Punkt kontroli autobusów - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Zduńskiej Woli

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Punkt kontroli autobusów

Przed nami ferie zimowe, które w województwie łódzkim rozpoczną się już 13 stycznia 2020 r. Ferie to czas gdy najmłodsi mieszkańcy naszego miasta korzystać będą z zimowego wypoczynku. Zanim jednak wyruszą w drogę warto sprawdzić trzeźwość kierowcy i stan techniczny autokaru.

Wydział Ruchu Drogowego, Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli informuje, że  od 10 stycznia 2020 roku do odwołania w godzinach 6:30-9:00 na parkingu znajdującym się przy ul. Długiej za budynkiem komendy zacznie funkcjonować  „stały punkt kontroli autobusów”.

Policjanci przypominają !

Zlecenie kontroli autokaru może uchronić nasze dzieci przed wypadkiem. Aby zgłosić autokar do kontroli poza godzinami funkcjonowania stałego punktu kontroli wystarczy dzień wcześniej w godzinach 8:00 – 16:00 zadzwonić pod numer 43 824 43 21/ 43 824 43 11. Procedura jest prosta - rodzice lub organizator zgłaszają że, w danym dniu, o podanej godzinie, ze wskazanego adresu będzie wyjeżdżał autobus i proszą o jego kontrolę . Mundurowi przyjadą, skontrolują stan techniczny autokaru, trzeźwość kierowcy, jego uprawnienia, a także czas jego pracy. Kontrola trwa przeważnie około kilkunastu minut. Prośbę o sprawdzenie autobusu powinniśmy zgłosić nie tylko dla własnego spokoju sumienia ale także upewnienia się że nasze dziecko będzie bezpiecznie podróżować. Warto to zrobić,  zwłaszcza wtedy, gdy przewoźnik za wszelka cenę nie chce  poddać się kontroli, zróbmy to nawet pod groźbą rezygnacji z wykonywania jego usługi.