Weekendowe utrudnienia w ruchu - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Zduńskiej Woli

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Weekendowe utrudnienia w ruchu

19 maja 2018 r. ulicami Zduńskiej Woli oraz drogami gminy Zapolice będzie przebiegała trasa wyścigu kolarskiego „GATTA PRESTIGE RACE”. Natomiast w niedzielę ulicami miasta pobiegną uczestnicy "II Piątki Pomarańczowej Pomocy" Wystąpią utrudnienia w ruchu.

19 maja 2018r. na terenie Zduńskiej Woli i gminy Zapolice odbędzie wyścig kolarski „GATTA PRESTIGE RACE”. Start i meta wyścigu znajdować się będzie na ul. Kobusiewicza. Na czas wyścigu od godz. 8.00 do godz. 16.30 ul. Kobusiewicza od ul. Dybowskiego do ul. Piwnej wyłączona zostanie z ruchu za pomocą urządzeń bezpieczeństwa.

O godz. 12:00 kolarze wystartują z ul. Kobusiewicza, a następnie ul. Piwną, ul. Paprocką, dojadą do skrzyżowania w miejscowości Marzynek. Stamtąd przejadą przez Młodawin Górny do Ptaszkowic.  Dalej od Ptaszkowic przez Branicę do Rembieszowa, skąd drogą powiatową dojadą do Belenia. Następnie drogą gminną wiodącą od Belenia do skrzyżowania w Zmyślonej, a stamtąd drogą powiatową dojadą do Zduńskiej Woli. Ulicami Widawską, Zduńską przejadą do ul. Paprockiej, skąd rozpocznie się kolejne okrążenie tą samą trasą.  Zakończenie wyścigu nastąpi około godz. 16:00, po tym, jak kolarze kończąc ostanie okrążenie ul. Paprocką i Piwną dojadą do mety wyścigu na ul. Kobusiewicza.

Mapa trasy wyścigu:

RUNDA 28,5km – https://www.strava.com/routes/7597127

DOJAZD I POWRÓT NA RUNDĘ 3,5km – https://www.strava.com/routes/7854882

 

Natomiast w niedzielę, 20 maja 2018 r. ulicami Zduńskiej Woli przebiegną uczestnicy  "II Piątki Pomarańczowej Pomocy" .
Zawodnicy wystartują o godz. 12:15 z ul. Łaskiej przy Zespołe Szkół Elektronicznych, a dalej pobiegną ulicami: Szkolną, Srebrną, Osmolińską, Zieloną, Dąbrowskiego i ul. Łaską. Po pokonaniu dwóch okrążeń tej trasu dobiegną do mety na ul. Łaskiej przy Zespole Szkół Elektronicznych ( ostanie okrążenie ul. Szkolną od ul. Łaskiej do ul. Zielonej ).

Na czas organizacji wyścigu w godz. 10:30 - 13:30 wyłączony z ruchu zostanie odcinek ul. Łaskiej od ul. Szkolnej do ul. Kilińskiego.

Podczas trwania obu wyścigów kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu.  Policjanci proszą o wybór alternatywnych dróg oraz stosowanie się do sygnałów wydawanych przez upoważnionych do kierowania ruchem.