Odblaskowe Mikołajki - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Zduńskiej Woli

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Odblaskowe Mikołajki

6 grudnia 2018 r. w wyjątkowy sposób zabłyszczała choinka przed Szkołą Podstawową Nr 11 w Zduńskiej Woli. Odblaskowymi ozdobami udekorowali ją uczniowie i policjantki. To kolejne przedsięwzięcie mające na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów zorganizowane przez Komendę Powiatowa Policji w Zduńskiej Woli, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie oraz Spółdzielnię Mieszkaniową Lokator w Zduńskiej Woli.

5 grudnia 2018 r. uczniowie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej Nr 11 w Zduńskiej Woli wraz z  policjantkami wykonali ozdoby świąteczne na choinkę. Jak pokazuje doświadczenie, dzieci najlepiej uczą się poprzez zabawę. Dlatego st. sierż Kamila Sowińska  zadając dzieciom pytania z zakresu wiedzy o bezpieczeństwie przypominała im, jak należy zachowywać się w rejonie przejść dla pieszych oraz przy przechodzeniu przez jezdnię. Uczyła jak bezpiecznie podróżować z rodziną samochodem i jak ważne są odblaski noszone przez pieszych.

6 grudnia podczas dekorowania choinki przed budynkiem szkoły nie zabrakło oczywiście Świętego Mikołaja, który rozdał najmłodszym odblaskowe gadżety i słodycze.

W ramach wspólnej akcji Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie oraz Spółdzielni Mieszkaniowej Lokator w 2018 roku przeprowadzono szereg przedsięwzięć profilaktycznych mających na celu podnoszenie świadomości, a w konsekwencji poprawę bezpieczeństwa „niechronionych” uczestników ruchu drogowego. Dzięki współpracy zrealizowano spotkania profilaktyczne z dziećmi, organizowano konkursy plastyczne, "Niebieski Piknik" dla mieszkańców powiatu zduńskowolskiego, a także zrealizowano spot telewizyjny promujący bezpieczne zachowania pieszych na drogach.