Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Trzecie miejsce uczniów Szkoły Podstawowej Nr 9 w Zduńskiej Woli w wojewódzkim finale Policyjnej Akademii Bezpieczeństwa!

22 listopada 2019 roku w godz. 10:00-14:00 w hali sportowej „Zatoka Sportu” Akademickiego Centrum Sportowo – Dydaktycznego Politechniki Łódzkiej przy al. Politechniki 10 w Łodzi odbył się XIV finał wojewódzki „Konkursu sprawności fizycznej oraz wiedzy o bezpieczeństwie” realizowany w ramach działań profilaktycznych pn. „Policyjna Akademia Bezpieczeństwa”. Trzecie miejsce w konkursie zajęli uczniowie reprezentujący Szkołę Podstawową Nr 9 w Zduńskiej Woli. Gratulujemy!

Konkurs corocznie organizowany jest przez Komendę Wojewódzką Policji w Łodzi. Dzięki zaangażowaniu funkcjonariuszy Wydziału Prewencji KWP w Łodzi, przy wsparciu profilaktyków z komend powiatowych i miejskich województwa łódzkiego oraz uczniów klas o profilu policyjnym XVIII Liceum Ogólnokształcącego im. J. Śniadeckiego w Łodzi wypełniona po brzegi hala sportowa „Zatoka Sportu” tętniła życiem, muzyką i dobrą zabawą.

Turniej adresowany jest do uczniów klas drugich szkół podstawowych z całego województwa łódzkiego. Uczestniczą w nim pary złożone z dziewczynki i chłopca. Konkurs składa się z kilku etapów. Dzieci najpierw podejmują zmagania podczas eliminacji szkolnych, powiatowych a ostatecznie reprezentują swoją szkołę w etapie wojewódzkim. Rywalizacja przebiega w duchu walki fair play.

W trakcie zawodów uczniowie wykazują się ponadprzeciętną sprawnością fizyczną na torze przeszkód zbliżonym do tego, który pokonują kandydaci do służby w Policji. Przeszkody dostosowane są do wieku i rozwoju fizycznego uczestników. Ponadto uczniowie odpowiadają na 15 pytań z wiedzy o bezpieczeństwie.

W tegorocznym finale najlepsze wyniki uzyskali i stanęli na podium uczniowie reprezentujący:

I miejsce – Szkołę Podstawową nr 1 w Brzezinach,

II miejsce – Szkołę Podstawową nr 2 w Rawie Mazowieckiej,

III miejsce – Szkołę Podstawową nr 9 w Zduńskiej Woli.

Wszystkim obecnym towarzyszyły niesamowite emocje. Na trybunach uczniowie 15 szkół gorąco dopingowali wszystkich zawodników. Równolegle został przeprowadzony konkurs na najlepiej kibicującą drużynę „Super Kibice”. Zgłaszane drużyny mogły liczyć maksymalnie do 30 kibiców. W tej rywalizacji liczyła się kreatywność, zaangażowanie a przede wszystkim dobra zabawa uczestników. Podczas całego wydarzenia zespoły oceniane były przez jurorów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi oraz Łódzkiego Kuratorium Oświaty.

Zwycięzcami zostali uczniowie i opiekunowie z Zespołu Szkoły i Przedszkola w Mokrsku. Na zaszczytne wyróżnienie zasłużyła również reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 1 w Koluszkach.

Puchary i nagrody wszystkim laureatom wręczyli: Wicemarszałek Województwa Łódzkiego Zbigniew Ziemba oraz Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi  - insp. Jarosław Rybka.

Każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy dyplom, medal, maskotkę Komisarza Błyska, hulajnogę i kask ochronny. Nagrodzeni zostali również „Super Kibice”.

W całym wydarzeniu uczestniczyło blisko 500 osób.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie GRATULUJEMY!!!

 • Drużyna - chłopiec i dziewczynka ze Szkoły Podstawowej Nr 9 wraz z policjantkami.
 • Reprezentantka szkoły podczas pokonywania toru sprawnościowego.
 • Reprezentant szkoły podczas pokonywania toru sprawnościowego.
 • Kibice Szkoły Podstawowej Nr 9 wraz z policjantką.
 • Dzieci podczas testu wiedzy
 • Policyjne maskotki Komisarz Błysk
 • Zdjęcie grupowe uczestników konkursu.
 • Drużyna SP 9 na podium odbiera puchar od Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji.
 • Drużyna SP 9 na podium odbiera gatulacje
 • Drużyna SP 9 na podium odbiera gratulacje.
 • Zdjęcie grupowe drużyny oraz kibiców ze Szkoły Podstawowej Nr 9
 • Zdjęcie grupowe uczestników Policyjnej Akademii Bezpieczeństwa z policjantami i zaproszonymi gośćmi.