Start arrow Aktualności
wtorek, 23 wrzesień 2014
 
 
B I P
Menu główne
Start
Aktualności
Kierownictwo
DZIELNICOWI
Galeria
Poszukiwani
1% Ratuje Życie
Podziękowania
Informacje
Nabór
Mediacje - Sąd Okręgowy
   w Łodzi
Przemoc w rodzinie - organizacje pozarządowe w Zduńskiej Woli
fotoprzestroga
DSC07317.jpg
KONTAKTY
Napisz do Nas
Skargi
Gadu Gadu

Nasz numer: 3767000
Status:

Statystyka
Użytkownicy: 6
Nowości: 2550
Odnośniki: 1
odwiedzających: 2608620
Aktualności
Wypadkowa sobota Drukuj E-mail
Napisał: Jacek   
poniedziałek, 22 wrzesień 2014

20 września 2014 r. – W sobotę doszło do dwóch wypadków na terenie Zduńskiej Woli. Poszkodowani rowerzysta i piesza trafili do szpitala. Do pierwszego zdarzenia doszło o godzinie 13:15 na ulicy Sieradzkiej. 70-letnia zduńskowolanka przechodząc przez jezdnię została potrącona przez samochód daewoo lanos. Kierował nim 20-letni mieszkaniec gminy Zapolice. Kobieta doznała urazu miednicy i odwieziono ją karetka pogotowia do szpitala w Sieradzu. Kierujący samochodem był trzeźwy. Do drugiego zdarzenia doszło kwadrans przed godziną 14 na ulicy Łaskiej. Kierujący rowerem 67-letni zduńskowolanin przejeżdżając rowerem przez przejście dla pieszych został potrącony  przez volkswagena polo kierowanego przez 19-letniego mieszkańca Zduńskiej Woli. Rowerzysta z urazem głowy trafił do szpitala w Zduńskiej Woli. Kierujący uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Przyczyny wypadków zostaną wyjaśnione w prowadzonym przez śledczych postępowaniu.

Zmieniony ( poniedziałek, 22 wrzesień 2014 )
 
Zatrzymany za oszustwa Drukuj E-mail
Napisał: Jacek   
piątek, 19 wrzesień 2014

19 września 2014 r. –  Zduńskowolscy policjanci na terenie miasta zatrzymali mężczyznę poszukiwanego nakazem doprowadzenia do odbycia kary pozbawienia wolności. Około godziny 1:15 dzielnicowi w Zduńskiej Woli na ulicy Złotej zatrzymali  43-letniego zduńskowolanina, poszukiwanego przez  Sąd Rejonowy w Tarnowskich Górach  nakazem doprowadzenia do najbliższego zakładu karnego celem odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 1 roku i trzech miesięcy. Mężczyzna popełnił przestępstwa oszustwa.  Został dowieziony do Zakładu Karnego w Sieradzu.

Zmieniony ( piątek, 19 wrzesień 2014 )
 
Zatrzymani poszukiwani Drukuj E-mail
Napisał: Jacek   
środa, 17 wrzesień 2014

17 września 2014 r. –   Zduńskowolscy policjanci na terenie miasta zatrzymali  dwóch mężczyzn poszukiwanych nakazem doprowadzenia do odbycia kary pozbawienia wolności. Około godziny 6:30 dzielnicowi w miejscowości Tymienice, gmina Zduńska Wola zatrzymali  58-letniego mieszkańca gminy Zduńska Wola, poszukiwanego przez  miejscowy  Sąd Rejonowy  nakazem doprowadzenia do najbliższego zakładu karnego celem odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 43 dni. Pół godziny później policjanci zatrzymali w Gajewnikach, gmina Zduńska Wola 32-letniego mieszkańca tej miejscowości, poszukiwanego celem doprowadzenia do zakładu karnego. Mężczyzna  miał do odbycia  karę 88 dni aresztu. Obaj panowie zatrzymani zostali za nie respektowanie orzeczeń sądu. Zostali dowiezieni do Zakładu Karnego w Sieradzu.  

Zmieniony ( środa, 17 wrzesień 2014 )
 
Ukradła kosmetyki i kawę Drukuj E-mail
Napisał: Jacek   
wtorek, 16 wrzesień 2014

15 września 2014 r. – W godzinach południowych patrol policji został wezwany  na interwencję w markecie w sprawie kradzieży. O godzinie 12:25 policjanci zostali wezwani na interwencję do sklepu na ulicy Szymanowskiego, gdzie ochrona zatrzymała sprawczynię kradzieży. Dyżurny wysłał tam natychmiast patrol policji. Gdy stróże prawa dojechali na miejsce  pracownik ochrony przekazał im 20-letnią mieszkankę  Zduńskiej Woli, która ukradła w sklepie kosmetyki o wartości  prawie 60  złotych. Do swojej podręcznej torby ukryła  trzy żele pod prysznic, dwa dezodoranty, cztery sztuki golarek jednorazowych oraz kawę. Mundurowi odebrali kobiecie schowane przedmioty i wypisali jej mandat w wysokości 150 złotych. Skradzione mienie wróciło ponownie na półkę sklepową.

Zmieniony ( wtorek, 16 wrzesień 2014 )
 
Plantacja marihuany w gminie Szadek Drukuj E-mail
Napisał: Jacek   
piątek, 12 wrzesień 2014

11 września 2014 r.  – W jednym z budynków na terenie gminy Szadek funkcjonariusze łódzkiego oddziału CBŚ odkryli plantację marihuany. Podczas akcji zabezpieczono 103 krzewy i ponad kilogram suszu marihuany. Zatrzymano dwóch zduńskowolan w wieku 20 i  27 lat. Sprawę przejęła zduńskowolska policja i prokuratura.  W środę wieczorem  funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego wykonując swoje czynności weszli do domu jednorodzinnego na terenie gminy Szadek. W jej pomieszczeniach odkryli plantację marihuany. Ogółem zabezpieczono 103 krzewy  konopi indyjskich o różnej wysokości rosnące w doniczkach. W pomieszczeniu tym były zamontowane specjalne lampy żarowe i wentylatory. Plantacja miała też automatyczne nawadnianie. Podczas przeszukań  pomieszczeń znaleziono jeszcze ponad kilogram suszu marihuany. W związku z tym znaleziskiem zatrzymano dwóch zduńskowolan w wieku 20 i 27 lat. Mężczyźni  zostali  dowiezieni do komendy i osadzeni w policyjnym areszcie. Funkcjonariusze policji przeszukali jeszcze ich mieszkania na terenie Zduńskiej Woli. W mieszkaniu młodszego z nich znaleziono 1 gram marihuany. U starszego  ponad  gram suszu marihuany. Po zebraniu materiału dowodowego okazało się, że  właścicielem plantacji jest 27-letni mieszkaniec Zduńskiej Woli. Śledczy  przedstawili mu zarzut uprawy niedozwolonych roślin, z których można uzyskać znaczne ilości ziela konopi, posiadania znacznej ilości marihuany i jej wytwarzania. Za te przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat. Prokurator Rejonowy wystąpi do sądu o jego tymczasowe aresztowanie. Drugi z zatrzymanych usłyszał zarzut posiadania marihuany. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Zmieniony ( piątek, 12 wrzesień 2014 )
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 9 z 2391
WYSZUKIWARKA
BANERY
www.sieciaki.pl
116111
kibicujbezpiecznie
szkola
zaginieni
Kieruj się rozsądkiem
stopbezmyślności
www.rozumwysiada.pl
seirplodz
Telefon bezpieczeństwa dla turystów zagranicznych
http://www.reportracism.pl/pl
kochamreauguje
www.komisarz-blysk.pl
niebieskalinia
BEZPIECZNY WYPOCZYNEK NAD WODA
bezpiecznyprzejazd
policjantktorypomogl
bezpiecznysenior
korupcja
narkotykowy slang
mamo tato
pat.policja.gov.pl
wspolneosiedla