Start arrow Aktualności
czwartek, 02 kwiecień 2015
 
 
B I P
Menu główne
Start
Aktualności
Kierownictwo
DZIELNICOWI
Galeria
Poszukiwani
1% Ratuje Życie
Podziękowania
Informacje
Praca w Policji
Mediacje - Sąd Okręgowy
   w Łodzi
Przemoc w rodzinie - organizacje pozarządowe w Zduńskiej Woli
fotoprzestroga
dsc_0021.jpg
KONTAKTY
Napisz do Nas
Skargi
Gadu Gadu

Nasz numer: 3767000
Status:

Statystyka
Użytkownicy: 6
Nowości: 2655
Odnośniki: 1
odwiedzających: 2950054
Aktualności
ARESZT ZA ZABÓJSTWO Drukuj E-mail
Napisał: Robert L.   
środa, 01 kwiecień 2015

1 kwiecień 2015 r. - Sąd Rejonowy w Zduńskiej Woli na wniosek prokuratora zastosował areszt tymczasowy wobec 36-letniego mieszkańca Zduńskiej Woli podejrzanego o zabójstwo.

Do zdarzenia doszło 29 marca 2015r  przed godz. 22.00 w mieszkaniu przy ul. Sieradzkiej w Zduńskiej Woli podczas libacji alkoholowej. W pewnej chwili wywiązała się kłótnia pomiędzy nietrzeźwymi mężczyznami, w trakcie której 36-latek chwycił nóż kuchenny i uderzył nim 32-latka w szyję. Wezwane na miejsce pogotowie nie było w stanie pomóc pokrzywdzonemu, gdyż cios okazał się śmiertelny. O zdarzeniu powiadomiono policję. Na miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratora policjanci wykonali oględziny i zabezpieczyli dowody przestępstwa, w tym narzędzie zbrodni. Zatrzymano też 36-letniego mieszkańca Zduńskiej Woli, który zadał śmiertelny cios. Mężczyzna był wcześniej notowany za przestępstwa przeciwko mieniu.  31 marca, po wytrzeźwieniu, 36-latek usłyszał prokuratorski zarzut zabójstwa. Za ten czyn grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Zduńskiej Woli.


 
BEZPIECZNY NA DRODZE Drukuj E-mail
Napisał: Robert L.   
środa, 01 kwiecień 2015
1215 wypadków drogowych mniej, 133 mniej zabitych i o 1762 mniej rannych – tak wynika z podsumowania stanu bezpieczeństwa na polskich drogach w okresie jesienno-zimowym. 75% Polaków posiada odblaski, ale tylko 14% nosi je zawsze, a 41% nie nosi ich w ogóle – to z kolei wyniki raportu na temat noszenia materiałów odblaskowych w ramach akcji „Bezpieczny, bo widoczny”.
Zmieniony ( środa, 01 kwiecień 2015 )
Czytaj całość...
 
POLICJANT, KTÓRY MI POMÓGŁ Drukuj E-mail
Napisał: Robert L.   
poniedziałek, 30 marzec 2015

Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” jest inicjatorem VIII edycji konkursu pn. „Policjant, który mi pomógł”. Istotą tego przedsięwzięcia jest wyróżnienie funkcjonariuszy, którzy w ocenie społecznej charakteryzują się wyjątkowym profesjonalizmem w zakresie indywidualnej pomocy pokrzywdzonym przemocą w rodzinie.

Procedura zgłaszania policjantów do konkursu obywa się przez cały rok z wykorzystaniem formularzy zgłoszeniowych, które bezpośrednio wpływają do Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”. Kandydatów, zgodnie z regulaminem konkursu, zgłaszać mogą osoby indywidualne oraz organizacje i instytucje do 31 maja 2015 r. Osoby zgłoszone po tym terminie przechodzą do kolejnej edycji.

 

http://policjant.niebieskalinia.pl/


Zmieniony ( poniedziałek, 30 marzec 2015 )
 
Zderzenie pojazdów, jedna osoba poszkodowana Drukuj E-mail
Napisał: Jacek   
piątek, 13 marzec 2015

12 marzec 2015 r. – Po godzinie 22 na skrzyżowaniu ulic Łódzkiej i Konwaliowej doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Poszkodowana została kobieta kierująca oplem, trafiła do szpitala.  O godzinie 22:33 dyżurny komendy otrzymał informację o wypadku drogowym w Zduńskiej Woli. Wysłany na miejsce patrol Ruchu Drogowego  ustalił, że  na skrzyżowaniu ulicy Łódzkiej i Konwaliowej  kierujący  renault scenic 46-letni mieszkaniec  powiatu łaskiego wjeżdżając na skrzyżowanie z ulicy Konwaliowej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i  uderzył w opla corsę kierowanego przez 34-letnia mieszkankę Łasku. Kobieta z opla z ogólnymi obrażeniami ciała została zabrana karetką pogotowia do szpitala w Zduńskiej Woli. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Policjanci przeprowadzą dochodzenie w sprawie ustalenia dokładnych przyczyn tego zdarzenia drogowego.

Zmieniony ( piątek, 13 marzec 2015 )
 
Skontroluj auto po zimie! Drukuj E-mail
Napisał: Jacek   
piątek, 13 marzec 2015
13 marzec 2015 r. – Już od 26 do 28 marca 2015, będzie można bezpłatnie skontrolować pojazd w stacji diagnostyki przy ulicy Mostowej. Akcja potrwa  trzy dni. To wspólna akcja policji, stacji diagnostycznej i lokalnych mediów. Pracownicy Firmy Auto – Mark będą czekać na kierowców w czwartek i piątek od 9:00 – 16:00, a w sobotę  w godzinach 8:00 do 12:00. Akcja ta jak co roku jest organizowana wspólnie z Wydziałem Ruchu Drogowego miejscowej komendy i regionalnymi mediami. Zakres „wiosennej” kontroli pojazdów będzie taki sam jak w poprzednich latach. Podczas tegorocznego badania w warsztacie będzie sprawdzane zawieszenie, oświetlenie, amortyzatory, hamulce, stan płynów. Kierowca kontrolowanego pojazdu otrzyma wydruk z przeprowadzonego sprawdzenia. Właścicieli pojazdów zapraszamy do skorzystania z tej oferty i wzięcia udziału w akcji sprawdzającej stan techniczny pojazdów po zimie. Kierowcy odwiedzający warsztat przy ulicy Mostowej otrzymają również broszury dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
 
 
Zmieniony ( piątek, 13 marzec 2015 )
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 9 z 2489
WYSZUKIWARKA
BANERY
niebieskalinia
kochamreauguje
wspolneosiedla
http://www.reportracism.pl/pl
pokrzywdzenia.gov.pl
BEZPIECZNY WYPOCZYNEK NAD WODA
narkotykowy slang
pat.policja.gov.pl
mamo tato
stopbezmyślności
www.sieciaki.pl
seirplodz
kibicujbezpiecznie
bezpiecznyprzejazd
116111
www.komisarz-blysk.pl
korupcja
Telefon bezpieczeństwa dla turystów zagranicznych
policjantktorypomogl
zaginieni
bezpiecznysenior
szkola
Kieruj się rozsądkiem
www.rozumwysiada.pl