Start arrow Aktualności
czwartek, 02 październik 2014
 
 
B I P
Menu główne
Start
Aktualności
Kierownictwo
DZIELNICOWI
Galeria
Poszukiwani
1% Ratuje Życie
Podziękowania
Informacje
Nabór
Mediacje - Sąd Okręgowy
   w Łodzi
Przemoc w rodzinie - organizacje pozarządowe w Zduńskiej Woli
fotoprzestroga
szkolna.jpg
KONTAKTY
Napisz do Nas
Skargi
Gadu Gadu

Nasz numer: 3767000
Status:

Statystyka
Użytkownicy: 6
Nowości: 2558
Odnośniki: 1
odwiedzających: 2634378
Aktualności
Przegląd grup Pat-u Drukuj E-mail
Napisał: Jacek   
czwartek, 02 październik 2014

27 września 2014 roku w sobotnie przedpołudnie w sali widowskowej Politechniki Łódzkiej w Łodzi, spotkały się grupy PaT-owskie z województwa łódzkiego. Na inauguracji I Przeglądu grup zrzeszonych w programie profilaktycznym KGP "Profilaktyka a Ty" zorganizowanego przez Wydział Prewencji KWP w Łodzi, wzięli udział Wicemarszałek Województwa Łódzkiego Pan Marcin Bugajski, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi insp. Renata Kasprzyk-Papierniak, Dyrektor Biura Ochrony Informacji i Bezpieczeństwa Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi Pan Zbigniew Kręcisz, Dyrektor Departamentu Spraw Społecznych UMŁ Pani Luiza Staszczak-Gąsiorek, Wizytator Łódzkiego Kuratorium Oświaty w Łodzi Pani Anna Krajewska, Pełnomocnik Rektora Politechniki Łódzkiej ds. kształcenia Pan Marek Sykieta, Dyrektor Osiedla Akademickiego PŁ Pani Janina Mrozowska, Dyrektor L.O. Centrum Szkół Mundurowych w Łodzi Pani Katarzyna Witkowska oraz Komendanci Miejscy i Powiatowi Policji garnizonu łódzkiego, a także młodzież z klas policyjnych. Podczas spotkania mogliśmy obejrzeć 7 spektakli, w których zaprezentowały swoje umiejętności grupy z Łodzi, Sieradza, Łęczycy, Wielunia, Bełchatowa, Wojsławic i Szadku. Młodzież mogła wymienić się doświadczeniami, pokazać swój aktorski warsztat, a przede wszystkim spotkać się z rówieśnikami promując tym samym hasło przewodnie PaT-u "moda na życie bez uzależnień". I Przegląd grup PaT-wskich zakończył się wspólnym odtańczeniem "Belgijki".

 

Zmieniony ( czwartek, 02 październik 2014 )
 
Kierował na podwójnym gazie Drukuj E-mail
Napisał: Jacek   
czwartek, 02 październik 2014

01 października  2014 r. – Kierujący samochodem ford transit w miejscowości Szadek wjechał do przydrożnego rowu. Miał w organizmie ponad dwa i pół promila alkoholu. W środę około godziny 13.30 w Szadku na ulicy Łąkowej nietrzeźwy kierowca wjechał do przydrożnego rowu. Policjanci którzy dojechali na miejsce stwierdzili, że 53-letni mieszkaniec Pabianic jest nietrzeźwy. Wydmuchał w alkomat ponad dwa i pół promila. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwym grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Zmieniony ( czwartek, 02 październik 2014 )
 
100 gramów narkotyków w samochodzie Drukuj E-mail
Napisał: Jacek   
wtorek, 30 wrzesień 2014

29 września 2014 r. – Policjanci w niedzielę na terenie Zduńskiej Woli zatrzymali do kontroli drogowej samochód, którego kierowca był pod wpływem narkotyków i alkoholu. Na dodatek w samochodzie znaleziono narkotyki. Około godziny 19  patrol prewencji,  próbował zatrzymać na ulicy Łaskiej  do kontroli drogowej samochód opel vectra. Kierowca  opla, który nie miał tylnej tablicy rejestracyjnej nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Policjanci ruszyli za nim i na skrzyżowaniu Łaskiej i Sikorskiego wyprzedzili go i zajechali mu drogę, aby uniemożliwić mu dalszą ucieczkę.  Opel zatrzymał się, a następnie wjechał w bok radiowozu. Mundurowi zatrzymali natychmiast kierującego. Był kompletnie pijany.  Okazał się nim 27-letni mieszkaniec Łasku. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie 3,5 promila alkoholu. Kolejne badanie wykazały jeszcze, że jest pod wpływem marihuany. W pojeździe natomiast czuć było specyficzny zapach. Mundurowi postanowili go przejrzeć. W jego środku znaleźli trzy torebki foliowe z marihuaną w ilości 100 gramów, a także wagę elektroniczną.  Mężczyzna  trafił do aresztu komendy. Po zebraniu materiału dowodowego miejscowy prokurator przedstawi mu zarzuty kierowania samochodem pod wpływem alkoholu i środków odurzających oraz  posiadania znacznej ilości narkotyków. Podejmie również decyzje o rodzaju środka zapobiegawczego. Za kierowanie pojazdem pod wpływem narkotyków grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności, za posiadanie narkotyków do 10 lat.

 

Zmieniony ( wtorek, 30 wrzesień 2014 )
 
Z autobusu do aresztu Drukuj E-mail
Napisał: Jacek   
poniedziałek, 29 wrzesień 2014

28 września 2014 r. – W  godzinach wieczornych policjanci przeprowadzili  interwencję dotyczącą awantury pasażera w autobusie PKS. Około godziny 20:14  na parking przy budynku komendy podjechał autokar PKS linii Sieradz-Łódź. Kierowca wcześniej telefonicznie zgłosił dyżurnemu na interwencję. Poinformował o nietrzeźwym i agresywnym podróżniku, który obraża jego i pasażerów autobusu, używa słów wulgarnych i uniemożliwia mu właściwe wykonywanie pracy. Nie reaguje na jego uwagi o zachowaniu się zgodnie z prawem. Interweniujący policjanci wylegitymowali mężczyznę, okazał się nim   27-letni mieszkaniec Łodzi. Agresor nie chciał podporządkować się  poleceniom stróżów prawa. Został więc wyprowadzony z autobusu siłą.  Z autobusu trafił do aresztu komendy, gdzie spędził noc. Gdy wytrzeźwieje zostanie ukarany mandatem  za zakłócenie porządku publicznego i spożywanie alkoholu w miejscu publicznym.

Zmieniony ( poniedziałek, 29 wrzesień 2014 )
 
Fałszywy alarm w pociągu Drukuj E-mail
Napisał: Jacek   
poniedziałek, 29 wrzesień 2014
Sieradz/Zduńska Wola – Przez ponad godzinę policjanci z sieradzkiej grupy rozpoznania minerskiego sprawdzali skład pociągu pasażerskiego po otrzymaniu informacji o pozostawieniu paczki z substancją żrącą.

 25 września 2014r. około godziny 13.15 dyżurny sieradzkiej policji otrzymał informację od dyspozytora PKP, że w pociągu pasażerskim relacji Białystok-Wrocław może znajdować się torba wypełniona nieznaną substancją żrącą lub ładunkiem wybuchowym. Skład pociągu został zatrzymany na stacji w Sieradzu. W celu zapewnienia bezpieczeństwa podróżnym ewakuowano ich z pociągu poza teren dworca. Gdy skład był pusty do działania przystąpili policjanci z grupy rozpoznania minerskiego. Po przejrzeniu wszystkich wagonów pociągu stwierdzono, że alarm był fałszywy. Około godziny 14.40 pasażerowie ponownie wsiedli do pociągu i udali się w dalszą podróż. Sprawca tego fałszywego alarmu został ustalony i zatrzymany przez sieradzkich policjantów. Ponieważ do wszczęcia fałszywego alarmu doszło na terenie powiatu Zduńska Wola 23-letniego mężczyznę przekazano tamtejszym policjantom, którzy będą z nim wykonywać czynności procesowe.
Zmieniony ( poniedziałek, 29 wrzesień 2014 )
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 9 z 2399
WYSZUKIWARKA
BANERY
www.komisarz-blysk.pl
Kieruj się rozsądkiem
bezpiecznyprzejazd
policjantktorypomogl
www.sieciaki.pl
niebieskalinia
http://www.reportracism.pl/pl
116111
kibicujbezpiecznie
narkotykowy slang
kochamreauguje
BEZPIECZNY WYPOCZYNEK NAD WODA
bezpiecznysenior
korupcja
stopbezmyślności
mamo tato
pat.policja.gov.pl
wspolneosiedla
Telefon bezpieczeństwa dla turystów zagranicznych
szkola
www.rozumwysiada.pl
zaginieni
seirplodz