Komenda Powiatowa Policji w Zduńskiej Woli

Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w Polsce
Dzielnicowy bliżej nas

Najczęściej czytane

 1. Warsztaty historyczne „OKM 1940 Ostaszków – Kalinin – Miednoje” w Wojsławicach

  12 grudnia 2017 roku w Szkole Podstawowej w Wojsławicach z inicjatywy Komendanta Powiatowego w Zduńskiej Woli insp. Małgorzaty Mączyńskiej i Prezesa Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939 Jarosława Olbrychowskiego odbyła się żywa lekcja historii, podczas której słuchacze mogli zapoznać się z historią Policji okresu międzywojennego oraz z tragicznymi losami policjantów II Rzeczypospolitej.

 2. Poszukiwani listami gończymi zatrzymani

  Zduńskowolscy policjanci w ostatnich dniach zatrzymali trzech mężczyzn poszukiwanych listami gończymi. Skuteczne rozpoznanie oraz policyjna czujność kolejny raz przyniosły pozytywne efekty.

 3. Ukradł w Zduńskiej Woli, wpadł na granicy polsko - ukraińskiej

  9 grudnia 2017 roku funkcjonariusze Straży Granicznej na przejściu w Dołhobyczowie zatrzymali poszukiwanego przez zduńskowolskich policjantów 34-letniego obywatela Ukrainy. Mężczyzna odpowie za kradzież paliwa, płynów eksploatacyjnych oraz wyposażenia samochodu dokonaną na szkodę właściciela firmy transportowej ze Zduńskiej Woli.

 4. Uwaga kierowcy! Trudne warunki na drogach!

  Śliska nawierzchnia oraz niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drogach przyczyną zdarzeń drogowych, do których doszło w piątek na drogach powiatu zduńskowolskiego. Policjanci apelują o ostrożność.

 5. "Kadeci" poznali pracę policjantów.

  Uczęszczająca do klasy mundurowej młodzież z ZSR CKU w Wojsławicach zwiedziła budynek Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli, poznała pracę policjantów oraz zapoznała się z wyposażeniem używanym przez funkcjonariuszy w codziennej służbie.

 6. Mikołajowe odblaski w Szadku

  W ramach inauguracji ogólnopolskiej akcji "Dzień odblasków 2017" policjanci wspólnie z samorządowcami zachęcali pieszych i rowerzystów do używania elementów odblaskowych. Tym razem wspólne działania skierowano do niechronionych uczestników ruchu drogowego w Szadku.

 7. Promocja zawodu policjanta

  Podczas Powiatowego Festiwalu Zawodów uczniowie szkół poznawali zawód policjanta oraz zasady naboru do Policji.

 8. Działania na rzecz bezpieczeństwa "niechronionych"

  8 grudnia 2017 roku zduńskowolscy policjanci wspierani przez funkcjonariuszy Oddziału Prewencji Policji w Łodzi przeprowadzili akcję pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Wzmożone działania pod tym hasłem ukierunkowane były na zapewnienie bezpieczeństwa pieszym oraz rowerzystom.

 9. Oszustwa internetowe - jak się przed nimi bronić.

  Zbliżają się kolejne Święta Bożego Narodzenia. Dawanie jak i otrzymywanie prezentów, to wyczekiwany i wyjątkowy moment. Niestety do zduńskowolskiej komendy wciąż zgłaszają się mieszkańcy naszego regionu, którzy zostali oszukani podczas zakupów dokonywanych za pośrednictwem internetu. Policjanci Referatu do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją przypominają, na co należy zwrócić uwagę dokonując zakupów przez internet.

 10. Bezpieczeństwo z historią w tle

  "Poznaj historię tego miejsca" - pod takim hasłem 1 grudnia 2017 roku został zorganizowany dzień otwarty Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie oraz Środowiskowego Domu Samopomocy. W budynku przy ulicy Dąbrowskiego 15 w Zduńskiej Woli ponownie pojawili się policjanci, dla których przez długie lata miejsce to było ich siedzibą. Spotkanie z mieszkańcami stało się okazją do promocji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, programu "Dzielnicowy bliżej nas" oraz bezpiecznych zachowań na drodze wśród najmłodszych.

Tagi

ratowanie życia internet ŚDM wnioski PaT zabójstwo pobicie oszustwa upal pijany komendant poszukiwany weekend dziecko mapa zagrożeń rower odblaski święto policji ruch drogowy pedofil nietrzeźwy kierujący wakacje wypadek pożar Moja Komenda wizerunek pijana matka kradzież woda krew marihuana motocyklista prewencja usiłowanie kradzieży z włamaniem narkotyki kierownictwo

Linki

CZAD I OGIEŃ. OBUDŹ CZUJNOŚĆ