Start arrow Aktualności
środa, 03 wrzesień 2014
 
 
B I P
Menu główne
Start
Aktualności
Kierownictwo
DZIELNICOWI
Galeria
Poszukiwani
1% Ratuje Życie
Podziękowania
Informacje
Nabór
Mediacje - Sąd Okręgowy
   w Łodzi
Przemoc w rodzinie - organizacje pozarządowe w Zduńskiej Woli
fotoprzestroga
2.jpg
KONTAKTY
Napisz do Nas
Skargi
Gadu Gadu

Nasz numer: 3767000
Status:

Statystyka
Użytkownicy: 6
Nowości: 2538
Odnośniki: 1
odwiedzających: 2569065
Aktualności
Zarzuty za pobicie Drukuj E-mail
Napisał: Jacek   
wtorek, 02 wrzesień 2014

01 września  2014 r. – Dwóch mężczyzn usłyszało wczoraj w komendzie zarzuty  pobicia mężczyzny na drodze w miejscowości Beniaminów, gmina Zduńska Wola. Do zdarzenia doszło w niedzielę po parę minut godzinie 22. Tego wieczoru 34-letni mieszkaniec gminy Zduńska Wola wyszedł z domu udając się do posesji obok, gdzie chciał odebrać komputer, który pożyczył sąsiadowi.  Z relacji jego wynikało, że gdy stał pod posesją sąsiadów, wybiegli do niego dwaj mężczyźni. Zaczęli bić go pięściami po całym ciele, a następnie kopać gdy się przewrócił. Gdy zauważyła to jego matka powiadomiła policję. Dyżurny wysłał natychmiast pod wskazany adres  patrol interwencyjny. Policjanci zatrzymali napastników w miejscu zamieszkania. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy Zduńskiej Woli w wieku 25  i  64 lata, przebywający czasowo na terenie gminy Zduńska Wola. Mężczyźni trafili do aresztu w komendzie. Młodszy był trzeźwy, natomiast starszy miał w organizmie prawie pół promila alkoholu. Poszkodowany natomiast miał w organizmie ponad dwa promile. Z obrażeniami głowy i pleców został umieszczony w miejscowym szpitalu na oddziale chirurgii. Śledczy po przesłuchaniu wszystkich uczestników zdarzenia i dokładnym przeanalizowaniu jego przebiegu przedstawili napastnikom zarzuty pobicia. Za przestępstwo  pobicia  grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Zmieniony ( wtorek, 02 wrzesień 2014 )
 
Motocyklem na kat.B Drukuj E-mail
Napisał: Jacek   
czwartek, 28 sierpień 2014

28 sierpnia 2014 r.  - Wielu zmotoryzowanych marzyło o tym, by jeździć motocyklem. Niewielu zdecydowało się jednak, by wyrobić dodatkowe uprawnienia.  24 sierpnia 2014 roku w życie weszły nowe przepisy, które części posiadaczy prawa jazdy kategorii B umożliwią jazdę jednośladem o rozsądnych parametrach.

Nowe prawo przewiduje, że każdy, kto posiada prawo jazdy kategorii B od co najmniej trzech lat, będzie mógł jeździć motocyklem o pojemności do 125 cm3, mocy nie większej niż 11 kW (blisko 15 KM) i stosunku mocy do masy własnej wynoszącym nie więcej niż 0,1 kW/kg. Przepisy podobają się zmotoryzowanym oraz sprzedawcom motocykli, którzy notują zainteresowanie, jakiego nie było nigdy wcześniej. Instruktorzy jazdy, pracownicy ośrodków egzaminacyjnych oraz policjanci martwią się jednak o bezpieczeństwo na drogach,   i zapowiadają kontrole osób poruszających się na jednośladach i skrupulatne egzekwowanie prawa. Jeśli do trzech lat od wystawienia prawa jazdy kategorii B zabraknie choćby dnia, nie uniknie się mandatu w wysokości do 500 zł.

Czy rzeczywiście należy obawiać się fali szarżujących motocyklistów i wypadków z ich udziałem? Wielu miłośników dwóch kółek uważa, że nie. Przepisy mówią, iż za kierownicą jednośladu może usiąść osoba, która ma już doświadczenie w ruchu drogowym, zna rządzące nim zasady i ma wiedzę na temat działania pojazdów. Poza tym nie będą to osoby bardzo młode, gdyż najniższy wiek uprawniający do przesiadki na motocykl to 21 lat. Tacy kierowcy rzadziej są skłonni do podejmowania dużego ryzyka, gdyż znają kaliber grożącego im niebezpieczeństwa. Problemem może okazać się techniczne opanowanie motocykla. Przepisy, które wejdą w życie, zgodnie z poprawkami senatorów, pozwolą na prowadzenie jednośladów z manualną lub automatyczną skrzynią biegów. Nabranie wprawy z obsługą tej pierwszej może potrwać. Poza tym wiele motocykli o tej pojemności nie posiada systemu ABS, a to oznacza łatwość zablokowania koła podczas hamowania. Miejmy nadzieję, że w związku z tą zmianą przepisów nie będzie na naszych drogach niebezpieczniej, a osoby wsiadające po raz pierwszy na motocykl zachowają trzeźwy umysł.

Zmieniony ( czwartek, 28 sierpień 2014 )
 
Obowiązkowe odblaski dla pieszych Drukuj E-mail
Napisał: Jacek   
czwartek, 28 sierpień 2014

28 sierpnia 2014 r. –  Od 31 sierpnia każdy pieszy, który będzie się poruszał po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Za brak elementu odblaskowego będzie groził mandat – od 20 do 500 zł.

Dotychczasowe zapisy ustawy - prawo o ruchu drogowym nakładały obowiązek noszenia elementów odblaskowych jedynie na osoby poniżej 15 roku życia. Teraz ustawodawca rozszerzył go na wszystkich, niezależnie od wieku, którzy będą poruszać się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym.

W przepisach przewidziano wyjątek: pieszy będzie mógł się poruszać po zmierzchu poza obszarem zabudowanym bez elementów odblaskowych, jeżeli będzie się znajdował na drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub na chodniku. Nowy przepis nie będzie miał zastosowania w strefie zamieszkania – tam pieszy korzysta z całej szerokości drogi i ma pierwszeństwo przed pojazdem.

Elementami odblaskowymi mogą być przedmioty doczepiane do ubrania, opaski, kamizelki oraz smycze. Ważne jest ich umieszczenie: odblaski zaleca się umieszczać na wysokości kolan, dłoni, w okolicy środka klatki piersiowej i pleców – wówczas będziemy mieli pewność, że są dobrze widoczne dla innych uczestników ruchu drogowego.

Warto przypomnieć, że po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Natomiast osoba piesza, mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów. Te dodatkowe metry pozwalają  kierowcy wyhamować i bezpiecznie ominąć pieszego.

W uzasadnieniu do projektu nowelizacji prawa o ruchu drogowym podkreślano, że koszty elementów odblaskowych są znikome, natomiast koszty leczenia ofiar wypadków, nie licząc strat materialnych, są zdecydowanie wyższe i trudne do oszacowania. Nowy przepis nie powoduje obciążenia dla budżetu państwa, może natomiast ocalić życie wielu użytkownikom dróg.

Zmieniony ( czwartek, 28 sierpień 2014 )
 
Akcja promująca trzeźwą jazdę Drukuj E-mail
Napisał: Jacek   
czwartek, 28 sierpień 2014

27 sierpnia 2014 r. –  Kierowcy przejeżdżający przez Zduńską Wole mieli w środę nietypowe kontrole policyjne. Zduńskowolscy funkcjonariusze zatrzymywali ich, sprawdzali stan ich trzeźwości, a następnie dawali naklejki z napisem ,,Nigdy nie jeżdżę po alkoholu". Skontrolowano  ponad pięćdziesięciu kierowców. Zduńskowolscy policjanci włączyli się do ogólnopolskiej akcji ,,Nigdy nie jeżdżę po alkoholu".

Akcja ,,Nigdy nie jeżdżę po alkoholu" ma zachęcić kierowców do umieszczenia na tylnej szybie samochodu specjalnej naklejki z tym hasłem kampanii. Ten gest nic nie kosztuje, a daje wyraz społecznego sprzeciwu wobec pijanych kierowców. Jednocześnie chodzi w niej o promowanie bezpiecznej jazdy i zwracanie uwagi na problem, jakim są pijani kierowcy.
Podczas akcji zachęcano kierowców, by nie tylko sami przestrzegali trzeźwości za kierownicą, ale również reagowali na kierowców, którzy chcą wsiąść za "kółko" po spożyciu alkoholu i odwodzili ich od tego pomysłu, a gdy im się to nie uda, wzywali policję.

Z policyjnych rejestrów wynika, że nie ma tygodnia, żeby na terenie powiatu zduńskowolskiego nie zatrzymano przynajmniej kilku prowadzących na tzw. podwójnym gazie. Jednak zdarzają się przypadki, że zduńskowolanie zabierają pijanym kolegom kluczyki i odwożą ich do domu.  Widząc pijanego w samochodzie dzwonią na policję.

Akcja ,,Nigdy nie jeżdżę po alkoholu" będzie w Zduńskiej Woli kontynuowana, aż do wyczerpania naklejek. Od początku trwania akcji rozdano w całej Polsce już ponad 400 tysięcy naklejek.
 
 
 
 
Zmieniony ( czwartek, 28 sierpień 2014 )
 
Wypadek w Szadkowicach Drukuj E-mail
Napisał: Jacek   
czwartek, 28 sierpień 2014

26 sierpnia  2014 r. -W Szadkowicach zderzyły się dostawczy mercedes i osobowy fiat. Poszkodowany został kierowca fiata. Wypadek w Szadkowicach, tuż przy łuku drogi, wydarzył się we wtorek po godzinie 18. Dostawczy mercedes jechał od strony Szadku w kierunku Zduńskiej Woli. Kierowca, 49-letni łodzianin stracił panowanie nad autem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do czołowego zderzenia z fiatem mareą. Do szpitala z urazami klatki piersiowej i prawej reki trafił kierowca fiata, 44-letni szadkowianin. Z wstępnych ustaleń policjantów wynika, że sprawcą wypadku był łodzianin, który nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Obaj kierujący byli trzeźwi.

Zmieniony ( czwartek, 28 sierpień 2014 )
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 9 z 2379
WYSZUKIWARKA
BANERY
pat.policja.gov.pl
policjantktorypomogl
Kieruj się rozsądkiem
seirplodz
szkola
www.rozumwysiada.pl
www.sieciaki.pl
niebieskalinia
kibicujbezpiecznie
www.komisarz-blysk.pl
bezpiecznysenior
Telefon bezpieczeństwa dla turystów zagranicznych
BEZPIECZNY WYPOCZYNEK NAD WODA
kochamreauguje
wspolneosiedla
narkotykowy slang
zaginieni
http://www.reportracism.pl/pl
116111
korupcja
mamo tato
stopbezmyślności
bezpiecznyprzejazd