Start arrow Aktualności
sobota, 28 listopad 2015
 
 
Aktualności
16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet Drukuj E-mail
Napisał: Jacek   
wtorek, 24 listopad 2015

24 listopada 2015 r. – Od jutra startuje ogólnopolska akcja „16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet” . Kampania ta to międzynarodowa akcja, która organizowana jest od 1991 r. z inicjatywy Centrum na rzecz Globalnego Przywództwa Kobiet. Bierze w niej udział ponad 2000 organizacji w blisko 160 krajach. Celem kampanii jest wyeliminowanie wszelkich form przemocy ze względu na płeć poprzez:

- budowanie świadomości, że przemoc ze względu na płeć stanowi pogwałcenie praw człowieka,

- wzmocnienie lokalnych struktur przeciwdziałających przemocy wobec kobiet,

- budowanie powiązań pomiędzy lokalnymi i międzynarodowymi inicjatywami na rzecz powstrzymania przemocy wobec kobiet,

- wzmacnianie solidarności kobiet na całym świecie,

- tworzenie narzędzi nacisku na rządy, w celu wyegzekwowania wywiązania się władz z deklaracji powstrzymania przemocy wobec kobiet.

Kampania rozpoczyna się 25 listopada w Międzynarodowy Dzień  Przeciwko Przemocy Wobec Kobiet, a kończy się 10 grudnia 2015 r. w międzynarodowy dzień człowieka.

W związku z kampanią w Komendzie Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli można będzie w tych dniach otrzymać pomoc prawną. Dodatkowo w każdą środę w godzinach 8:00-9:00 w Ratuszu zduńskowolskim dyżur będzie pełnił policjant wraz z pracownikiem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.
 
Warto podkreślić, że nie tylko podczas trwania kampanii kobiety, które zaznały przemocy, zarówno fizycznej jak i psychicznej, mają możliwość uzyskania fachowej pomocy ze strony policji. Mogą to zrobić w każdej chwili zgłaszając się do najbliższej jednostki policji bądź dzwoniąc na numery alarmowe 997 lub 112.
Zmieniony ( środa, 25 listopad 2015 )
 
Wjechał w ogrodzenie  był pijany Drukuj E-mail
Napisał: Jacek   
wtorek, 24 listopad 2015
24 listopada 2015 r. –  Kierowca hondy accord wjechał w ogrodzenie posesji przy ulicy 1-go Maja 2a, miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu. W poniedziałek około godziny 20:25 policjanci otrzymali telefonicznie informację,  że na ulicy 1-go Maja kierujący samochodem honda accord wjechał na podwórko posesji taranując ogrodzenie. Gdy mundurowi dojechali na miejsce zastali tam kierującego pojazdem i właściciela posesji. Zduńskowolanin oznajmił, że kierowca hondy chciał uciekać z miejsca zdarzenia bo jest prawdopodobnie pijany. Stróże prawa wylegitymowali mężczyznę. Okazał się nim 56-letni zduńskowolanin. Następnie przeprowadzono badanie jego stanu trzeźwości. Alkomat potwierdził, że sprawca kolizji jest pijany i wykazał w jego organizmie prawie 2,5 promila alkoholu. Zduńskowolaninowi odebrano prawo jazdy, a samochód zabezpieczono na parkingu strzeżonym.  Za jazdę w stanie nietrzeźwym samochodem grozi do 2-lat pozbawienia wolności i utrata uprawnień do kierowania pojazdami.
Zmieniony ( wtorek, 24 listopad 2015 )
 
Niegroźny wypadek szkolnego autobusu Drukuj E-mail
Napisał: Jacek   
poniedziałek, 23 listopad 2015
23 listopada 2015 r. –  Do zderzenia volkswagena polo z autobusem wiozącym dzieci do szkoły w Szadku doszło w Choszczewie, gmina Szadek. Do szpitala trafiła kierująca i pasażer volkswagena polo. Około godziny 7:45 w miejscowości Choszczewo doszło do wypadku drogowego. Policjanci, którzy dojechali na miejsce ustalili, że kierująca samochodem volkswagen polo  29-letnia mieszkanka gminy Szadek, nie zachowała należytej odległości od poprzedzającego pojazdu  i najechała na tył autobusu mercedes wiozącego dzieci do szkoły w Szadku. W wyniku zderzenia pojazdów ogólnych obrażeń ciała doznała kierująca  i  7 – letni pasażer  volkswagena. Oboje trafili do szpitala w Łasku. Na szczęście nikt z pasażerów autobusu nie doznał obrażeń. Kierujący pojazdami byli trzeźwi.  Policjanci prowadzą czynności w celu wyjaśnienia dokładnych przyczyn tego zdarzenia drogowego.
Zmieniony ( poniedziałek, 23 listopad 2015 )
 
Gdy widzisz, zadzwoń! Drukuj E-mail
Napisał: Jacek   
poniedziałek, 23 listopad 2015
22 listopada 2015 r. Od niedzieli pojawiły się pierwsze poranne przymrozki, dlatego przypominamy jak ważne jest aby reagować na widok osób, które odurzone alkoholem leżą na powietrzu i grozi im śmierć z wychłodzenia.  W ten weekend  w takiej sprawie policjanci interweniowali trzykrotnie. W sobotę około godziny 14:07  mundurowi otrzymali informację o osobie leżącej osobie na trawniku przy ulicy Łódzkiej. Gdy dojechali tam,  faktycznie  leżał tam mężczyzna. Okazał się nim 55-letni mieszkaniec  Zduńskiej Woli. Mężczyzna był niekomunikatywny, zmarznięty i czuć było od niego zapach alkoholu. Stróże prawa dowieźli go do miejsca zamieszkania i przekazali rodzinie.  W niedzielę po godzinie 9 patrol prewencji patrolujący miasto, zauważył na trawniku przy ulicy Spacerowej leżącego mężczyznę. Był kompletnie pijany i nie mógł ustać na nogach. Okazał się nim 22-letni zduńskowolanin. Policjanci skontaktowali się telefonicznie z jego ojcem, który przyjechał i zabrał młodzieńca do miejsca zamieszkania.  O godzinie 19:19  funkcjonariusze z Szadku  otrzymali informację, iż w pustostanie przy ulicy Sieradzkiej znajduje się osoba bezdomna.  Gdy dojechali na miejsce i weszli do środka, faktycznie  w jednym z pokoi leżał w stanie silnego upojenia alkoholowego mężczyzna. Był zmarznięty, nie można było nawiązać  z nim kontaktu. Natychmiast stróże prawa wezwali pogotowie ratunkowe.  Gdy lekarz przyjechał na miejsce podjął decyzję o zabraniu 39-letka do szpitala. Pamiętajmy, gdy temperatura spada poniżej zera twój telefon do odpowiednich służb może uratować człowiekowi  życie. Dlatego tak ważna jest pomoc osobom, które znalazły się w sytuacji zagrożenia życia. Po raz kolejny apelujemy do wszystkich mieszkańców aby o każdym zauważonym przypadku leżącego człowieka na ulicy lub mieszkającego  w nieogrzewanych budynkach bezzwłocznie informować Policję na numer alarmowy 997, lub Pogotowie Ratunkowe pod numerem alarmowym 999. Nie przechodźmy obojętnie obok leżącego człowieka na ulicy, informujmy o tym odpowiednie służby. Takie informacje pozwalają na szybkie dotarcie do osób potrzebujących pomocy i skuteczne udzielenie im fachowej pomocy medycznej a niekiedy pozwalają  uratować im życie.
Zmieniony ( poniedziałek, 23 listopad 2015 )
 
Komunikat ! Drukuj E-mail
Napisał: Jacek   
piątek, 20 listopad 2015

Funkcjonariusze miejscowej komendy odzyskali pochodzący z kradzieży rower widoczny na zdjęciu.
Osoba rozpoznająca rower jako swoją własność, proszona jest o kontakt z prowadzącą postępowanie starszą sierżant Malwiną Sobalą w budynku Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli,  ulica Spacerowa 27, lub pod numerem telefonu 43 824 43 53.

 

 

 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 9 z 2602
WYSZUKIWARKA
BANERY
www.rozumwysiada.pl
pokrzywdzenia.gov.pl
pat.policja.gov.pl
szkola
NSZZP
www.sieciaki.pl
bezpiecznysenior
zaginieni
kochamreauguje
BEZPIECZNY WYPOCZYNEK NAD WODA
korupcja
bezpiecznyprzejazd
stopbezmyślności
Informacje dla osób głuchoniemych i słabosłyszącyc
kibicujbezpiecznie
mamo tato
Kieruj się rozsądkiem
http://www.reportracism.pl/pl
www.komisarz-blysk.pl
wspolneosiedla
policjantktorypomogl
116111
niebieskalinia
seirplodz
narkotykowy slang
Telefon bezpieczeństwa dla turystów zagranicznych