Start arrow Aktualności
sobota, 25 październik 2014
 
 
B I P
Menu główne
Start
Aktualności
Kierownictwo
DZIELNICOWI
Galeria
Poszukiwani
1% Ratuje Życie
Podziękowania
Informacje
Nabór
Mediacje - Sąd Okręgowy
   w Łodzi
Przemoc w rodzinie - organizacje pozarządowe w Zduńskiej Woli
fotoprzestroga
DSC08742.jpg
KONTAKTY
Napisz do Nas
Skargi
Gadu Gadu

Nasz numer: 3767000
Status:

Statystyka
Użytkownicy: 6
Nowości: 2580
Odnośniki: 1
odwiedzających: 2678426
Aktualności
Niecodzienna wizyta w komendzie Drukuj E-mail
Napisał: Jacek   
piątek, 24 październik 2014
24 października 2014 r. –  Dziś do komendy przybył o godzinie 11 przybył jubilat, który bardzo pragnie być policjantem. Marzył również o tym, aby na siódme urodziny otrzymać maskotę policyjną. W spełnieniu marzeń, otrzymania maskotki i możliwości obejrzenia pracy policjantów z bliska pomogła mu pełnoletnia siostra, która wysłała maila do Wydziału Prezydialnego Komendanta Głównego Policji. Właśnie dziś w dniu 7 urodzin Adrian wraz z siostrą i mamą przyszedł do Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli z wizytą, którą zorganizowali miejscowi policjanci. Podczas wizyty Komendant Powiatowy Policji inspektor Włodzimierz Kłobus złożył jubilatowi serdeczne  życzenia i przekazał mu maskotkę oraz wiele innych gadżetów związanych z tematyka policyjną. W powitaniu malucha uczestniczył również Komisarz Błysk, maskotka Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Po kilkunastu minutach spędzonych w gabinecie dowódcy garnizonu zduńskowolanin wyruszył zwiedzić komendę. Zobaczył centrum dowodzenia, strzelnicę, salę ćwiczeń oraz areszt. Najwięcej radości przyniosły mu odwiedziny w strzelnicy, gdzie mógł celować do tarczy z broni laserowej na trenażerze strzeleckim. Z odwiedzin w komendzie zadowolony był nie tylko chłopiec, ale również jego siostra i mama, które pierwszy raz odwiedziły komendę. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Zmieniony ( piątek, 24 październik 2014 )
 
"Bezpieczny, bo widoczny" Drukuj E-mail
Napisał: Jacek   
piątek, 24 październik 2014

Akcja społeczna "Bezpieczny, bo widoczny". Na drogach wciąż giną lub ulegają poważnym wypadkom dzieci. Najczęściej są pieszymi – małymi, niewidocznymi w ciemnościach punktami. Niestety nie wszyscy są świadomi tego, że niewielki, odblaskowy element przyczepiony do kurtki czy buta może zapobiec tragedii. Właśnie ruszyła akcja społeczna "Bezpieczny, bo widoczny", która ma propagować noszenie odblasków.

 

 

W czwartek, 23 października 2014r, w Komendzie Głównej Policji odbyła się konferencja prasowa poświęcona akcji społecznej „Bezpieczny, bo widoczny”. Podczas spotkania miała miejsce premiera klipów, promujących noszenie odblasków przez dzieci. W filmikach wystąpili Paulina Holtz, Karolina Malinowska, Omenaa Mensah oraz Artur Chamski.

- Dlaczego teraz zaczynamy akcję? Najbliższy weekend to zmiana czasu z letniego na zimowy, zmrok co raz szybciej zapada, co raz więcej mamy ciemnych godzin – niestety na drogach robi się niebezpiecznie z punktu widzenia osób pieszych – powiedział podczas konferencji Rzecznik Prasowy Komendanta Głównego Policji insp. Mariusz Sokołowski.  – Jako policja od kilku już lat promujemy odzież z elementami odblaskowymi. Jest to najlepszy sposób, aby poprawić widoczność dziecka, ale także dorosłego na drodze – dodał.

Rzecznik podkreślił też rolę najmłodszych, biorących udział w kampanii: - Dla nas bardzo ważne są dzieci, po raz kolejny mówimy o nich dlatego, że to właśnie one są ambasadorami wiedzy i popularyzatorami noszenia odblasków wśród osób dorosłych.

Akcja społeczna „Bezpieczny, bo widoczny” prowadzona pod patronatem Komendy Głównej Policji i Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ma za zadanie propagować i uświadamiać, jak ważne jest noszenie przez dzieci odblaskowych elementów garderoby. To dzięki nim możemy znacznie zwiększyć bezpieczeństwo najmłodszych na drogach. Kampania ma przypominać zarówno rodzicom, jak i samym dzieciom o konieczności ich noszenia. Dzieciaki mają przekonać się, że noszenie odblasków to nie „obciach”, a stylowy, mądry i bezpieczny wybór.

Głównym celem akcji jest zwiększenie świadomości dorosłych na temat bezpieczeństwa dzieci, ale także realna zmiana – pojawienie się na ulicach świecących punkcików oznaczających ŻYCIE! Najnowsza ustawa nakłada obowiązek noszenia odblasków tylko poza obszarem zabudowanym. Należy pamiętać, że powinny one być noszone po zmroku również w mieście. To rozsądna konieczność.

Kampanię wspierają znane twarze, takie jak: Karolina Malinowska, Omenaa Mensah, Artur Chamski, Paulina Holtz, a także dzieciaki ze Szkoły Podstawowej nr 103 w Warszawie, które uważają, że odblaski i bezpieczeństwo są cool!

Pełna informacja z filmami na stronie:

http://www.policja.pl/pol/aktualnosci/104864,Akcja-spoleczna-quotBezpieczny-bo-widocznyquot.html

Zmieniony ( piątek, 24 październik 2014 )
 
Dwa wypadki w czwartek Drukuj E-mail
Napisał: Jacek   
piątek, 24 październik 2014

23 października 2014 r. - Do dwóch wypadków doszło w czwartek w Zduńskiej Woli. Pierwszy z nich   wydarzył się około  godziny 12 na ulicy Juliusza 1. Wysłani tam policjanci ustalili,  że 20-letni mieszkaniec gminy Zapolice, wykonując manewr cofania  alfą romeo potrącił idącą chodnikiem pieszą. 51-letnia mieszkanka Zduńskiej Woli trafiła do szpitala w Sieradzu. Doznała złamania obojczyka i ogólnych potłuczeń. Kierujący alfą był trzeźwy. Natomiast o godzinie 14:16 na ulicy Żeromskiego doszło do kolejnego wypadku.  Kierujący fordem,  39-letni zduńskowolanin podczas wykonywania manewru włączania się do ruchu doprowadził do zderzenia z motorowerem peugeot kierowanym przez 18 –letniego mieszkańca Zduńskiej Woli. Kierujący motorowerem z ogólnymi obrażeniami ciała został zabrany karetką do zduńskowolskiego szpitala. Obaj kierowcy byli trzeźwi. Dokładne okoliczności i przyczyny wypadków ustalają  w prowadzonych postępowaniach zduńskowolscy policjanci.

Zmieniony ( piątek, 24 październik 2014 )
 
Potrącenie pieszego na Łaskiej Drukuj E-mail
Napisał: Jacek   
czwartek, 23 październik 2014

22 października 2014 r. – Kierujący  fiatem ducato  potrącił na ulicy Łaskiej  pieszego, który wtargnął nagle na jezdnię. 68-letni zduńskowolanin trafił do szpitala. W środę po godzinie 19 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zostali wysłani przez dyżurnego  na ulicę Łaską, gdzie doszło do zdarzenia drogowego. Mundurowi na miejscu ustalili, że kierujący fiatem ducato,  57-letni mieszkaniec Łodzi jadąc ulica Łaską potracił 68-letniego zduńskowolanina, który nagle wtargnął pod pojazd przechodząc przez jezdnie w miejscu niedozwolonym.  Potrącony mężczyzna był nietrzeźwy. Miał w organizmie prawie dwa promile alkoholu.  Doznał urazu głowy i ogólnych obrażeń ciała. Został karetką pogotowia odwieziony do szpitala w Sieradzu. Kierujący pojazdem osobowym był  trzeźwy.  Policjanci ustalają dokładne przyczyny tego  wypadku w prowadzonym dochodzeniu.

Zmieniony ( czwartek, 23 październik 2014 )
 
Zapiankował bankomat Drukuj E-mail
Napisał: Jacek   
czwartek, 23 październik 2014

22 października 2014 r. – Kryminalni podczas wykonywania czynności operacyjnych ustali sprawcę zniszczenia bankomatu przy ulicy Juliusza. W ustaleniu sprawcy pomogło nagranie z monitoringu. 27 lipca br.  w godzinach rannych nieznany mężczyzna  podszedł  do  bankomatu  przy ulicy Juliusza, następnie włożył wężyk od pianki montażowej do otworu czytnika kart i wpuścił do niego roztwór. Bank złożył zawiadomienie o zniszczeniu bankomatu, a straty wycenił na ponad 5 tysięcy złotych. Funkcjonariusze dysponując zapisem z monitoringu rozpoczęli typowanie sprawcy. Sprawdzanych było wiele osób. Na początku tego tygodnia kryminalni byli już pewni, że mają dane i adres zamieszkania sprawcy zniszczenia urządzenia wypłacającego pieniądze. W środę rano mężczyzna został zatrzymany w miejscu zamieszkania. Był zaskoczony wizytą policjantów. Okazał się nim 27-letni mieszkaniec gminy Zapolice.  Został zatrzymany i dowieziony do komendy. Tam śledczy przedstawili mu zarzuty uszkodzenia bankomatu. Mężczyzna przyznał się do popełnienia tego przestępstwa. Przyznał, że tego dnia był pijany i nie wie dlaczego  tak postąpił. Grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5-ciu lat. Będzie musiał również pokryć koszty naprawy bankomatu.

Zmieniony ( czwartek, 23 październik 2014 )
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 9 z 2420
WYSZUKIWARKA
BANERY
narkotykowy slang
policjantktorypomogl
www.komisarz-blysk.pl
www.sieciaki.pl
wspolneosiedla
stopbezmyślności
pat.policja.gov.pl
zaginieni
www.rozumwysiada.pl
kibicujbezpiecznie
bezpiecznysenior
Kieruj się rozsądkiem
Telefon bezpieczeństwa dla turystów zagranicznych
korupcja
szkola
BEZPIECZNY WYPOCZYNEK NAD WODA
116111
mamo tato
bezpiecznyprzejazd
kochamreauguje
niebieskalinia
seirplodz
pokrzywdzenia.gov.pl
http://www.reportracism.pl/pl