dojazdu i wyjazdu ekipom ratowniczym, zapewnienie porządku w miejscach pracy ekip ratunkowych, pomoc w egzekwowaniu poleceń wydawanych przez kierującego działaniami ratowniczymi oraz zapewnienie objazdu pozostałym uczestnikom ruchu drogowego.

 

Zmieniony ( czwartek, 02 lipiec 2015 )
 
Konkurs - "Policja przyszłości" Drukuj E-mail
Napisał: Jacek   
poniedziałek, 29 czerwiec 2015

Jaka będzie policja w przyszłości? Odpowiedz na to pytanie i weź udział w konkursie Policja przyszłości! Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z całej Polski! Na prace czekamy do 31 sierpnia 2015.

Zapraszamy do udziału w bezpłatnym konkursie Policja przyszłości!

Policja przyszłości konkurs


Konkurs Policja przyszłości jest organizowany przez Komendę Główną Policji w Warszawie oraz Stowarzyszenie Producentów i Dziennikarzy Radiowych z Poznania.

ZADANIE KONKURSOWE:


Opisanie/narysowanie, jak będzie wyglądać policja w przyszłości.

Każde dziecko ze szkoły podstawowej oraz gimnazjalnej. Konkurs można zorganizować podczas półkolonii, obozów, festynów, warsztatów młodzieżowych.

GDZIE WYSŁAĆ PRACE:

NAGRODY: Tablety i aparaty fotograficzne
SZCZEGÓŁY KONKURSU: www.trzezwyumysl.pl/policjaprzyszlosci

 

 
Nietrzeźwa 15-latka za kierownicą Drukuj E-mail
Napisał: Jacek   
czwartek, 25 czerwiec 2015
24 czerwca 2015 r. –  W środę rano policjanci zostali wezwani do zdarzenia drogowego na teren gminy Zapolice. Do rowu wjechał samochód osobowy, którym kierowała nietrzeźwa piętnastolatka. O godzinie 6:15 patrol ruchu drogowego został wysłany do zdarzenia drogowego. W miejscowości Pstrokonie wjechał do rowu samochód osobowy bmw 320. Gdy mundurowi dojechali na miejsce fakt ten się potwierdził, przy posesji nr 24 w rowie znajdowało się bmw. Przy pojeździe znajdował się właściciel pojazdu. Jak ustalili policjanci podczas jazdy 19-letni mieszkaniec gminy Zduńska Wola był pasażerem. Pojazdem kierowała natomiast 15-letnia zduńskowolanka, której udostępnił pojazd. Nieletnia po wjechaniu do rowu uciekła w pobliskie zarośla. Tam została znaleziona przez policjantów i jej ojca, który również przyjechał na miejsce zdarzenia. Podczas rozmowy mundurowi stwierdzili, że nieletnia jest nietrzeźwa. Badanie alkomatem wykazało w jej organizmie  półtora promila alkoholu. Pijany był też właściciel pojazdu, miał w organizmie ponad półtora promila. Po wykonaniu czynności nieletnią przekazano ojcu. Za swój czyn odpowie przed sądem rodzinnym. Kary nie uniknie również właściciel samochodu, gdy wytrzeźwieje zostanie ukarany mandatem za udostępnienie pojazdu osobie nie posiadającej uprawnień do kierowania i nietrzeźwej.
Zmieniony ( czwartek, 25 czerwiec 2015 )
 
Twoja krew - Moje życie Drukuj E-mail
Napisał: Robert L.   
środa, 24 czerwiec 2015

23 czerwca w budynku Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli policjanci i pracownicy cywilni oddawali krew włączając się tym samym w ogólnopolską kampanię pn. TWOJA KREW - MOJE ŻYCIE. Zbiórka krwi została zorganizowana przez zduńskowolski punkt pobrań Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi oraz Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów w Zduńskiej Woli.

www.twojakrew.pl

 

 
Ponad 3 promile motorowerzysty! Drukuj E-mail
Napisał: Jacek   
niedziela, 21 czerwiec 2015

20 czerwca 2015 r. –  Policjanci podczas patrolowania miasta na ulicy Konopnickiej zatrzymali kierującego motorowerem w stanie nietrzeźwym. Mężczyzna miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Funkcjonariusze z Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego na ulicy Konopnickiej zauważyli jadącego niepewnie motorowerzystę, postanowili go zatrzymać do kontroli drogowej. Po zatrzymaniu  stróże prawa stwierdzili, że  kierujący motorowerem yamaha jest w stanie nietrzeźwym. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 3 promile alkoholu. 33-letni mieszkaniec gminy Zapolice już dalej nie pojechał. Za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi mu za to kara do dwóch lat pozbawienia wolności. Starci również uprawnienia do kierowania pojazdami.

Zmieniony ( niedziela, 21 czerwiec 2015 )
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 9 z 2524
WYSZUKIWARKA
BANERY
niebieskalinia
www.komisarz-blysk.pl
szkola
www.rozumwysiada.pl
Kieruj się rozsądkiem
pokrzywdzenia.gov.pl
wspolneosiedla
BEZPIECZNY WYPOCZYNEK NAD WODA
bezpiecznyprzejazd
mamo tato
stopbezmyślności
zaginieni
narkotykowy slang
kibicujbezpiecznie
http://www.reportracism.pl/pl
policjantktorypomogl
bezpiecznysenior
korupcja
kochamreauguje
www.sieciaki.pl
seirplodz
116111
pat.policja.gov.pl
Telefon bezpieczeństwa dla turystów zagranicznych