Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Międzypowiatowe Obchody Święta Policji z Okazji 100. Rocznicy Powstania Policji Państwowej w Zduńskiej Woli

Niespełna 100 lat temu, 24 lipca 1919 r., w odradzającej się Polsce, utworzona została Policja Państwowa. Ten piękny jubileusz stał się okazją do szczególnego świętowania. 19 lipca 2019 r. w Zduńskiej Woli odbyły się Międzypowiatowe Obchody Święta Policji, w których oprócz zduńskowolskich policjantów, udział wzięli funkcjonariusze z Komend Powiatowych Policji w Łasku, Pabianic, Sieradza oraz Wieruszowa.

Uroczyste obchody Międzypowiatowego Święta Policji rozpoczęły się o godzinie 11.00 od złożenia meldunku przez dowódcę uroczystości Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Łodzi insp. Andrzejowi Łapińskiemu, po którym wciągnięto na maszt flagę państwową oraz odegrano hymn. Następnie gospodarz uroczystości, Komendant Powiatowy Policji w Zduńskiej Woli insp. Małgorzata Mączyńska, w imieniu swoim i komendantów pozostałych czterech powiatów, przywitała zaproszonych gości. Znaleźli się wśród nich przedstawiciele parlamentarzystów, samorządowców, sądów, prokuratur oraz służb mundurowych ze wszystkich pięciu powiatów. W obchodach uczestniczyli także: Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi – mł. insp. Tomasz Olczyk oraz mł. insp. Jarosław Rybka, Prezes Stowarzyszenia „Rodzina Policyjna 1939 r” w Łodzi – Jarosław Olbrychowski, przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów nadkom. Krzysztof Balcer, przewodnicząca Łódzkiego Związku Zawodowego Pracowników Policji Pani Małgorzata Gałązka, duchowni, a także pracownicy cywilni zduńskowolskiej komendy, emeryci policyjni i rodziny policyjne. Nie zabrakło także przedstawicieli lokalnych mediów.

W dalszej części uroczystości, Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi insp. Andrzej Łapiński wręczył akty mianowania na wyższe stopnie policyjne funkcjonariuszom z pięciu powiatów. Gratulacje  awansowanym złozyli zaproszeni goście, którzy podkreślając trud i poświęcenie w budowaniu bezpieczeństwa, dziękowali wszystkim policjantom, Następnie insp. Andrzej Łapiński w swoim przemówieniu, nawiązującym do 100. rocznicy utworzenia Policji, pogratulował wyróżnionym awansami, a wszystkim policjantom podziękował za profesjonalizm, zaangażowanie i wysiłek wkładany w codzienną służbę.

Na zakończenie uroczystości odbyła się defilada Kompanii Honorowej Oddziału Prewencji Policji w Łodzi oraz pocztów sztandarowych Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli, Łasku, Pabianic i Sieradza.


 

 • Kompania Honorowa i Poczty Sztandarowe
 • Poczty Sztandarowe
 • Poczet Flagowy maszeruje w kierunku masztu.
 • Komendanci, zaproszeni goście biorący udział w uroczystości
 • Komendant Powiatowy Policji w Zduńskiej Woli insp. Małgorzata Mączyńska wita uczestników i zaproszonych gości.
 • Pododdział wyróżnionych policjantów
 • Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi insp. Andrzej Łapiński wręcza akty mianowania na wyższe stopnie policyjne.
 • Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi insp. Andrzej Łapiński wręcza akty mianowania na wyższe stopnie policyjne.
 • Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi insp. Andrzej Łapiński wręcza akty mianowania na wyższe stopnie policyjne.
 • Pododdział wyróżnionych policjantów
 • Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi wręcza okolicznościowe medale Komendantom Powiatowym
 • Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi wygłasza okolicznościowe przemówienie.
 • Starosta Zduńskowolski wygłasza okolicznościowe przemówienie
 • Defilada Kompanii Honorowej i Pocztów Sztandarowych