Start arrow Aktualności
czwartek, 18 grudzień 2014
 
 
B I P
Menu główne
Start
Aktualności
Kierownictwo
DZIELNICOWI
Galeria
Poszukiwani
1% Ratuje Życie
Podziękowania
Informacje
Nabór
Mediacje - Sąd Okręgowy
   w Łodzi
Przemoc w rodzinie - organizacje pozarządowe w Zduńskiej Woli
fotoprzestroga
dsc_0021.jpg
KONTAKTY
Napisz do Nas
Skargi
Gadu Gadu

Nasz numer: 3767000
Status:

Statystyka
Użytkownicy: 6
Nowości: 2610
Odnośniki: 1
odwiedzających: 2792005
Aktualności
Zamiast zniszczyć, przywłaszczono setki tysięcy papierosów Drukuj E-mail
Napisał: Jacek   
czwartek, 18 grudzień 2014

17 grudnia 2014 r.  –  Funkcjonariusze łódzkiego oddziału CBŚP wspólnie funkcjonariuszami Izby Celnej w Łodzi przeprowadzili kontrolę dotyczącą nieprawidłowości niszczenia papierosów. Zabezpieczono ponad 820 tysięcy sztuk papierosów, które nie zostały zutylizowane. W związku z uchybieniami zatrzymano właściciela firmy. Sprawę przejęła zduńskowolska policja i prokuratura. W środę 17 grudnia 2014r. w godzinach popołudniowych  funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji i Izby Celnej weszli do zakładu na terenie Zduńskiej Woli w celu kontroli prawidłowości procesu niszczenia towarów, które nie mogły trafić do handlu. Podczas sprawdzania maszyn tzw. młynów do niszczenia artykułów, znaleziono w nich kartony z papierosami, które trafiły tam do utylizacji z zakładu w województwie łódzkim. Na miejsce wezwano policjantów z miejscowej komendy policji, którzy przeprowadzili czynności procesowe i zabezpieczyli niezniszczony towar. Z dwóch maszyn wyciągnięto ogółem ponad 41 tysięcy paczek, tj. ponad 820 tysięcy papierosów o wartości około 375 tysięcy złotych. W związku z tym znaleziskiem zatrzymano 41-letniego mieszkańca Warszawy. Teraz funkcjonariusze wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy. Jest ona prowadzona pod kątem przywłaszczenia mienia. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat. Policjanci z Referatu ds. Przestępstw Gospodarczych i Korupcji sprawdzają również czy nie doszło do popełnienia przestępstwa skarbowego.

 

Zmieniony ( czwartek, 18 grudzień 2014 )
 
Polacy czyją się w swojej okolicy bezpieczniej Drukuj E-mail
Napisał: Jacek   
środa, 17 grudzień 2014
Według Eurostatu bezpieczniej od Polaków w miejscu zamieszkania czują się tylko Chorwaci. Prześcignęliśmy Skandynawów, stawianych za wzór społecznego porządku, Niemcy, Holandię i Wielką Brytanię – czytamy w „Dzienniku Gazecie Prawnej”. Przemoc, przestępczość lub wandalizm stanowią zagrożenie dla zaledwie 6,4 proc. Polaków.

Polacy czują się bezpiecznie i to znacznie bardziej niż inni Europejczycy - wynika z badań Eurostatu, na które powołuje się "Dzienika Gazeta Prawna". Wynika z nich, że odsetek mieszkańców, którzy uważają przestępczość, przemoc lub wandalizm w okolicy za problem, wynosi w Polsce tylko 6,4 proc. i jest o 8 pkt proc. niższy niż wynosi średnia dla wszystkich krajów Unii Europejskiej (14,5 proc.). Według socjologa prof. Ireneusza Krzemińskiego, którego cytuje dziennik, z tej statystyki wynika, że "bardzo się obniżyło poczucie prawdopodobieństwa, że za chwilę może ktoś na nas napaść albo że nas pobije lub ukradnie nam na przykład samochód spod domu czy rozbije szybę w mieszkaniu". W artykule podkreślono też, że zjawiska te mocniej doskwierają mieszkańcom w krajach rozwiniętych, które uważamy za bardziej cywilizowane niż nasza ojczyzna:  są one np. problemem dla prawie co piątego Belga.

Prof. Janusz Czapiński, psycholog społeczny, podkreślił w materiale, że dane Eurostatu potwierdzają ustalenia z Diagnozy Społecznej, według których w latach 2009–2013 nastąpił bardzo szybki wzrost poczucia bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania.  Zaznaczył też, że "subiektywne oceny Polaków idą w parze z obiektywnymi wskaźnikami spadku takich zdarzeń jak rozboje, napaści czy włamania". Dodał, że zwłaszcza Warszawa – na tle innych stolic – należy do najbezpieczniejszych miejsc w Unii Europejskiej. Podkreślił też zasługi Policji w zapobieganiu przestępstwom.

Duże poczucie bezpieczeństwa odnotowują też inne sondaże: np. w kwietniowym badaniu CBOS dziewięciu na dziesięciu badanych deklarowało, że czuje się bezpiecznie w swojej okolicy. Poziom poczucia bezpieczeństwa należy do najwyższych w całym okresie III RP.

Rosnące poczucie bezpieczeństwa Polaków znajduje - według autorów artykułu - odzwierciedlenie w policyjnych statystykach. Ogółem w 2013 r. policjantom zgłoszono trochę ponad milion przestępstw, co oznacza spadek w stosunku do 2003 r. o 400 tys. - to z kolei oznacza, że każdego dnia było o 1100 przestępstw mniej.

Według policyjnych statystyk, co podkreślono w tekście, na przestrzeni dekady nastąpił spadek w przypadku każdego typu czynu zabronionego. Liczba zabójstw zmniejszyła się o połowę, z 1057 do 574. Podobnie rzecz wygląda w przypadku bójek oraz pobić, których średnio dziennie jest o 14 mniej, a także kradzieży.  Trzyipółkrotnie spadła liczba kradzieży samochodów - z 54,3 tys. do 15,5 tys.

http://www.policja.pl/pol/aktualnosci/106886,Polacy-czuja-sie-w-swojej-okolicy-bezpiecznie-jak-nigdy-dotad.html

Zmieniony ( środa, 17 grudzień 2014 )
 
Podziękowania za obywatelską postawę Drukuj E-mail
Napisał: Jacek   
poniedziałek, 15 grudzień 2014

13 grudnia 2014 r. – Dwie młode kobiety w sobotni wieczór zatrzymały pijanego kierowcę skody i wezwały patrol policji. W sobotę około godziny 22 dwie 21-letnie zduńskowolanki jadąc ulicą Łaską zauważyły samochód marki skoda fabia jadący po całej jezdni w stronę Placu Wolności. Natychmiast zadzwoniły na policję i pojechały za skodą. Kierujący samochodem skręcił w ulicę Piwną następnie w Złotnickiego i zatrzymał się. Kobiety podbiegły do pojazdu i otworzyły drzwi  samochodu. Kierowca skody był kompletnie pijany, więc wyjęły ze stacyjki kluczyki. Po chwili na ulicę Złotnickiego podjechał patrol ruchu drogowego. Mundurowi poddali kierowcę  badaniu na alkomacie. Okazało się, że 37-letni mieszkaniec gminy Zapolice miał w organizmie prawie trzy promile alkoholu. Został dowieziony do komendy. Tam odebrano mu prawo jazdy. Jego pojazd trafił na parking. Mężczyźnie grozi do dwóch lat pozbawienia wolności. Podziękowania należą się zduńskowolankom, które prawidłowo zareagowały na widok pijanego kierowcy. Dzięki  ich obywatelskiej postawie prawdopodobnie nie doszło do poważnego wypadku.

Zmieniony ( poniedziałek, 15 grudzień 2014 )
 
Wypadek na trasie Zapolice - Pstrokonie Drukuj E-mail
Napisał: Jacek   
środa, 10 grudzień 2014

10 grudnia 2014 r. - Dziś rano zderzyły się tam trzy samochody osobowe. Jedna osoba trafiła do szpitala.  Około godziny 8  w miejscowości Zapolice doszło do zderzenia trzech pojazdów. Wysłany na miejsce patrol Ruchu Drogowego  ustalił, że 30-letni mieszkaniec Zduńskiej Woli, który kierował oplem corsą jadąc w kierunku Widawy  nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i wjechał w tył toyoty yaris, kierowanej przez 64-letnią mieszkankę Wielunia. Po zderzeniu z toyotą  opel zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w jadącego z przeciwka fiata seicento,  kierowanego przez 53-letniego mieszkańca gminy Zapolice. Poszkodowanym w wypadku został 90-letni pasażer opla, który z urazem głowy i kręgosłupa został zabrany do szpitala w Zduńskiej Woli. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Policja prowadzi czynności wyjaśniające.

 

Zmieniony ( środa, 10 grudzień 2014 )
 
Wtorek z dwoma wypadkami Drukuj E-mail
Napisał: Jacek   
środa, 10 grudzień 2014

09 grudnia  2014 r. – Do dwóch wypadków doszło we  wtorek w  Zduńskiej Woli. Pierwszy z nich   wydarzył się około  godziny 8 na ulicy Żeromskiego 3a. Wysłani tam policjanci ustalili,  że 18-letnia mieszkanka Zduńskiej Woli, jadąc samochodem smart city wykonując manewr skrętu w lewo do posesji doprowadziła do zderzenia z prawidłowo jadącym rowerzystą. Kierujący rowerem 78-letni zduńskowolanin z ogólnymi potłuczeniami i urazem głowy  trafił do szpitala w Zduńskiej Woli. Kierujący byli trzeźwi. Natomiast o godzinie 16:32 na ulicy Karsznickiej doszło do kolejnego wypadku.  Rowerzysta,  81-letni mieszkaniec gminy Zduńska Wola jadąc od strony wsi Karsznice w kierunku ulicy Leśmiana na skrzyżowaniu ulic Leśmiana i Karsznicka został potrącony przez jadący z kierunku Marzenina w kierunku Zduńskiej Woli samochód renault scenic, kierowany przez 60-letniego mieszkańca Marzenina. Kierujący rowerem z ogólnymi obrażeniami ciała i urazem lewej nogi został zabrany karetką do sieradzkiego szpitala. Obaj kierowcy byli trzeźwi. Dokładne okoliczności i przyczyny wypadków ustalają  w prowadzonych postępowaniach zduńskowolscy policjanci.

Zmieniony ( środa, 10 grudzień 2014 )
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 9 z 2448
WYSZUKIWARKA
BANERY
mamo tato
seirplodz
bezpiecznyprzejazd
policjantktorypomogl
korupcja
szkola
stopbezmyślności
zaginieni
www.sieciaki.pl
pat.policja.gov.pl
www.rozumwysiada.pl
bezpiecznysenior
narkotykowy slang
kochamreauguje
pokrzywdzenia.gov.pl
wspolneosiedla
www.komisarz-blysk.pl
niebieskalinia
kibicujbezpiecznie
http://www.reportracism.pl/pl
Telefon bezpieczeństwa dla turystów zagranicznych
BEZPIECZNY WYPOCZYNEK NAD WODA
116111
Kieruj się rozsądkiem