Start arrow Aktualności
sobota, 13 luty 2016
 
 
Aktualności
Wylicytował dzień w komendzie - odwiedził nas Drukuj E-mail
Napisał: Jacek   
piątek, 12 luty 2016

12 luty 2016 r. – Wczoraj  naszą siedzibę  odwiedził   Jędrzej Wodzyński z tatą. Goście poznali pracę policjantów od kuchni, a wszystko dzięki licytacji, którą 11-latek wygrał na  antenie Naszego Radia podczas tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 

Wizyta w zduńskowolskiej komendzie policji rozpoczęła się od wspólnej kawy z Komendantem Powiatowym Policji inspektorem Włodzimierzem Kłobusem. Potem goście wraz z Jackiem Kozłowskim, rzecznikiem prasowym zduńskowolskich policjantów ruszyli na zwiedzanie obiektu. Mieli okazję m.in. zwiedzić areszt, salę ćwiczeń, aulę, stanowisko dowodzenia czy strzelnicę, gdzie odbyli także krótki kurs strzelania na trenażerze laserowym. Kurs przeprowadził instruktor strzelectwa  asp. sztab. Andrzej Cichecki.  Odwiedzający byli bardzo zadowoleni z wizyty i atrakcji przygotowanych przez policjantów.  Jędrzej  "Dzień w Komendzie Powiatowej Policji w Zduńskie Woli" wylicytował na antenie lokalnego radia  za 500 złotych. Podczas tegorocznego finału WOŚP do puszek wolontariuszy w całym kraju trafiły ponad 44 miliony złotych. Następna licytacja za rok. 

 
 
 
 
Zmieniony ( piątek, 12 luty 2016 )
 
Debata dotycząca mapy zagrożeń Drukuj E-mail
Napisał: Jacek   
piątek, 12 luty 2016
12 luty 2016 r. –  W środę 17 lutego br. odbędzie się debata społeczna  w  auli Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli, przy ulicy Spacerowej 27. Cykl bezpośrednich spotkań z mieszkańcami ma pomóc poprawić szeroko rozumiane bezpieczeństwo. Debaty społeczne wpisują się w strategię działania Komendy Głównej Policji i komend jej podległych.  Debata, organizowana przez miejscową komendę odbędzie się  w najbliższą środę  o godzinie 10:00. Celem spotkania jest  m.in. poznanie rzeczywistych oczekiwań społecznych w tym zakresie oraz przede wszystkim rozmowa na temat koncepcji rozwiązania systemowego w postaci krajowej mapy zagrożeń bezpieczeństwa w Polsce. Na debatę zaproszono przedstawicieli wszystkich samorządów, przedstawicieli instytucji dbających o  bezpieczeństwo obywateli  z terenu powiatu zduńskowolskiego.  Debata jest otwarta dla mieszkańców powiatu zduńskowolskiego.
Zmieniony ( piątek, 12 luty 2016 )
 
Zatrzymani poszukiwani Drukuj E-mail
Napisał: Jacek   
piątek, 12 luty 2016

11 luty 2016 r. W czwartek policjanci z „patrolówki” zatrzymali podczas kontroli drogowej dotyczącej przekroczenia prędkości, mężczyznę poszukiwanego przez Sąd Okręgowy w Pabianicach.  Te samego dnia dzielnicowi zatrzymali  mężczyznę poszukiwanego przez Sąd Rejonowy w Zduńskiej Woli. W czwartek około godziny 15:10 patrol ruchu drogowego  w Szadku na ulicy Szosa Uniejowska zatrzymał do kontroli samochód mazda 626. Powodem zatrzymania było przekroczenie prędkości o 42 km/h. Kierującym  pojazdem był  40-letni mieszkaniec  Pabianic.  Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych, okazało się, że jest poszukiwany nakazem doprowadzenia do Aresztu Śledczego. Pabianiczanin trafił do aresztu komendy, a jego pojazd na parking strzeżony. Około godziny 17:16 patrol dzielnicowych na ulicy Zduńskiej w Zduńskiej Woli,  zatrzymał 60-letniego zduńskowolanina. Mężczyzna był poszukiwany nakazem doprowadzenia do zakładu karnego, celem odbycia kary półtora roku pozbawienia wolności. Trafił do aresztu komendy.

Zmieniony ( piątek, 12 luty 2016 )
 
Nowy komendant Wojewodzki Drukuj E-mail
Napisał: Jacek   
środa, 10 luty 2016
10 lutego 2016 roku w obecności insp. Heleny Michalak Zastępcy Komendanta Głównego Policji wprowadzono na stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi insp. Andrzeja Łapińskiego dotychczasowego Komendanta Miejskiego Policji w Białymstoku. Inspektor Łapiński został powołany przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji na wniosek Komendanta Głównego Policji. Pełniący obowiązki KWP w Łodzi insp. Tomasz Michułka z dniem 9 lutego 2016 roku został powołany na stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu. 

W uroczystości wzięła udział kadra kierownicza Garnizonu Łódzkiego oraz zaproszeni goście : Wicewojewoda Łódzki Karol Młynarczyk, członek Zarządu Województwa Łódzkiego Joanna Skrzydlewska oraz Wiceprezydent Łodzi Krzysztof Piątkowski.
 
 Insp. Andrzej Łapiński ma 44 lata. Służbę w Policji rozpoczął w 1992 roku. jest magistrem prawa, absolwentem Uniwersytetu  w Białymstoku oraz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Od początku związany z pionem kryminalnym. Początkowo w KRP w Białymstoku później w Centralnym Biurze Śledczym KGP gdzie jako Naczelnik zajmował się m.in. zwalczaniem przestępczości zorganizowanej i wywiadem kryminalnym. Od października 2013 roku był Komendantem Miejskim Policji w Białymstoku a wcześniej  Komendantem Powiatowym Policji w Mońkach. Odznaczony Srebrną odznaką „Zasłużony Policjant” , Brązowym Krzyżem Zasługi , Złotą odznaką „Zasłużony Policjant” , Srebrnym Medalem „Za Zasługi dla Pożarnictwa” , Brązową odznaką honorową "Podlaski Krzyż Floriański".
Ma żonę  i dwójkę dzieci.  Interesuje się informatyką.
Zmieniony ( czwartek, 11 luty 2016 )
 
Mapy zagrożeń- pierwsze spotkanie Drukuj E-mail
Napisał: Jacek   
środa, 03 luty 2016
03 luty 2016 r. –  W Komendzie Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli, z inicjatywy Komendanta Powiatowego Policji  insp. Włodzimierza Kłobusa odbyło się spotkanie władz Gminy i Miasta Szadek  funkcjonariuszy  Policji mających za zadanie zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom powiatu zduńskowolskiego.
Poświęcone ono było tworzeniu Map Zagrożeń – projektu MSWiA.  Mapy te będą obrazowały zagrożenia w sposób graficzny i opisowy.  To pierwszy etap obejmujący konsultacje międzyinstytucjonalne. Spotkania będą odbywały się z przedstawicielami samorządów z terenu powiatu zduńskowolskiego. Docelowo ma powstać  mapa powiatu zduńskowolskiego. Policjanci będą również zbierać informacje w terenie w bezpośrednich rozmowach z mieszkańcami.  
Zależy nam na ustaleniu i pozyskaniu także innych źródeł niż statystyki policyjne, które mogą w sposób niekompletny  odzwierciedlać to zjawisko. Na pewno wykorzystane zostaną już stosowane kanały komunikacji jak strony internetowe, telefony zaufania czy debaty społeczne. W dzisiejszym spotkaniu uczestniczył Burmistrz Gminy i Miasta Szadek Artur Ławniczak o przedstawiciele samorządu szadkowskiego. Kolejne spotkania zaplanowane są z przedstawicielami gminy Zapolice, Miasta i Gminy Zduńska Wola.
 
 
 
 
 
Zmieniony ( środa, 03 luty 2016 )
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 9 z 2640
WYSZUKIWARKA
BANERY
BEZPIECZNY WYPOCZYNEK NAD WODA
kibicujbezpiecznie
bezpiecznysenior
Telefon bezpieczeństwa dla turystów zagranicznych
www.sieciaki.pl
http://www.reportracism.pl/pl
seirplodz
narkotykowy slang
mamo tato
Kieruj się rozsądkiem
www.rozumwysiada.pl
niebieskalinia
korupcja
pokrzywdzenia.gov.pl
policjantktorypomogl
Informacje dla osób głuchoniemych i słabosłyszącyc
NSZZP
pat.policja.gov.pl
www.komisarz-blysk.pl
bezpiecznyprzejazd
116111
szkola
wspolneosiedla
kochamreauguje
zaginieni
stopbezmyślności