Start arrow Aktualności
czwartek, 30 październik 2014
 
 
B I P
Menu główne
Start
Aktualności
Kierownictwo
DZIELNICOWI
Galeria
Poszukiwani
1% Ratuje Życie
Podziękowania
Informacje
Nabór
Mediacje - Sąd Okręgowy
   w Łodzi
Przemoc w rodzinie - organizacje pozarządowe w Zduńskiej Woli
fotoprzestroga
dsc_0021.jpg
KONTAKTY
Napisz do Nas
Skargi
Gadu Gadu

Nasz numer: 3767000
Status:

Statystyka
Użytkownicy: 6
Nowości: 2584
Odnośniki: 1
odwiedzających: 2688882
Aktualności
Prośba o pomoc Drukuj E-mail
Napisał: Jacek   
środa, 29 październik 2014

                  Schronisko dla Bezdomnych w Henrykowie prosi o pomoc!!


20 października 2014 r. po godzinie 21 wybuchł pożar w budynku naszego Schroniska. Sprawnie przeprowadzona akcja ratunkowa sprawiła, że nikt nie ucierpiał. Nasz dom został jednak poważnie zniszczony i nie nadaje się do zamieszkania. Pragniemy jak najszybciej zabezpieczyć budynek schroniska przed nadchodząca zimą, a w przyszłości odbudować go i ponownie udostępnić naszym podopiecznym.

Osobom, które chciałyby wesprzeć finansowo odbudowę Schroniska w Henrykowie podajemy numer naszego konta:

71 1240 3305 1111 0010 6018 5092 z dopiskiem: darowizna na odbudowę Schroniska dla Osób Bezdomnych

Odbiorca:        Schronisko dla Bezdomnych Henryków 24a, 98-220 Zduńska Wola

Zmieniony ( środa, 29 październik 2014 )
 
Zimno może zabić Drukuj E-mail
Napisał: Jacek   
środa, 29 październik 2014

Kiedy temperatura na zewnątrz spada poniżej zera, nie zapominajmy, że są osoby, które mogą potrzebować naszej pomocy. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie. Jak co roku, w chwili gdy w naszym kraju temperatury na zewnątrz spadną poniżej zera, zwracamy się do wszystkich z apelem o to, aby nie byli obojętni na czyjąś krzywdę. Chodzi tu oczywiście o osoby, które mogą cierpieć z powodu zimna. Należy pamiętać, że na wychłodzenie organizmu są szczególnie narażeni bezdomni, osoby starsze i osoby nietrzeźwe przebywające na dworze. Jeśli widzimy takiego człowieka, nie wahajmy się zadzwonić na numer alarmowy aby powiadomić o tym funkcjonariuszy. Każde takie zgłoszenie jest natychmiast sprawdzane.

Policjanci pełniący służbę patrolową sprawdzają miejsca, w których mogą nocować osoby bezdomne. Są to zazwyczaj pustostany, ogródki działkowe, altanki. Aby się rozgrzać bardzo często w takich miejscach rozpalają ogniska, co bywa bardzo niebezpieczne. Funkcjonariusze odnajdujący takie osoby zawsze proponują przewiezienie ich do ośrodków, w których jest ciepło, gdzie mogą zjeść ciepły posiłek i przespać się w normalnych warunkach. Jeśli ktoś zauważy taką osobę, która może potrzebować pomocy nie należy zwlekać z czasem, tylko jak najszybciej wykręcić numer alarmowy. Na wychłodzenie organizmu są także szczególnie narażone osoby starsze. Jeśli znamy kogoś starszego, żyjącego samotnie nie wstydźmy się sprawdzić i spytać czy potrzebuje naszej pomocy. Należy pamiętać, że są ośrodki i placówki, w których taka osoba otrzyma opiekę i będzie bezpieczna. Jednym z najczęstszych a zarazem najbardziej mylnych mitów jest ten, że na rozgrzewkę najlepszy jest alkohol. To nieprawda. Faktycznie przez chwilę osoba pijąca czuje ciepło, to jednak za chwilę jej organizm jest jeszcze bardziej narażony na wyziębienie. Dużym niebezpieczeństwem jest wychodzenie na dwór będąc pod wpływem alkoholu. Wystarczy chwila nieuwagi, śliska, nierówna nawierzchnia i można się potknąć, wywrócić i nie mieć siły się podnieść. Wtedy o tragedię nietrudno. Dlatego też nie należy przechodzić obojętnie obok osób po alkoholu podczas silnych mrozów. Tu także wystarczy wykręcić numer alarmowy i poinformować policjantów o takim przypadku. On także nie pozostanie bez odpowiedzi. Funkcjonariusze reagują na każde zgłoszenie i niekiedy to właśnie jeden telefon może zadecydować o czyimś życiu.  W ubiegłym roku w okresie od 1 listopada 2013 roku do 31 marca 2014 roku w województwie łódzkim stwierdzono 5 zgonów z wychłodzenia organizmu. W całym kraju w okresie od 1 listopada 2012 roku do 31 marca 2013 zarejestrowano 179 zgonów osób spowodowanych wychłodzeniem organizmu. Natomiast w okresie od 1 listopada 2013 do 31 marca 2014 roku odnotowano 87 tego typu zdarzeń.

Zmieniony ( środa, 29 październik 2014 )
 
Zatrzymani poszukiwani Drukuj E-mail
Napisał: Jacek   
środa, 29 październik 2014

28 października 2014 r. –  Zduńskowolscy policjanci na terenie gminy Burzenin zatrzymali  młodzieńca poszukiwanego nakazem doprowadzenia do Zakładu Poprawczego  oraz nieletnią do ośrodka wychowawczego. W godzinach rannych  policjanci  z Zespołu ds. Nieletnich przeprowadzili akcję na terenie gminy Burzenin w celu zatrzymania poszukiwanych, ukrywających się poza terenem powiatu zduńskowolskiego. W posesji  w miejscowości na terenie tej gminy zatrzymali  16-letnią zduńskowolankę poszukiwaną celem doprowadzenia do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kolonii Ossa, województwo mazowieckie.  W tym samym miejscu został zatrzymany również, 19-letni zduńskowolanin poszukiwany nakazem doprowadzenia do  Zakładu Poprawczego w Szubinie.  Oboje zostali konwojowani przez policjantów do wymienionych ośrodków.

Zmieniony ( środa, 29 październik 2014 )
 
Zatrzymano złodzieja roweru Drukuj E-mail
Napisał: Jacek   
poniedziałek, 27 październik 2014
25 października 2014 r. –  O szybkim działaniu policjantów przekonał się zatrzymany w  bezpośrednim pościgu mężczyzna, który ukradł rower stojący pod sklepem przy ulicy Szkolnej. Dyżurny komendy około godziny 14 został poinformowany przez mieszkankę  Zduńskiej Woli, o fakcie kradzieży jej roweru wartości 500 złotych pozostawionego przy markecie przy ulicy Szkolnej. Natychmiast przekazał informację o kradzieży patrolom policyjnym znajdującym się na terenie miasta. Jeden z patroli podjechał pod sklep, gdzie dokonano kradzieży. Kobieta, której skradziono rower wskazała kierunek w którym udał się sprawca, według relacji jednego ze świadków. Wspólnie udali się w tym kierunku. Na wysokości Łaskiej 75, zduńskowolanka wskazała sprawcę który prowadził jej rower.  Mężczyzna został zatrzymany. Złodziejem okazał się 42-letni zduńskowolanin. Był pijany, miał w organizmie ponad dwa  promile alkoholu.   Trafił do policyjnego aresztu, a rower do właścicielki. Po wytrzeźwieniu  śledczy przedstawili mu zarzut kradzieży. Grozi mu kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do  roku.
Zmieniony ( poniedziałek, 27 październik 2014 )
 
Niecodzienna wizyta w komendzie Drukuj E-mail
Napisał: Jacek   
piątek, 24 październik 2014
24 października 2014 r. –  Dziś do komendy przybył o godzinie 11 przybył jubilat, który bardzo pragnie być policjantem. Marzył również o tym, aby na siódme urodziny otrzymać maskotę policyjną. W spełnieniu marzeń, otrzymania maskotki i możliwości obejrzenia pracy policjantów z bliska pomogła mu pełnoletnia siostra, która wysłała maila do Wydziału Prezydialnego Komendanta Głównego Policji. Właśnie dziś w dniu 7 urodzin Adrian wraz z siostrą i mamą przyszedł do Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli z wizytą, którą zorganizowali miejscowi policjanci. Podczas wizyty Komendant Powiatowy Policji inspektor Włodzimierz Kłobus złożył jubilatowi serdeczne  życzenia i przekazał mu maskotkę oraz wiele innych gadżetów związanych z tematyka policyjną. W powitaniu malucha uczestniczył również Komisarz Błysk, maskotka Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Po kilkunastu minutach spędzonych w gabinecie dowódcy garnizonu zduńskowolanin wyruszył zwiedzić komendę. Zobaczył centrum dowodzenia, strzelnicę, salę ćwiczeń oraz areszt. Najwięcej radości przyniosły mu odwiedziny w strzelnicy, gdzie mógł celować do tarczy z broni laserowej na trenażerze strzeleckim. Z odwiedzin w komendzie zadowolony był nie tylko chłopiec, ale również jego siostra i mama, które pierwszy raz odwiedziły komendę. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Zmieniony ( piątek, 24 październik 2014 )
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 9 z 2424
WYSZUKIWARKA
BANERY
www.komisarz-blysk.pl
116111
bezpiecznyprzejazd
kochamreauguje
www.sieciaki.pl
pokrzywdzenia.gov.pl
http://www.reportracism.pl/pl
narkotykowy slang
zaginieni
niebieskalinia
Telefon bezpieczeństwa dla turystów zagranicznych
BEZPIECZNY WYPOCZYNEK NAD WODA
policjantktorypomogl
seirplodz
wspolneosiedla
stopbezmyślności
pat.policja.gov.pl
kibicujbezpiecznie
bezpiecznysenior
www.rozumwysiada.pl
mamo tato
Kieruj się rozsądkiem
korupcja
szkola