Start arrow Aktualności
czwartek, 07 maj 2015
 
 
B I P
Menu główne
Start
Aktualności
Kierownictwo
DZIELNICOWI
Galeria
Poszukiwani
1% Ratuje Życie
Podziękowania
Informacje
Praca w Policji
Mediacje - Sąd Okręgowy
   w Łodzi
Przemoc w rodzinie - organizacje pozarządowe w Zduńskiej Woli
fotoprzestroga
DSC08742.jpg
KONTAKTY
Napisz do Nas
Skargi
Gadu Gadu

Nasz numer: 3767000
Status:

Statystyka
Użytkownicy: 6
Nowości: 2660
Odnośniki: 1
odwiedzających: 2994292
Aktualności
Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego Drukuj E-mail
Napisał: Robert L.   
środa, 29 kwiecień 2015
29 kwietnia 2014 r. w Publicznym Gimnazjum Nr 1 w Zduńskiej Woli odbyły się powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju  Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego organizowane przez Komendę Powiatową Policji w Zduńskiej Woli.
Zmieniony ( środa, 29 kwiecień 2015 )
Czytaj całość...
 
Zatrzymani dilerzy narkotyków Drukuj E-mail
Napisał: Robert L.   
środa, 22 kwiecień 2015

Prokurator Rejonowy w Zduńskiej Woli zastosował dozór policyjny oraz zakaz opuszczania kraju wobec dwóch 18-latków podejrzanych o posiadanie i  rozprowadzanie środków odurzających.

17 kwietnia policjanci wydziału kryminalnego na terenie gminy Zapolice przeprowadzili kontrolę zaparkowanej w ustronnym miejscu mazdy oraz przebywających w samochodzie kilku młodych mężczyzn. Podczas przeszukania samochodu ujawnili papierowy zawiniątek z marihuaną należący do jednego z pasażerów. Dalsze prowadzone czynności doprowadziły do zatrzymania kolejnych dwóch młodych mężczyzn podejrzanych o posiadanie i rozprowadzanie środków odurzających. Podczas przeszukania mieszkania  zatrzymanego 18-letniego zduńskowolanina policjanci zabezpieczyli kilkanaście tzw. dilerek z marihuaną i amfetaminą o łącznej wadze ponad 30 gramów. Ponadto zabezpieczyli wagę elektroniczną służącą do porcjowania narkotyków. Kolejny zatrzymany młody mężczyzna z terenu powiatu łaskiego prowadził natomiast w miejscu zamieszkania uprawę konopi indyjskich.  

Młodym mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.

 

Zmieniony ( środa, 22 kwiecień 2015 )
 
Zmiany w przepisach ruchu drogowego Drukuj E-mail
Napisał: Robert L.   
poniedziałek, 13 kwiecień 2015

Od 11 kwietnia br. weszły w życie nowe przepisy dotyczące wysokości mandatów nakładanych za wybrane rodzaje wykroczeń w ruchu drogowym. Na przykład osoba nieuprawniona, która zaparkuje na miejscu przeznaczonym dla osoby niepełnosprawnej musi się liczyć z mandatem karnym w wysokości 800 zł.

Nowe kwoty mandatów za niektóre wykroczenia, w tym związane z nieuprawnionym posługiwaniem się kartą parkingową, przewiduje rozporządzenie, które zaczęło obowiązywać od 11 kwietnia 2015 r.

Kierowcy, którzy nie mając do tego uprawnień zaparkują na miejscu przeznaczonym dla osoby niepełnosprawnej, muszą się liczyć z mandatem karnym w wysokości 800 zł. Za samo nieuprawnione posługiwanie się kartą parkingową dla osób niepełnosprawnych grozi 300 zł mandatu.

31 sierpnia 2014 r. wprowadzono obowiązek noszenia elementów odblaskowych dla pieszych, którzy poruszają się poza terenem zabudowanym po zmroku. Rozporządzenie zakłada, aby nie określać konkretnej wysokości mandatu dla osoby, która nie spełni tego obowiązku, tylko wskazać jej górną granicę – do 100 zł.

Projekt zmian reguluje także kwestie mandatów dla m.in. nietrzeźwych rowerzystów. Od listopada 2013 r. kierowanie pojazdem innym niż mechaniczne pod wpływem alkoholu jest wykroczeniem, a nie przestępstwem. Zgodnie rozporządzeniem, nietrzeźwy rowerzysta będzie mógł zostać ukarany mandatem w wysokości 500 zł, natomiast za stan po użyciu alkoholu (od 0,2 do 0,5 promila) grozić będzie od 300 do 500 zł mandatu.

Mandaty w wysokości 100 zł dostaną także osoby, które poruszają się tzw. czterokołowcem (np. quadem) bez kasku.


Zmiany określa Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z dnia 9 kwietnia 2015 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie wysokości grzywien nakładanych w drodze mandatów karnych za wybrane rodzaje wykroczeń

 
POSZUKIWANI SPRAWCY KRADZIEŻY Drukuj E-mail
Napisał: Robert L.   
czwartek, 02 kwiecień 2015
Zduńskowolscy policjanci poszukują mężczyzny, który może mieć związek z kradzieżą pieniędzy, do której doszło 15 stycznia 2015 r. w pobliżu jednego z banków przy ulicy Łaskiej w Zduńskiej Woli. 
Czytaj całość...
 
ARESZT ZA ZABÓJSTWO Drukuj E-mail
Napisał: Robert L.   
środa, 01 kwiecień 2015

1 kwiecień 2015 r. - Sąd Rejonowy w Zduńskiej Woli na wniosek prokuratora zastosował areszt tymczasowy wobec 36-letniego mieszkańca Zduńskiej Woli podejrzanego o zabójstwo.

Do zdarzenia doszło 29 marca 2015r  przed godz. 22.00 w mieszkaniu przy ul. Sieradzkiej w Zduńskiej Woli podczas libacji alkoholowej. W pewnej chwili wywiązała się kłótnia pomiędzy nietrzeźwymi mężczyznami, w trakcie której 36-latek chwycił nóż kuchenny i uderzył nim 32-latka w szyję. Wezwane na miejsce pogotowie nie było w stanie pomóc pokrzywdzonemu, gdyż cios okazał się śmiertelny. O zdarzeniu powiadomiono policję. Na miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratora policjanci wykonali oględziny i zabezpieczyli dowody przestępstwa, w tym narzędzie zbrodni. Zatrzymano też 36-letniego mieszkańca Zduńskiej Woli, który zadał śmiertelny cios. Mężczyzna był wcześniej notowany za przestępstwa przeciwko mieniu.  31 marca, po wytrzeźwieniu, 36-latek usłyszał prokuratorski zarzut zabójstwa. Za ten czyn grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Zduńskiej Woli.


 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 9 z 2493
WYSZUKIWARKA
BANERY
szkola
BEZPIECZNY WYPOCZYNEK NAD WODA
pat.policja.gov.pl
mamo tato
bezpiecznyprzejazd
pokrzywdzenia.gov.pl
kochamreauguje
www.rozumwysiada.pl
narkotykowy slang
kibicujbezpiecznie
policjantktorypomogl
niebieskalinia
Kieruj się rozsądkiem
bezpiecznysenior
korupcja
wspolneosiedla
zaginieni
Telefon bezpieczeństwa dla turystów zagranicznych
seirplodz
stopbezmyślności
116111
www.komisarz-blysk.pl
http://www.reportracism.pl/pl
www.sieciaki.pl