Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Dzięki wzorowej postawie świadków nietrzeźwy kierujący wyeliminowany z ruchu

Obywatelską postawą wykazali się świadkowe, którzy natychmiast zareagowali na widok kierowcy opla combo jadącego tzw. "wężykiem" drogą ekspresową S8. Poinformowali policjantów o jego kierunku jazdy, a także blokując jego samochód, uniemożliwili mu dalszą. Zatrzymany kierowca trafił do policyjnego aresztu. Miał 2,7 promila alkoholu w organizmie.

17 listopada 2019 roku, około 21:00, kierowców podróżujących drogą ekspresową S8 zaniepokoił styl jazdy kierowcy opla combo. Jechał on w kierunku Łodzi tzw. „wężykiem” stwarzając tym samym zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Świadkowie zareagowali wzorowo. Uniemożliwili mu dalszą jazdę i zablokowali jego samochód na pasie awaryjnym trasy, a o swoich spostrzeżeniach powiadomili zduńskowolskich policjantów. Okazało się, że za kierownicą opla siedział kompletnie pijany 28-latek. Miał on w organizmie 2,7 promila alkoholu. Nieodpowiedzialny kierowca trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

Pamiętajmy. Każdy z nas może zapobiec tragedii. Nie bójmy się interweniować! Jeżeli mamy podejrzenia, że kierowca może być pod wpływem alkoholu, zadzwońmy na policję. Informując o takich zachowaniach niejednokrotnie ratujemy życie innym uczestnikom ruchu drogowego. Widzisz - REAGUJ- dzwoń na 112!