Start arrow Aktualności
środa, 27 sierpień 2014
 
 
B I P
Menu główne
Start
Aktualności
Kierownictwo
DZIELNICOWI
Galeria
Poszukiwani
1% Ratuje Życie
Podziękowania
Informacje
Nabór
Mediacje - Sąd Okręgowy
   w Łodzi
Przemoc w rodzinie - organizacje pozarządowe w Zduńskiej Woli
fotoprzestroga
dsc_0017.jpg
KONTAKTY
Napisz do Nas
Skargi
Gadu Gadu

Nasz numer: 3767000
Status:

Statystyka
Użytkownicy: 6
Nowości: 2533
Odnośniki: 1
odwiedzających: 2556553
Aktualności
Awantura w autobusie Drukuj E-mail
Napisał: Jacek   
poniedziałek, 25 sierpień 2014
24 sierpnia 2014 r. – W  godzinach wieczornych policjanci zostali wysłani na interwencję dotyczącą awantury kobiety w autobusie linii miejskiej. Około godziny 20:51  dyżurny wysłał patrol dzielnicowych na interwencję na ulicę Łaską przy Spacerowej. Interwencję zgłosił  kierowca autobusu linii nr 5  Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Zduńskiej Woli.  Gdy stróże prawa dojechali na miejsce zgłaszający interwencję  stwierdził, że młoda kobieta zaczepia pasażerów autobusu, używa słów wulgarnych i uniemożliwia mu właściwe wykonywanie pracy. Nie reaguje na jego uwagi o zachowanie się zgodnie z prawem. Stróże prawa wyprowadzili kobietę z autobusu i wylegitymowali. Okazała się nią   22-letnia zduńskowolanka.  Mundurowi przeprowadzili z awanturnicą rozmowę ostrzegawczą, a na koniec wypisali jej 100 złotowy mandat  za zakłócenie porządku publicznego i spożywanie alkoholu w miejscu publicznym.
Zmieniony ( poniedziałek, 25 sierpień 2014 )
 
Potrącenie rowerzysty na rondzie Drukuj E-mail
Napisał: Jacek   
poniedziałek, 25 sierpień 2014
24 sierpnia 2014 r. – Kierujący volkswagenem golfem potrącił na Rondzie Solidarności jadącego ścieżką rowerową cyklistę. 29-letni zduńskowolanin trafił do szpitala. W niedzielę po godzinie 22 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zostali wysłani przez dyżurnego  na rondo przy ulicach Szadkowska i Łódzka, gdzie doszło do zdarzenia drogowego. Mundurowi na miejscu ustalili, że kierujący volkswagenem golfem,  44-letni mieszkaniec  Ełku podczas opuszczania ronda, potrącił mężczyznę jadącego rowerem ścieżką rowerową. Zduńskowolanin w wyniku potrącenia doznał ogólnych obrażeń ciała i został karetką pogotowia odwieziony do miejscowego szpitala. Kierujący pojazdem osobowym był  trzeźwy.  Natomiast badanie alkomatem w organizmie rowerzysty wykazało ponad półtora promila alkoholu. Policjanci ustalają dokładne przyczyny tego  wypadku w prowadzonym dochodzeniu.
Zmieniony ( poniedziałek, 25 sierpień 2014 )
 
Kierował po narkotykach i je posiadał Drukuj E-mail
Napisał: Jacek   
piątek, 22 sierpień 2014
21 sierpnia 2014 r. –  Policjanci w czwartek  na terenie Szadku zatrzymali do kontroli drogowej samochód, którego kierowca był pod wpływem narkotyków. Na dodatek przy nim znaleziono narkotyki. Około godziny 22:20 patrol z Posterunku Policji w Szadku,  zatrzymał na ulicy Rynek do kontroli drogowej samochód mazda 626.  Kierowca samochodu, 19-letni mieszkaniec gminy Szadek  zachowywał się bardzo nerwowo. W pojeździe natomiast czuć było specyficzny zapach. Mundurowi postanowili przejrzeć pojazd. Dokonali również kontroli osobistej kierowcy. W jego odzieży znaleźli dwie torebki foliowe z zawartością marihuany i młynek do suszu. Nastolatek został dowieziony do komendy. Tam przeprowadzono badanie na zawartość narkotyków w jego organizmie. Wynik badania okazał się pozytywny. Kierujący był pod wpływem marihuany. Stróże prawa zważyli również zawartość torebek. Było w nich  3,18 gramów środka odurzającego. Mężczyzna  trafił do aresztu komendy. Teraz śledczy przedstawią  mu zarzut kierowania samochodem pod wpływem środków odurzających i posiadania narkotyków. Za kierowanie pojazdem pod wpływem narkotyków grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności, za posiadanie narkotyków do trzech lat. Zatrzymano mu również  prawo jazdy.
Zmieniony ( piątek, 22 sierpień 2014 )
 
Powiadomił o kradzieży, której nie było Drukuj E-mail
Napisał: Jacek   
piątek, 22 sierpień 2014
21 sierpnia 2014 r.Mężczyzna powiadomił policjantów, że skradziono mu samochód. Do zdarzenia miało dojść na początku czerwca. Śledczy już na początku czynności nie wierzyli  w wersję podaną przez pokrzywdzonego. 18 sierpnia  2014 r. do komendy zgłosił się 24-letni zduńskowolanin i złożył zawiadomienie o przestępstwie. Z jego relacji wynikało, że na początku czerwca br. na parkingu przy  ulicy Rynek w Szadku pozostawił samochód należący do jego mamy. Teraz stwierdził, że pojazd renault megane wartości 750 złotych został skradziony. Wersja przekazana policjantom od początku im nie pasowała. Śledczy rozpoczęli rozpytywanie zawiadamiającego co do szczegółów zdarzenia. Fakty podane przez niego nie były spójne. Przesłuchano również jego rodzinę i znajomych. I wtedy wyszło na jaw, że do kradzieży nie doszło. Jak zeznał na początku czerwca wyjechał „meganką” za granicę. Tam samochód się zepsuł. Z uwagi na to, iż koszty naprawy były większe od wartości pojazdu, pozostawił go za granicą i wrócił samolotem. Nie powiedział o tym jednak mamie. Aby zatuszować brak samochodu postanowił wymyślić  historyjkę o kradzieży. W najbliższym czasie zostaną mu postawione zarzuty za zawiadomienie o niepopełnionym przestępstwie i  fałszywych zeznaniach. Za te przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.
Zmieniony ( piątek, 22 sierpień 2014 )
 
Portret pamięciowy gwałciciela Drukuj E-mail
Napisał: Jacek   
czwartek, 21 sierpień 2014
20 sierpnia 2014 r. – Prokurator Rejonowy w Zduńskiej Woli wydał zgodę na udostępnienie akt sprawy i opublikowanie portretu pamięciowego sprawcy zaistniałego przestępstwa zgwałcenia sporządzonego w toku prowadzonego śledztwa. Do tego  zdarzenia doszło 7 czerwca 2014 roku w godzinach nocnych w okolicach Placu Wolności, gdzie mężczyzna w wieku około 30 lat, wzrost około 170 cm, dobrze zbudowany popełnił przestępstwo zgwałcenia dwóch  kobiet. Prosimy osoby, które na portretach rozpoznają sprawcę tego przestępstwa lub mają jakąkolwiek wiedzę na temat tego zdarzenia o kontakt z Prokuratorem  Rejonowym w Zduńskiej Woli lub policjantami Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego miejscowej komendy  pod numerem telefonu 43 824 43 41.
 
 
Zmieniony ( czwartek, 21 sierpień 2014 )
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 9 z 2374
WYSZUKIWARKA
BANERY
kochamreauguje
116111
wakacje
http://www.reportracism.pl/pl
wspolneosiedla
www.komisarz-blysk.pl
narkotykowy slang
zaginieni
mamo tato
stopbezmyślności
niebieskalinia
pat.policja.gov.pl
policjantktorypomogl
Kieruj się rozsądkiem
seirplodz
www.rozumwysiada.pl
www.sieciaki.pl
bezpiecznysenior
Telefon bezpieczeństwa dla turystów zagranicznych
bezpiecznyprzejazd
korupcja
BEZPIECZNY WYPOCZYNEK NAD WODA
kibicujbezpiecznie